Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXII Niedziela Zwykła – 28.VIII.2022 rok

 

  1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  2. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

3.W środę (31/8) w naszej Diecezji obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Zapraszamy do Katedry wszystkich diecezjan do udziału we Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa o godzinie 18.00.    W sobotę 3.09 zapraszamy na Różaniec ulicami Bydgoszczy, który poprowadzi ks. Biskup. Początek o godz. 11.00 przy katedrze a następnie przejście do Parafii Bożego Ciała na Mszę św. Studium Organistowski ogłasza II nabór, egzamin wstępny 10.09 o godz. 11.00 w gmachu przy ul. Grodzkiej.

4.W czwartek będziemy obchodzić 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

  1. Dnia 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.

Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży   będzie w niedzielę 4 września o godz.11.30.

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas pierwszych także w niedzielę 4 września podczas Mszy św. o godz.1130. Dnia 4 września w niedzielę podamy terminy spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych z kapłanami, którzy przygotowywać będą dzieci   do I Komunii św. 

  1. Od czwartku przywracamy Msze św. o godz. 17.00, zarówno w niedziele jak i w dni powszednie. Od 1 września wznawiamy również dyżur stałego konfesjonału. Kancelaria parafii wraca po wakacjach do stałego urzędowania od poniedziałku do piątku w godz. od 9-10 i po południu od 16-17.

7.Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

8.Sejmik parafialny, czyli spotkanie wszystkich liderów grup i wspólnot świeckich działających w naszej parafii, odbędzie się dnia 31 sierpnia br. po wieczornej Mszy św. 

  1. Zapraszamy na odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości do bydgoskiej katedry. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. W dzień odpustu we wtorek 8 września Msze Święte w katedrze będą o g. 10.00, 12.00 i 18.00.

10.Już dziś informujemy naszych Parafian, że dnia 15 września wielki Odpust Sanktuaryjny Kalwarii Bydgoskiej w ósmą rocznicę uroczystości ogłoszenia Bulli Papieskiej podnoszącej nasze Sanktuarium do godności Bazyliki Mniejszej.  Szczegóły odpustu podamy za tydzień.

11.Równo cztery lata temu 1.IX.2018 roku od godzin popołudniowych gościliśmy w murach naszej Bazyliki Królową Polski, Jasnogórską Panią przybywającą do nas w znaku Kopii Obrazu Czarnej Madonny. Powitaliśmy Ją   godnie w obecności 24 Polskich Biskupów na czele z Księdzem Prymasem Polski, delegacjami wszystkich parafii naszej diecezji.  Mija czas i dziś z bliska w murach naszej Bazyliki nadal wpatrujemy się w oczy Jasnogórskiej Pani pytając cóż mamy czynić by po trudnych doświadczeniach pandemii koronawirusa nasza wiara była mocna i silna a my byśmy zawsze byli blisko Jezusa? Wszystkich Parafian zapraszamy w czwartek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30, by podziękować Maryi za tamte wydarzenia i prosić o Jej Matczyne błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Comiesięczne nabożeństwa związane z początkiem miesiąca o zwykłej porze. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 7.00 do 9.00 i po południu od 17.00 do 18.30. Po spowiedzi św. dzieci otrzymają nowe książeczki do spowiedzi św. pierwszopiątkowej na cały nowy rok szkolny. W sobotę 3 września w godzinach przedpołudniowych nasi księża odwiedzą swoich chorych z posługą kapłańską.
  2. Wojna, która toczy sięna Ukrainie budzi nasze sumienia i wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski. Dziękujemy naszym Parafianom za wydatną pomoc na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy a także za wsparcie akcji Caritas „Rodzina Rodzinie” wspierającej chrześcijan w Syrii.  Skarbonki dla ofiar na ten cel znajdują się po lewej stronie nawy głównej.

14.Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim znajduje się modlitewny dodatek na miesiąc wrzesień. Zachęcamy do nabycia i lektury.

  1. Wzorem lat ubiegłych 3 września br. wyruszy z katedry bydgoskiej XXXIII pielgrzymka piesza do Matki Boskiej Byszewskiej w Byszewie. Początek w katedrze Mszą św. o godz.8.00. Serdecznie zapraszamy.

16.Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

 

 

Ogłoszenia Parafialne – Fundacja „Wiatrak” 17, 24, 31.07.2022 rok.

 

– Fundacja „Wiatrak” prowadzi niepubliczne przedszkole, którego celem   jest dbanie o pełny rozwój dziecka, tak aby już od najmłodszych lat mogło rozwijać swoje skrzydła. Edukacja w przedszkolu opiera się na fundamentalnych wartościach zgodnych z nauką św. Jana Pawła II, zapewniając najmłodszym uczniom zaangażowanie, bezpieczeństwo, troskę i odpowiedzialność. Przedszkole niepubliczne „u Karolka” prowadzi rekrutację przez cały rok – w celu szczegółowych informacji i zapisów serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem 533 022 268 / 52 32 34 822

– Klub Seniora działający w Fundacji „Wiatrak” posiada wolne miejsca dla chętnych. Wszystkie osoby pragnące uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez „Wiatrak” serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 52 32 34 824. Zajęcia w Klubie Seniora prowadzone są od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00 – 14:00 (koszt uczestnictwa to 100 zł/ miesięcznie)

– Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci z fordońskich podwórek na wspólną zabawę z międzynarodowymi wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności. Zagraniczni goście zachęcają do uczestnictwa we wspólnych grach    i zabawach.  Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 26 lipca o godzinie 16.30 przy Fundacji „Wiatrak” Szczegółowy harmonogram spotkań umieszczony na stronie internetowej Fundacji „Wiatrak”.