Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2020

1.Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego.   Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym.

2. „Roraty”,czyli adwentowa Msza Święta wotywna o Matce Bożej w naszej parafii codziennie od poniedziałku do soboty dla dorosłych o godz. 7.00 w kościele a dla dzieci od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 17.00 też w kościele.

3.W tym tygodniu w środę modlitwy wieczorne Apostolstwa Różańca św. a w czwartek łącznie z Mszą o 18.30 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych. W tym tygodniu także pierwszy piątek miesiąca ku czci Najśw. Seca Jezusowego. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 7.30 do 9.00 i po południu od godz. 17.00 do 18.30.  W sobotę po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i adoracja Najświętszego Sakramentu do 8.30. Także w sobotę kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Przy tej okazji pragniemy przypomnieć, że będzie to spowiedź św. adwentowa.   Dodatkowo chorych można zgłaszać w biurze parafialnym.

4.Przeżywany przez nas Adwent ma być czasem wewnętrznej, duchowej mobilizacji. Jaką praktyką ascetyczną naznaczamy tegoroczny Adwent, jakie dobre postanowienia powzięliśmy?  Wielu ludzi czekając na Boga czeka najpierw na człowieka. Może właśnie na ciebie. Tradycyjnie w Adwencie spotykamy się z Chrystusem przebaczającym w spowiedzi św. W tym roku spowiedzi św. adwentowej dla wszystkich parafian w tradycyjnej dotychczasowej praktyce nie będzie. Nie będzie zatem   organizowana spowiedź, na którą   zapraszaliśmy księży z całego dekanatu. Jeśli zaś chodzi o spowiedź adwentową i przedświąteczną, zalecamy, by przeprowadzać ją przez cały czas adwentu, Taka decyzja jest podyktowana troską o bezpieczeństwo i odpowiedzialność za poszczególne wspólnoty parafialne, by nie doszło do pozbawiania wiernych życia sakramentalnego. W  Adwencie spowiadamy codziennie od godz. 17.00 do 18.30 w kościele.

5. Jedną z konkretnych form pomocy adwentowej dla bliźnich może być wykupienie wigilijnej świecy,którą w tym roku tak jak w latach poprzednich postawimy obok opłatków albo przy pustym nakryciu na wigilijnym stole, jako symbol jedności z dziećmi cierpiącymi. Świece można nabyć dziś w zakrystii i sklepiku a wśród tygodnia w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Cena małej świecy 6zł., dużej 15zł.

6.Opłatki wigilijne poświęcone przed tygodniem otrzymać można w zakrystii po Mszach św. i biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

7. Za tydzień wspomnienie św. Mikołaja biskupa, który obdarzał potrzebujących podarkami. W naszej parafii św. Mikołaj przyjdzie do dzieci z niespodziankami 6 grudnia podczas Mszy św. o godz.11.30.

8. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komuniiodbędzie się za dwa tygodnie w trzecią niedzielę Adwentu 13.XII. podczas Mszy św. o godz. 11.30

9. Za dwa tygodnie13 grudnia w III niedzielę adwentu przeprowadzimy tradycyjną już zbiórkę artykułów spożywczych w ramach akcji adwentowej „Kilogram dla potrzebujących”.  Prosimy o składanie do koszy przy wejściu do kościoła artykułów spożywczych o dłuższej możliwości przechowania. Z darów tych przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących parafian i dla dzieci   ze Świetlicy Sióstr Miłosierdzia w Fordonie a także na polskie dzieci na Ukrainie.   Artykuły składamy do pojemników przy wejściach do kościoła.

10. Ks. Piotr informuje, że:W tym tygodniu Martyria zaprasza na następujące katechezy: dziś o godz. 18:00 w kaplicy – pierwsze spotkanie z cyklu „Ducha nie gaście” poświęcone pamięci ks. Prałata Zygmunta Trybowskiego. Gościć będziemy członków najbliższej rodziny Księdza Zygmunta we wspomnieniu jego domu rodzinnego oraz okresu dzieciństwa. W środę po Dwudziestce w kaplicy katecheza o. Macieja Sierzputowskiego CSSp „O sztuce słuchania”.   W Adwencie zapraszamy na Roraty Akademickie w każdy poniedziałek o godz. 7:00 do kościoła.  Martyria wznawia akcję „Kocham więc służę”. Polega ona na objęciu opieką potrzebujących pomocy starszych parafian w zrobieniu zakupów czy zrealizowaniu innych domowych czynności. Studenci czekają na możliwość przyjścia naszym seniorom z samarytańską posługą. Wszelkie informacje na ten temat oraz kontakt znajdują się na stronie internetowej Martyrii.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem na grudzień. Aktualny numer   zawiera m.in. następujące artykuły: „Moje marzenia o Kościele”; „Czekając na powrót Pana” – refleksje na kanwie Liturgii Słowa; „W nocy naszej samotności” – pytania o nadzieję; „Odżyć na nowo” – o działalności Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień grudnia.  Polecamy lekturę katolickiej prasy.

12. „Tak dla rodziny, nie dla gender„.Ruszyła zbiórka podpisów o wypowiedzenie konwencji stambulskiej. W sklepiku można pobrać listę wzoru podpisów i za tydzień przynieść ją na liturgię. Zachęcamy, by do jej poparcia zaprosić bliskich i przyjaciół.

13. Za tydzień II niedziela adwentu jest już po raz XX Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.   Będziemy mogli złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

14. Zmarli:śp. Andrzej Szerwiński, lat 76, zam. ul Suwalskiego 4, śp. Leszek Kościerski, lat 69, zam. ul. Hoffmana 1, śp. Roman Zieliński, lat 70 zam. ul. Licznerskiego 6, śp. Tadeusz Dąbrowski. lat 72 zam. ul. Tychoniewicza 4, śp. Teresa Purgat, lat 70, zam. ul. Witeckiego 1.

15. Wszystkim osobom uczestniczącym w dzisiejszą niedzielę we Mszy św.życzymy obfitych łask Bożych w nowym pierwszym tygodniu Adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.