Ogłoszenia duszpasterskie 5.12.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   II Niedziela Adwentu – 5.XII.2021 rok

 

Dzisiejszą drugą niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary zebrane podczas Mszy świętej niech będą wyrazem naszej solidarności i braterskiej miłości wobec tych którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z wieloma problemami.

 

 1. Aby umocnić w nas ducha Bożego i pełniej przeżywać czas Adwentu gromadzimy się w Polsce przy Maryi na tzw. „roratach”. Msza św. roratnia dla dorosłych w tym roku sprawowana jest codziennie oprócz niedziel o godz. 7.00. Natomiast roraty dla dzieci i młodzieży będą codziennie od poniedziałku do piątku włącznie o godz.17.00. Dzieci przynoszą ze sobą na roraty lampiony. Wszystkich parafian do tej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 2. Jutro wspominać będziemy św. Mikołaja, biskupa Myrty żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Szczególnie pamiętajmy w dobroci naszych serc o najmłodszych.
 3. Za tydzień 12 grudnia w III niedzielę adwentu przeprowadzimy tradycyjną już zbiórkę artykułów spożywczych w ramach akcji adwentowej „Kilogram dla potrzebujących”. Prosimy o składanie do koszy przy wejściu do kościoła artykułów spożywczych o dłuższej możliwości przechowania. Z darów tych przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących parafian i dla dzieci   ze Świetlicy Sióstr Miłosierdzia w Fordonie a także dla Domu Samotnej Matki.   Artykuły składamy do pojemników przy wejściach do kościoła.  Przy figurze św. Antoniego skarbonka dla osób, które akcję pragną wesprzeć swoja ofiarą.
 4. Przypominamy, że dzisiaj w naszym kościele swoje wyroby związane ze Świętami Bożego Narodzenia wystawiają uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Wiatrak”. Przyjrzycie się Państwo życzliwym okiem ich pracy. Każdy zakup wzmocni ich szansę na dalszy rozwój i bycie pożytecznym członkiem naszej społeczności.
 5. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii odbędzie się za tydzień w drugą niedzielę Adwentu 12.XII. podczas Mszy św. o godz. 11.30
 6. Ks. Piotr – duszpasterz młodzieży akademickiej ogłasza, że:

– Roraty akademickie w każdy poniedziałek o godz. 7:00. Po Mszy świętej studenci zapraszają na wspólne śniadanie do sali duszpasterstwa. W środę po Mszy świętej akademickiej kolejna katecheza o. Macieja Sierzputowskiego CSSp z cyklu „Krew i łzy czyli o sztuce przebaczenia”.

– W piątek kolejna katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Od godz. 17:00 w domu parafialnym spotka się młodzież klas 8 szkoły podstawowej, a o godz. 18:30 młodzież klas szkół ponadpodstawowych. 

– W piątek od godz. 19:00 zapraszamy na Adwentowe Czuwania Akademickie, które odbywać się będą w sali duszpasterstwa. W programie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz katecheza synodalna.  

 1. Przeżywany przez nas Adwent ma być czasem wewnętrznej, duchowej mobilizacji. Jaką praktyką ascetyczną naznaczamy tegoroczny Adwent, jakie dobre postanowienia powzięliśmy? Wielu ludzi czekając na Boga czeka najpierw na człowieka. Może właśnie na ciebie. Tradycyjnie w Adwencie spotykamy się z Chrystusem przebaczającym w spowiedzi św. W tym roku spowiedź adwentową dla parafian zaplanowaliśmy na 22 grudnia w środę przed świętami.

8.Opłatki wigilijne poświęcone w niedzielę Chrystusa Króla otrzymać można w zakrystii po Mszach św. i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Świece wigilijne zostały już rozprowadzone w całości. Gdy uda się sprowadzić nową dostawę świec wigilijnych poinformujemy o tym naszych Parafian.

 1. W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – patronalne święto wszystkich kobiet, którym dziękujemy za świadectwo wiary, za niepowtarzalne miejsce w Kościele Powszechnym, Parafialnym i Domowym oraz życzymy opieki Niepokalanej i Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu codziennych, trudnych obowiązków!

10.W środę od 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski”, którą objawiła Niepokalana 8 grudnia 1947 roku w Montichiari we Włoszech mówiąc: Życzę sobie, aby każdego roku 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

 1. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii, jak i składane do skarbon w kościele.
 2. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na REKOLEKCJE POWOŁANIOWE, które rozpoczną się w piątek 10 grudnia o godz. 17.00, a zakończą w niedzielę 12 grudnia o g.13.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim polecamy następujące teksty: „Dialog w Kościele i w społeczeństwie”; „Kościół, polityka, migranci”; „Przepis na biskupa”; „Grzech, który łamie przymierze”; „Święty od prezentów”; „Stanisława Lema wizje przyszłości”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 4. Zmarli: śp. Regina Radczuk, lat 98, zam. ul. Bielawskiego 1, śp. Czesław Brygman, lat 74, zam. ul. Fieldorfa Nila 2, śp. Krystyna Jarnath, lat 64, zam. ul. Witeckiego 2, śp. Irena Szymańska, lat 77, zam. ul. Witeckiego 2, śp. Urszula Buczkowska, lat 84, zam. ul. Wańkowicza 4, śp. Jadwiga Soboń, lat 80, zam. ul. Jana Teski 2, śp. Alina Gapska, lat 65, zam. ul Igrzyskowa 1.

15.Wszystkim osobom uczestniczącym w dzisiejszą niedzielę we Mszy św. życzymy obfitych łask Bożych w nowym, drugim tygodniu Adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.    

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.