Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna   28.IV.2024 rok

Ostatnia niedziela kwietnia to dzień modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach.

Każdego dnia słyszymy, jak wielu ludzi ginie w wypadkach drogowych. Wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin   prosimy o modlitwę, Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach bezpiecznie, spokojnie i z sercem odnowionym, z życzliwością do ludzi.  

1.W tym tygodniu we wtorek dnia 30 kwietnia przepadnie 15 rocznica sakry biskupiej Ks. Arbpa Jana Romeo Pawłowskiego. Święceniom w 2009 roku w naszej Bazylice przewodniczył Jego eminencji Ksiądz  Kardynał  Tarcisio Bertone – sekretarz  stanu Stolicy Apostolskiej. Współkonsekratorami byli: Ks. Arcybiskup Alfio Rapisarda – Nuncjusz Apostolski i Ks. Biskup Jan Tyrawa – Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej. Uczestniczyli w uroczystości także liczni biskupi zarówno z kraju jak i z zagranicy. Ówczesny ordynariusz diecezji bydgoskiej napisał wtedy: Uroczystość święceń biskupich to wydarzenie ważne w dziejach Kościoła, a krótkiej historii naszej Diecezji niezwykłe. Ks. Arcybiskup przez ostatnich piętnaście lat pracował jako nuncjusz apostolski w Kongo i Gabonie, następnie przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem Ojca św. Franciszka a obecnie jest Nuncjuszem apostolskim w Grecji w Atenach. Wielu naszych parafian uczestniczyło w tamtych święceniach biskupich. We wtorek podczas wieczornej Mszy św. o godz.18.30 chcemy Panu Bogu podziękować za posługę apostolską księdza arcybiskupa podczas Mszy św. na którą Parafian serdecznie zapraszamy. Upraszać będziemy także    dalsze Boże błogosławieństwo w posłudze apostolskiej księdza Arcybiskupa.

2.Dziś przypada   XVIII Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców.   „Na drogach jesteśmy z bliźnimi” to hasło tegorocznych obchodów.  Dlatego w całym kraju modlimy się za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach i ulicach.     Wołamy dziś – Bądź chrześcijaninem także za kierownicą! Niech znikną z naszych dróg wszelkie przejawy agresji, lekkomyślność i lekceważenie zasad bezpieczeństwa; okazujmy cierpliwość wobec innych, opanujmy pokusę nadmiernej prędkości; przebaczajmy przewinienia innych użytkowników dróg!   Modląc się, postanówmy sobie: od dziś będę godny imienia Chrystusowego ucznia także na drodze, w czym proszę o pomoc Aniołów Stróżów i świętych.  Niech modlitwa uwrażliwia nas wszystkich, byśmy zawsze na drodze przestrzegali przepisów ruchu i kierowali się rozsądkiem, miłością i odpowiedzialnością.

3. W środę pierwszy dzień maja. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy także na nabożeństwa majowe o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, prowadzone przez apostolskie wspólnoty działające w parafii. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30 w kaplicy. Plan dla grup Apostolskich prowadzących nabożeństwa majowe przy Figurze NMP wywieszony jest w gablotkach kościoła i podany na stronach internetowych parafii.

4. W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

5. W piątek 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i kolejna rocznica uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji, zwanej Konstytucją 3 Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. To jedno z niewielu świąt narodowo kościelnych. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów i balkonów flagami o barwach narodowych, maryjnych bądź kościelnych. W tym dniu o 8.30 odprawiona zostanie uroczysta suma w intencji naszej Ojczyzny. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św.  odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, jest wspomnieniem głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczy nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei.  W to najważniejsze w ojczyźnie święto maryjne nie może nas zabraknąć na Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. W piątek, ze względu na przypadającą uroczystość, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwsza środa, czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spotkanie Wspólnot Apostolskich o zwykłej porze. W piątek okazja do spowiedzi św. podczas wszystkich Mszy św. W sobotę kapłani odwiedza swych chorych z posługą pierwszopiątkową.

7. Ks. Michał informuje dzieci pierwszokomunijne, że spotkanie liturgiczne przed przyjęciem będzie po długim weekendzie, czyli 11 maja o godz.10. w kościele. Informacja dla dzieci klas czwartych: Uroczysta Msza św. w pierwszą rocznicę Komunii św. dla dzieci klas czwartych będzie 9 czerwca o godz. 10.00.

8. Ks. Tymoteusz zaprasza do wspólnego uwielbienia naszego Pana podczas Wieczoru Uwielbienia przygotowanego przez naszą młodzież z duszpasterstwa 4don4lord i Martyrii oraz przez wspólnotę Przemienienie, które rozpocznie się 10 maja w kaplicy o godz. 19:00 po Mszy św. wieczornej. W modlitwie będzie nam towarzyszyła Helenka Kmieć, świecka misjonarka zamordowana w Boliwii, której proces beatyfikacyjny rozpoczyna się tego samego dnia.

9. W tym tygodniu kancelaria parafii czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek, ale tylko po południu.

10. Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego:

11 maja Martyria zaprasza do wspólnego wyjazdu na 88. Ogólnopolską Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę pt. „Todos – czy naprawdę dla wszystkich? O kondycji wspólnoty Kościoła”. W programie: modlitwa, ciekawe prelekcje, Eucharystia i Apel Jasnogórski. Wyjazd o godz. 7:00 spod kaplicy. Powrót około 01:00 w nocy. Koszt 100 zł. Zapisy pod nr telefonu: 797-248-970. Program i dodatkowe informacje na stronie internetowej Martyrii.

 -„Martyria” organizuje wyjazd na Festiwal Młodych do Medjugorie w dniach 31 lipca do 07 sierpnia. Cena 2000 zł. Zapisy po Mszach świętych akademickich.

– Za tydzień, w niedzielę 5 maja o godz. 20:00, „Martyria” zaprasza na Mszę świętą za Maturzystów. Każdy abiturient, na czas zdawania egzaminów, zaadoptowany będzie przez „duchowego Anioła Stróża”.

11. Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Jest to czas wielkanocnej spowiedzi świętej który trwa do uroczystości Trójcy Świętej w tym roku do 26 maja 2024 r.

12. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach do „korzenie diecezji bydgoskiej”: Byliśmy już w Gnieźnie. Następne pielgrzymki do Kołobrzegu dnia 22.06.br oraz do Pelplina dnia 28.9.br. Dekanalną pielgrzymkę do tych miejsc organizuje tylko parafia św. Łukasza i Św. Rity. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym parafii św. Łukasza i Św. Rity, ul. Skwer Świętej Rity 1 tel./fax: 52-346-91-30. Biuro mieści się w Domu Parafialnym, wejście boczne za kościołem – z prawej strony i czynne jest w poniedziałek i w środę od godz. 16.00 do 17.00.   

13. Zachęcamy do nabywania podwójnego numeru „Przewodnika Katolickiego” wraz z modlitewnikiem na maj w cenie 15 złotych.

14. Zmarli: Śp. Marian Wiśniewski, lat 89, zam. ul. Sosnowskiego 4, śp. Wiesław Bączkowski, lat 70, zam. ul. Sucharskiego 2, śp. Zbigniew Jarecki, lat 83, zam. ul. Witeckiego 1. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

15. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Wszystkie informacje duszpasterskie na stronach internetowych parafii i w kruchtach kościoła.

 

Ogłoszenia Wiatraka 28.04.2024r.

 – Pozostały ostatnie miejsca na wycieczkę zorganizowaną przez Klub Seniora „Wiatrak” do Golubia Dobrzynia i Szafarni. Termin 15 maj 2024r. koszt  150,00 zł za osobę. Szczegółowe informacje i wpłata pani Izabela Kierownik Klubu Seniora

– Trwa nabór do przedszkola „U karolka” w Fundacji „Wiatrak” na rok szkolny 2024/2025. Przedszkole edukuje w duchu nauczania Św. Jana Pawła II, oferuje zindywidualizowane podejście w niewielkich grupach, wiele zajęć dodatkowych w ramach czesnego. Przedszkole realizuje kształcenie specjalne, wczesne wspomaganie rozwoju, posiada zaplecze  terapeutyczne.

– Pozostały ostatnie dni do rozliczenia podatku więc zachęcamy Państwa do wsparcia naszych działań. Dzięki Państwa hojności możemy kontynuować naszą działalność i realizować projekty skierowane do coraz większej liczbie osób. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli Państwa 1,5% trafi właśnie do “Wiatraka”. 

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW MAJOWYCH PRZY FIGURZE NPM FATIMSKIEJ  PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE GODZ. 21.00

 

01- środa

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – piątek

NEOKATECHUMENAT

04 – sobota

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

05 – niedziela

MARTYRIA

06 – poniedziałek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – wtorek

OAZA RODZIN

08 – środa

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

09 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – sobota

RADIO MARYJA I AKCJA KATOLICKA

12 – niedziela

NEOKATECHUMENT

13 – poniedziałek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – wtorek

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

15 – środa

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

16 – czwartek

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – piątek

 RADIO MARYJA I AKCJA KATOLICKA

18 – sobota

OAZA RODZIN

19 – niedziela

MARTYRIA

20 – poniedziałek

NEOKATECHUMENAT

21 – wtorek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – środa

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

23 – czwartek

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

24 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – sobota

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

26 – niedziela

MARTYRIA

27 – poniedziałek

OAZA RODZIN

28 – wtorek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 – środa

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

30 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

31- piątek

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

 

 

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.