W dniach 30–31 lipca odbyła się parafialna pielgrzymka autokarowa śladami św. Faustyny Kowalskiej. Przez dwa dni uczestnicy odwiedzali miejsca szczególnie związane z życiem i duchowością Apostołki Bożego Miłosierdzia, wspólnie modląc się i odkrywając historię świętej, która przekazała światu orędzie o Bożym Miłosierdziu.
Pierwszego dnia pielgrzymi nawiedzili Głogowiec, rodzinny dom św. Faustyny, a następnie Świnice Warckie, gdzie w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny uczestniczyli we Mszy Świętej. Kolejnym punktem programu był Aleksandrów Łódzki z kościołem, w którym św. Faustyna przyjęła sakrament bierzmowania. Następnie pielgrzymi udali się do Łodzi, odwiedzając kościół pw. św. Faustyny Kowalskiej oraz park „Wenecja”. Wieczorem dotarli na Jasną Górę, gdzie wzięli udział w Apelu Jasnogórskim, powierzając Matce Bożej swoje intencje oraz intencje całej wspólnoty parafialnej.
Drugi dzień rozpoczął się śniadaniem i czasem na indywidualną modlitwę przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Następnie uczestnicy pielgrzymki witali Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bydgoskiej, by wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka.
Pielgrzymka była czasem modlitwy, duchowego umocnienia oraz budowania wspólnoty. Wspólnie przeżyte chwile, odwiedzone miejsca i świadectwo życia św. Faustyny pozostaną z pewnością na długo w sercach uczestników.
Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za wspólnie przeżyty czas, modlitwę i piękne świadectwo wiary.