Ogłoszenia duszpasterskie 5.02.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedziela Zwykła – 5.II.2023 rok

 

  1. Na specjalne życzenie osób związanych z Apostolstwem Żywego Różańca informujemy, że spotkania wspólnoty odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca po sumie, czyli Mszy św. o godz. 8.30 w domu duszpasterskim.
  2. Dnia 11 lutego, w najbliższą sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Każdego roku do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata. To święto łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą z Sakramentem Namaszczenia i ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali w sobotę 11.02.br o godz. 10.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Prosimy bliskich bądź sąsiadów o pomoc w wypełnianiu tej samarytańskiej posługi.
  3. Po kolędzie powróciliśmy do tradycyjnego porządku codziennych Mszy św. o godz., 7.00, 8.30, 17.00 i 18.30. Przywracamy też dyżur stałego konfesjonału. Przypomnijmy w dni powszednie stały konfesjonał od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 18.00 do 18.30 a w piątki i soboty od godz. 9.30 do 12.00 i od godz. 14.30 do 17.00.

4.Ogłoszenia akademickie: Dziś o godz. 19:00, w sali duszpasterstwa, modlitwy Żywego Akademickiego Różańca, a o 20:00 Msza święta w kościele. Po Mszy świętej modlitwy o szczęśliwie przeżytą sesję. 

W środę, po Mszy świętej akademickiej kolejne modlitwy o szczęśliwie przeżytą sesję, a w sali duszpasterstwa spotkanie formacyjne z cyklu „Przemienieni” z o. Maciejem Sierzputowskim CSSp. 

5.Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania informujemy, że Ks. Biskup wyznaczył datę udzielenia w naszej bazylice tego sakramentu. Bierzmowanie będzie w tym roku w sobotę 20.maja br. o godz. n18.30.

  1. Przypominamy o zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w kruchcie naszej Bazyliki od dnia 16 do 17 lutego do godz. 14.00. Wyznaczona godzina czternasta jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata. Bliższe szczegóły na afiszach w kruchcie kościoła.

7.W aktualnym numerze „Przewodnika Katolickiego” znajdziemy m.in. następujące artykuły: „Mało, czy dużo?”, „Zbombardowana codzienność”, „Nie zawsze są za wysokie”, „Polski katolicyzm ma swoją specyfikę”, „Przybytek Boga z Ludźmi”, „Każde czasy domagają się świadectwa”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

  1. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza w dwa weekendowy 3 i 4 oraz 10 i 11 marca katechezy przedślubne w parafii Świętej Trójcy. Bliższe informacje na stronie internetowej diecezji.

9.Zmarli: śp. Józef Sawicki, lat 75, zam. ul. Bołtucia 10, śp. Ewa Kordowska, lat 100, zam. ul. Thommee 1.

  1. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.