Biskup Krzysztof Włodarczyk w naszej parafii

„Modlitwa jest kapitałem, który jest w rękach Boga” – mówił w bazylice Królowej Męczenników w Bydgoszczy bp Krzysztof Włodarczyk.

POWITANIE KS. PRAŁAT JAN ANDRZEJCZAK

 

Ordynariusz diecezji przewodniczył Mszy św. we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, odniesionego pod Lepanto 7 października 1571 roku. – Zwycięstwo przyszło przez Maryję, o czym przekonany był papież Pius V, gorliwy czciciel oraz rozmodlony na różańcu dominikanin – mówił, wskazując na prostotę tej modlitwy.  – Każdy może z łatwością po nią sięgnąć: stary i młody, zdrowy i chory, uczony i niewykształcony. To istna lina, która wiąże nasze życie, działalność z Bogiem i Jego wolą. Dzięki takiemu powiązaniu trudniej nam się będzie pogubić – dodał.

Biskup Krzysztof Włodarczyk przypomniał m.in. objawienia maryjne z Fatimy, przesłanie orędzia pocieszenia, nadziei dla ludzkości pogrążonej w wojnie oraz cierpiącego Kościoła. Maryja mówiła: „Odwagi! Ostatecznie zwyciężą miłość i pokój, gdyż Boże miłosierdzie jest silniejsze od mocy zła. To, co wydaje się niemożliwe dla ludzi, jest możliwe u Boga”.

HOMILIA

 

Modlitwa odpustowa odbywała się w 38. roku istnienia parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników, której świątynia jest usytuowana u wejścia do bydgoskiej Doliny Śmierci.

Relacja w Przewodniku Katolickim.

Tekst, nagrania: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

 

Date