Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE = IV NIEDZIELA WIELKANOCNA   30.IV.2023 ROK

 1.Dziś przypada już XVII Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców.  „Pokój w sercu i na wszystkich drogach” to hasło tegorocznych obchodów.  Dlatego w całym kraju modlimy się za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach i ulicach.     Wołamy dziś – Bądź chrześcijaninem także za kierownicą! Niech znikną z naszych dróg wszelkie przejawy agresji, lekkomyślność i lekceważenie zasad bezpieczeństwa; okazujmy cierpliwość wobec innych, opanujmy pokusę nadmiernej prędkości; przebaczajmy przewinienia innych użytkowników dróg!   Modląc się, postanówmy sobie: od dziś będę godny imienia Chrystusowego ucznia także na drodze, w czym proszę o pomoc Aniołów Stróżów i świętych.  Niech modlitwa uwrażliwia nas wszystkich, byśmy zawsze na drodze przestrzegali przepisów ruchu i kierowali się rozsądkiem, miłością i odpowiedzialnością.   

2. W dzisiejszą Niedzielę – Dobrego Pasterza – przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający kolejny Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Prośmy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego; także z naszej wspólnoty parafialnej.

3. Jutro pierwszy dzień miesiąca maja. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy także na nabożeństwa majowe o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, prowadzone przez apostolskie wspólnoty działające w parafii. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30 w kaplicy. Plan dla grup Apostolskich prowadzących nabożeństwa majowe przy Figurze NMP wywieszony jest w gablotkach kościoła i podany na stronach internetowych parafii.

4. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

5. W środę 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i kolejna rocznica uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji, zwanej Konstytucją 3 Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. To jedno z niewielu świąt narodowo kościelnych. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów i balkonów flagami o barwach narodowych, maryjnych bądź kościelnych. W tym dniu o 8.30 odprawiona zostanie uroczysta suma w intencji naszej Ojczyzny. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św.  odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, jest wspomnieniem głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczy nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei.  W to najważniejsze w ojczyźnie święto maryjne nie może nas zabraknąć na Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwsza środa, czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spotkanie Wspólnot Apostolskich o zwykłej porze. W piątek okazja do spowiedzi św. od 7 do 9 i po południu od 17 do 18.30. W sobotę kapłani odwiedza swych chorych z posługą pierwszopiątkową.

7. W sobotę 6 maja na godz. 10:00 zapraszamy wszystkie dzieci komunijne na próbę liturgiczną. Próba odbędzie się w kościele. Obecność obowiązkowa.

8. Domowy Kościół zaprasza wszystkich członków i sympatyków na wspólnotową Mszę świętą w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, tj. 5 maja na godzinę 18:30. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich członków Domowego Kościoła oraz dla osób, które chciałyby dołączyć, poznać lub porozmawiać. Serdecznie zapraszamy.

9. Ks. Marek zaprasza na SPACER MIŁOSIERDZIA w każdy poniedziałek od 21.00 do ostatniego potrzebującego. Najbliższy SPACER w poniedziałek, 1 maja

10. Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego:

-W środę, 3 maja i w niedzielę 7 maja, na godz. 20:00, zapraszamy wszystkich maturzystów na Eucharystię w intencji szczęśliwie zdanego egzaminu dojrzałości. Po Mszy świętej każdy z abiturientów zostanie „zaadoptowany” dodatkowym Aniołem Stróżem na czas zmagania się z egzaminami.    

-W sobotę, 6 maja, w godz. 10:00-12:00, zapraszamy do sali duszpasterstwa maturzystów pragnących powtórzyć zadania z matematyki. Korepetycje są nieodpłatne. Powtórka zagadnień upływać będzie w przyjaznej atmosferze twórczej intelektualnej integracji.  

-Dnia 13 maja Martyria zaprasza do udziału w 87. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę. Wyjazd autokarem o godz. 7:00 spod kaplicy, a powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt to 100 zł. Program pielgrzymki i zapisy na stronie internetowej Martyrii oraz pod numerem telefonu: 663 253 962.

11. Jeśli ktoś z Twoich bliskich cierpi na depresję, schizofrenię, chorobę afektywna dwubiegunową, fobię, bulimie lub inne zaburzenia psychiczne lub emocjonalne to zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych warsztatów przygotowanych przez Stowarzyszenie „Alwernia” skierowanych do osób zmagających się chorobą kogoś ze swych bliskich. Szczegółowe informacje podano na stronie internetowej.

12. W tym tygodniu kancelaria parafii czynna tylko w czwartek i piątek.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” zawiera wkładkę „5 Minut z Bogiem, Modlitwy na każdy dzień miesiąca maja”. Polecamy lekturę katolickiej prasy.

14. Zmarli: śp. Roman Zbigniew Pieczonka, lat 79, zam. ul. Łabendzińskiego 1, śp.Bernard Lewandowski, lat 77, zam. ul. Kleina

15. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.