Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.II.2021

 

Serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie księdza ks. Rafała Główczyńskiego, (salwatorianina) który wygłosi dziś w niedzielę Słowo Boże i poprowadzi jutro we wtorek i środę parafialne i akademickie rekolekcje wielkopostne.

W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami i wsparciem materialnym obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Miejmy zawsze dla misjonarzy serca pełne miłości.

 

  1. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w wielkopostnych rekolekcjach. Nauki rekolekcje podczas Mszy św. jutro, we wtorek i środę o godz. 8.30 albo wieczorem o godz. 18.30. Rekolekcje dla młodzieży akademickiej w te same dni o godz. 20. Serdecznie zapraszamy.

2.Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia.   Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

3.Gorzkie Żale w naszej Bazylice w niedzielę o godzinie 16.00, natomiast Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz.17.30 a dla dorosłych w piątek o godz.9.00 i 18.00. Dla młodzieży w kaplicy o godz. 20.00.

4.Okres Wielkiego Postu to także czas spowiedzi św. wielkanocnej – dobrze przygotowanej i przeprowadzonej. Kartki do spowiedzi św. otrzymać można w biurze w godzinach urzędowania i w zakrystii przed i po Mszy św. 

  1. Jak co roku dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Dziś wspieramy ich dzieło ofiarą podczas niedzielnej kolekty. Można tez złożyć ofiarę na ten cel do skarbonki przy relikwiach św. Siostry Faustyny.
  2. 6. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza do wspólnej modlitwy brewiarzowej na laudesy od poniedziałku do piątku w domu duszpasterskim o godz. 6.15 rano.
  3. Jutro 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.
  4. W sobotę 13 marca przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

9.W tym tygodniu okolicznościowe nabożeństwa pierwszego czwartku, piątku i soboty o zwykłej porze.   W pierwszy czwartek marca o 18.30 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.  Po wieczornej Mszy Świętej   adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. 20.30 i prowadzona będzie przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Przemienienie.  W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 7.30 do 9.00 i po południu od godz. 17.do 19.00.W sobotę w godzinach przedpołudniowych kapłani przyjdą do chorych. Przypomnijmy, że spotkanie Apostolstwa Różańca św. w pierwszą niedzielę miesiąca po sumie w kaplicy.

10.Domowy Kościół zaprasza wszystkich swoich członków i sympatyków na wspólną Mszę świętą w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, na godzinę 18:30. 

  1. W tym tygodniu dnia 5 marca w piątek w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz misji w Afryce. Zbiórka rozpocznie się od godz. od 7.00 i będzie trwała do godz. 13.30. Sprzęt składamy, gdy będą dogodne warunki atmosferyczne za zakrystią a w razie niepogody w kruchcie głównej kościoła.
  2. W naszym dekanacie rozpoczęły się trwające co pięć lat kanoniczne wizytacje biskupa diecezjalnego. Uczestniczy w nich z urzędu dziekan dekanatu Bydgoszcz – Fordon nasz ksiądz proboszcz.  Stąd jego nieobecność w tym roku na niedzielnej liturgii w naszej świątyni. 
  3. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Bieżący numer zawiera wkładkę 5 Minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień miesiąca marca. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  4. 1 Zmarli: śp. Elżbieta Sobczyńska, lat 84, zam. w Osielsku, śp. Marianna Stolarska , lat 62, zam. Borucin 95, śp. Wojciech Zapała, lat 67, zam. ul. Tychoniewicza 4.
  5. Wszystkim naszym parafianom życzymy, by dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu i obecny tydzień były okresem umacniania wiary i ufności Chrystusowi, „który za nas cierpiał rany i śmierć podjął krzyżową”.

Zapraszamy też na rekolekcje św. jutro we wtorek środę o godz. 8.30 i 18.30 a młodzież akademicka na godz. 20.00. 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.