Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   28.XI.2021 rok
I NIEDZIELA ADWENTU

 

1.Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego.   Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. 

 1. „Roraty”, czyli adwentowa Msza Święta wotywna o Matce Bożej w naszej parafii codziennie od poniedziałku do soboty dla dorosłych o godz. 7.00 w kościele a dla dzieci od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 17.00 też w kościele.

3.W tym tygodniu w czwartek łącznie z Mszą o 18.30 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych. W tym tygodniu także pierwszy piątek miesiąca ku czci Najśw. Seca Jezusowego. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 7.30 do 9.00 i po południu od godz. 17.00 do 18.30.  W sobotę po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i adoracja Najświętszego Sakramentu do 8.30. Także w sobotę kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Przy tej okazji pragniemy przypomnieć, że będzie to spowiedź św. adwentowa.   Dodatkowo chorych można zgłaszać w biurze parafialnym. Apostolstwo Żywego Różańca spotyka się w pierwszą niedzielę grudnia po sumie w domu duszpasterskim.

4.Przeżywany przez nas Adwent ma być czasem wewnętrznej, duchowej mobilizacji. Jaką praktyką ascetyczną naznaczamy tegoroczny Adwent, jakie dobre postanowienia powzięliśmy?  Wielu ludzi czekając na Boga czeka najpierw na człowieka. Może właśnie na ciebie.   Tradycyjnie w Adwencie spotykamy się z Chrystusem przebaczającym w spowiedzi św. W tym roku spowiedź adwentową dla parafian zaplanowaliśmy na 22 grudnia w środę przed świętami.

 1. Jedną z konkretnych form pomocy adwentowej dla bliźnich może być wykupienie wigilijnej świecy, którą w tym roku tak jak w latach poprzednich postawimy obok opłatków albo przy pustym nakryciu na wigilijnym stole, jako symbol jedności z dziećmi cierpiącymi. Świece można nabyć dziś w zakrystii i sklepiku a wśród tygodnia w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Cena małej świecy 8 zł., dużej 15zł.

6. Opłatki wigilijne poświęcone przed tygodniem otrzymać można w zakrystii po Mszach św. i biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

 1. Za tydzień 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja biskupa, który obdarzał potrzebujących podarkami. W naszej parafii św. Mikołaj przyjdzie do dzieci z niespodziankami już w niedzielę 5 grudnia podczas Mszy św. o godz.11.30.
 2. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii odbędzie się za dwa tygodnie w drugą niedzielę Adwentu 12.XII. podczas Mszy św. o godz. 11.30
 3. Za dwa tygodnie 12 grudnia w II niedzielę adwentu przeprowadzimy tradycyjną już zbiórkę artykułów spożywczych w ramach akcji adwentowej „Kilogram dla potrzebujących”. Prosimy o składanie do koszy przy wejściu do kościoła artykułów spożywczych o dłuższej możliwości przechowania. Z darów tych przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących parafian i dla dzieci   ze Świetlicy Sióstr Miłosierdzia w Fordonie. Artykuły składamy do pojemników przy wejściach do kościoła.
 4. Papież ogłosił Synod Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, który tym razem ma także etap parafialny i diecezjalny. Zapraszamy serdecznie Sejmik Parafialny oraz wszystkich chętnych Parafian, na spotkanie synodalne we wtorek 30 listopada, o godz. 19.00 na plebanię.
 5. Ks. Piotr duszpasterz akademicki informuje, że: Dziś o godz. 18:00 zapraszamy do sali Duszpasterstwa Akademickiego na kolejne spotkanie z cyklu „Ducha nie gaście”, poświęcone pamięci księdza Zygmunta Trybowskiego. Spotkanie to wpisuje się w prace synodalne naszej diecezji. Ksiądz Piotr wygłosi katechezę na temat tego, czym jest synod i jakie są jego etapy, a przedstawiciel Sejmiku Parafialnego przedstawi metodę pracy księdza Zygmunta Trybowskiego, w trosce o wspólnoty apostolskie naszej parafii. Zapraszamy na Roraty akademickie w każdy poniedziałek o godz. 7:00 w kaplicy.  W każdy piątek od godz. 19:00 zapraszamy na Adwentowe Czuwania Akademickie, które odbywać się będą w sali duszpasterstwa. 
 6. Informujemy, że w przyszłą niedzielę 05 grudnia w naszym kościele swoje wyroby związane z Świętami Bożego Narodzenia wystawią uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Wiatrak”. Kupując je, będziemy mogli się przyczynić o do wzmocnienia aktywności osób z niepełnosprawnościami i damy im szansę na dalszy rozwój dzięki pozyskanym środkom.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień grudnia.  Polecamy lekturę katolickiej prasy.

 1. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 2. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na REKOLEKCJE POWOŁANIOWE, które rozpoczną się w piątek 10 grudnia o godz. 17.00, a zakończą w niedzielę 12 grudnia o g.13.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 3. Domowy Kościół zaprasza wszystkich członków i sympatyków na wspólnotową Mszę świętą w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, tj. 3 grudnia na godzinę 18:30. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich członków Domowego Kościoła oraz dla osób, które chciałyby dołączyć, poznać lub porozmawiać. Serdecznie zapraszamy.
 4. Za tydzień II niedziela adwentu jest już po raz XXII Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek będziemy mogli złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. 
 5. Zmarli: śp. Zygmunta Dolna, lat 71, zam. ul. Fieldorfa Nila 6, śp. Czesław Niezgódka, lat 73, zam. ul. Fieldorfa Nila 6, śp. Stanisław Barszcz, lat 79, zam. Łochowskiego 2, śp. Włodzimierz Kółeczko, lat 73, zam. ul. Kleina 7.
 6. Wszystkim osobom uczestniczącym w dzisiejszą niedzielę we Mszy św. życzymy obfitych łask Bożych w nowym pierwszym tygodniu Adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.