Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023r.

 1. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele odprawiane są według wakacyjnego porządku.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa grup parafialnych o zwykłym czasie. W piątek w naszym kościele okazja do spowiedzi św. w godzinach od 17:00-18:30. W pierwszą sobotę po porannej Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z adoracją do godz. 8:30. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy we wrześniu.
 3. We wtorek 1 sierpnia przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie oraz o tych, którzy oddali za nią życie.
 4. We wtorek o godzinie 11:00 z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony wraz z ks. Michałem wyruszy 46 osobowa grupa młodych ze wspólnot Neokatechumenalnych. Przypominamy, że w minioną niedzielę na to wydarzenie z naszej bazyliki wyjechało już 100 młodych ludzi wraz z ks. Piotrem i DA „Martyria”. Pamiętajmy o naszej młodzieży w naszych modlitwach.
 5. Także, we wtorek 1 sierpnia w naszej parafii gościć będziemy Pieszych Pielgrzymów z Gdańska udających się na Jasną Górę. Zwracamy się do was kochani parafianie z prośbą o przyjęcie na nocleg utrudzonych pątników. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym oraz po każdej Mszy Św. Na dzień dzisiejszy zapisy wyglądają dość skromnie, a potrzeby są ogromne, dlatego w ich imieniu prosimy o pomoc. Pielgrzymi przybędą około godz. 17:00. O 21:00 zapraszamy wszystkich na Apel Jasnogórski wraz z Pielgrzymami!!!
 6. W środę 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Boskiej Anielskiej. Z tej okazji można uzyskać tzw. Odpust Porcjunkuli, czyli odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przez przyczynę MB Anielskiej i św. Franciszka.
 7. W piątek 4 sierpnia w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, proboszcza z Ars, który jest patronem wszystkich proboszczów. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie i naszym księdzu Prałacie.
 8. Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego:
 9. a) Zapraszamy do udziału w 4 Biegowej Pielgrzymce Sztafetowej na Jasną Górę „Biegnę do Mamy”, w dniach 19-20 sierpnia. Każdy z uczestników ma do pokonania min. 10 km. Koszt udziału w pielgrzymce to 70 zł. Na każdego czekają nagrody oraz pamiątkowe medale. Zapisy pod numerem tel.: 503-096-878. Dodatkowe informacje na stronie internetowej Martyrii;
 10. b) Martyria organizuje studencki wyjazd w Tatry, w dniach 21-27 sierpnia. Koszt udziału to 400 zł. Zapisy i informacje na stronie internetowej Martyrii.
 11. Przypominamy, że rozpoczynający się miesiąc sierpień jest dla katolików w Polsce szczególnym czasem zdawania egzaminu z dojrzałości chrześcijańskiej. W tym czasie wraz z całym Kościołem w Polsce podejmujemy zobowiązanie całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Niech ten ofiarny czyn będzie wyrazem naszej solidarności w walce Kościoła o trzeźwość naszego Narodu.
 12. Dzisiaj kończy się ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa – czyli czas modlitwy za kierowców i podróżujących. Na prośbę parafian, także dziś po Mszach Św. pobłogosławimy pojazdy i ich właścicieli. Osoby, które czekają na poświęcenie niech po Mszy pozostaną przy swoich pojazdach. Można też złożyć jeszcze przy tej okazji ofiarę na wsparcie polskich misjonarzy.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik katolicki” w tym tygodniu z dodatkiem „5 minut z Bogiem” na miesiąc sierpień.
 14. Zmarli: śp. Wanda Such l. 81, zam. Sucharskiego 2, śp. Teodozja Erdman l. 71, zam. Monte Cassino 6 i śp. Janusz Niezbrzycki l. 67, zam. Twardzickiego 44. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.