Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2021

 

IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021

 

 1. We wtorek, dnia 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Tego dnia Msze św. jak w dzień powszedni. Będzie dodatkowa msza św. o godz. 10.00.
 2. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.
 3. Poświęcenie świec i medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się 2 lutego na Mszy Świętej o godz. 17:00.
 4. W środę 3 lutegowspomnienie św. Błażeja,biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po   Mszach Świętych o 8.30 i 18.30 obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

5.W tym tygodniu w sobotę kończymy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie, kolędę.   Wszystkim Parafianom serdecznie dziękujemy za wypełnienie tradycji religijnych związanych z kolędowym błogosławieństwem w tym roku w formie naszych modlitw w świątyni. Dziękujemy za troskę o umocnienie i rozwój życia religijnego w naszych domach, rodzinach i parafii.  Składamy także serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie kolędy.    

6.KOLĘDA: dziś w niedzielę

31.01.2021 (niedziela) – Sucharskiego 4, 201-232; Sucharskiego 2, 1-45; Sucharskiego 2, 46-96; Twardzickiego 42;

1.02.2021 (poniedziałek) – Twardzickiego 44; Thommee 1, Thommee 3. 

2.02.2021 (wtorek) – Gierczak 4, Gierczak 13, od 1-94, Gierczak 6,   

3.02.2021 (środa) – Gierczak 13, 95-120; Kleeberga 3, 5 i 7. 

4.02.2021 (czwartek) – Witeckiego 1, 

5.02.2021 (piątek) – Witeckiego 2, i Witeckiego 3, 1-45;

6.02.2021 (sobota) – Witeckiego 3, 46-131; Bołtucia 8, Gordona, Brzęczkowskiego. Pragniemy także serdecznie podziękować za złożone ofiary kolędowe jak i za wydatną pomoc materialną przekazana na rzecz parafii wpłatami na konto bankowe parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

7.W środę na godzinę 9.00 zapraszamy mężczyzn, którzy pomogą przy rozbieraniu żłóbka i dekoracji bożonarodzeniowych.

 1. Od czwartku za tydzień w poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Każdego roku do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
 2. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą z Sakramentem Namaszczenia i ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali w sobotę 11.02.br o godz. 10.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Prosimy bliskich bądź sąsiadów o pomoc w wypełnianiu tej samarytańskiej posługi.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, czwarte, piątek i sobota miesiąca. Comiesięczne nabożeństwa związane z tymi dniami o zwykłej porze. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 7-9 i od godz. 17 do 18.30. W sobotę odwiedzimy naszych chorych i osoby podeszłego wieku z posługą kapłańską.
 4. Dnia 4 lutego przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza Św. kolędowa w intencji parafian. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.15 prowadzona będzie przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Przemienienie. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypomnijmy, że z dniem jutrzejszym wracają Msze św. o godz. 17.00 wśród tygodnia.
 5. Domowy Kościół zaprasza wszystkich swoich członków i sympatyków na wspólną Mszę świętą w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, tj. 5 lutego na godzinę 18:30. Serdecznie zapraszamy. 
 6. Informacje duszpasterstwa akademickiego: Dziś po Eucharystii godz. 20:00 w kościele odbędzie się Kolęda Akademicka dla studentów akademików Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Collegium Medicum. Obecni studenci otrzymają kolędowe pamiątki wyjątkowej na ten rok wizyty duszpasterskiej. Modlić się również będziemy o szczęśliwy przebieg sesji. Szczegóły na temat kolędowej akcji „Zaszczep się wiarą” znajdziemy na stronie internetowej Martyrii oraz Facebooku. W środę po 20stce w intencji sesji zapraszamy na katechezę księdza dr Dawida Perlika pod tytułem: „Czy możliwe jest zbawienie poza Kościołem?”. Za tydzień w niedzielę o godz. 18:30 w kaplicy spotkanie Żywego Akademickiego Różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.      
 7. W Przewodniku Katolickim czytamy: Pytanie o przyszłość życia konsekrowanego, genetyk idzie do nieba, pokolenie e-papierosów. Nowy numer Przewodnika Katolickiego zawiera modlitewnik 5 minut z Bogiem na luty. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 8. Zmarli: Śp. Zdzisław Płocharczyk, lat 75, zam. ul. Bielawskiego 2, śp. Tobiasz Wierzbowski, 3 letnie dziecko, śp. Waldemar Stawinoga, lat 80, zam. ul. Bołtucia 10, śp. Zbigniew Słomiński, lat 58, zam. ul Kleina 7, śp. Krzysztof Olszewski, lat 56, zam. ul. Piwnika Ponurego 4, śp. Ewa Topolewska, lat 66, zam. ul Witeckiego 2. Pragniemy także poinformować naszych Parafian, że 28 stycznia 2021 r. zmarł w 62 roku życia i 37 roku kapłaństwa   pierwszy wikariusz w historii naszej parafii śp. ks. kan. Władysław Erdmański, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NM Panny w Gostkowie. Msza sw. pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona we wtorek 9 lutego o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Gostkowie. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym.
 9. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.