Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29.V.2022 ROK

1.Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest przeżywana dziś uroczystość Jego Wniebowstąpienia, a więc powrotu do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.

2.Kończy się maj, miesiąc nabożeństw majowych. Dziękujemy   wspólnotom apostolskim za prowadzenie modlitw majowych przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe po Mszy o godz. 18,30 oraz o 21.00 te same nabożeństwa przy krzyżu misyjnym prowadzone przez wspólnoty. Liderzy proszeni są o odbiór z zakrystii harmonogramów ich prowadzenia.

3.W tym tygodniu we wtorek po wieczornej Mszy św. i po ostatnim nabożeństwie majowym spotykanie Sejmiku Parafialnego. Program najbliższego spotkania dla liderów grup apostolskich do odebrania w zakrystii. Obecność ze względu na ważne czerwcowe liturgiczne celebracje powinna być obowiązkowa.

4.Dzieci klas czwartych szkoły podstawowej rocznicę I Komunii św. będą obchodziły za tydzień dnia 5 czerwca w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00.  Spotkanie przygotowujące odbędzie się dla dzieci rocznicowych jutro   w poniedziałek 30 maja o godz. 17:30 w kościele. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 17:00.

  1. W tym tygodniu w pierwszy czwartek piątek i sobotę w związku z wieczorną Mszą św. okolicznościowe spotkania grup apostolskich. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.Tradycyjne nabożeństwa związane z początkiem miesiąca o zwykłej porze. W sobotę kapłani odwiedzą swoich chorych i osoby podeszłego wieku z posługa kapłańską.
  2. Działająca w parafii Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza 2 czerwca w czwartek po wieczornej Mszy Świętej do modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała. Modlitwy poprowadzi ks. Michał wraz ze wspólnotą Przemienienie.
  3. Duszpasterstwo akademickie zaprasza. W środę na Mszy świętej akademickiej, w pierwszy dzień czerwca, oddając cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, powierzać będziemy dobremu Bogu wszystkich studentów w zbliżającym się czasie sesji i egzaminów. Po Mszy św. wieczór gier planszowych.   

-W piątek, od godz. 17:00 w kościele, spowiedź święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. 

-W sobotę 4 czerwca, po trzech latach przerwy, zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych nad Jeziorem Lednickim. W tym roku towarzyszyć nam będzie hasło „Posłani na krańce świata”. Ksiądz Piotr zaprasza młodzież na wspólny wyjazd. Zapisy i dodatkowe informacje w social media DA Martyria i 4don4LORD.  

-Za tydzień, w niedzielę o godz. 19:00 w sali duszpasterstwa, modlitwy Żywego Akademickiego Różańca.

  1. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 4 czerwca. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza chętne osoby do wspólnego czuwania w Wieczerniku. Zaczynamy Mszą Świętą o godz. 18.30, następnie uwielbienie, konferencje, modlitwa.
  2. Caritas Diecezji dziękuję za okazane wsparcie. Podczas zbiórek w lutym i kwietniu na rzecz uchodźców z Ukrainy zebrano 788 874,10 zł. Zebrane środki przełożyły się na przygotowanie 120 czynnych miejsc noclegowych w których przyjęto 500 osób, w tym 90 dzieci z domu dziecka. Przygotowano 50 tys. posiłków oraz 20 tys. paczek. Na Ukrainę wysłano 120 ton pomocy w 6 transportach, które dotarły do Lwowa, Irpienia, Buczy i Fastiv. Nadal można wspierać to dzieło składając ofiary do skarbonki przy relikwiach Siostry Faustyny.
  3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.
  4. Od piątku rozpoczęliśmy codzienną Nowennę do Ducha Świętego mającą nas przygotować do otrzymania tak potrzebnych Jego darów w czasie uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przypadającej w najbliższą niedzielę. Na modlitwy Nowenny zapraszamy łącznie z Mszą św. o 18.30.
  5. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.: Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 minut z Bogiem” na każdy dzień czerwca.
  6. Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Jest to czas wielkanocnej spowiedzi świętej który trwa do uroczystości Trójcy Świętej w tym roku do 12 czerwca.
  7. Zmarli: śp. Jan Radkowski 69 lat Witeckiego 3, śp. Dariusz Bernat, 51 lat, zam. ul Łabendzińskiego 1 , śp. Tadeusz Rutnowski, 70 lat, zam. Sucharskiego 4.

15.Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW CZERWCOWYCH PRZY KRZYŻU MISYJNYM    PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE

GODZ. 21.00

 

01 – środa

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

04 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

05 – niedziela

NEOKATECHUMENT

06 – poniedziałek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – wtorek

OAZA RODZIN

08 – środa

 MARTYRIA

09 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – sobota

GRUPY PIELGRZYMKOWE

12 – niedziela

NEOKATECHUMENT

13 – poniedziałek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – wtorek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

15 – środa

MARTYRIA

16 – czwartek

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – piątek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

18 – sobota

MARTYRIA

19 – niedziela

NEOKATECHUMENT

20 – poniedziałek

  OAZA RODZIN

21 – wtorek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – środa

MARTYRIA

23 – czwartek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

24 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – sobota

MARTYRIA

26 – niedziela

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

27 – poniedziałek

OAZA RODZIN

28 – wtorek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 – środa

MARTYRIA

30 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ