Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dziś w niedzielę przypada uroczystość św. Rodziny z Nazaretu, w której wzrastał „w łasce u Boga i u ludzi Syn Boży, Jezus Chrystus. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się za wszystkie pary małżeńskie, które stanęły na ślubnym kobiercu w kończącym się 2020 r. Wypraszajmy dar świętości życia dla rodzin naszej parafii.    Na zakończenie każdej Mszy Świętej   modlimy się szczególnie w intencji wszystkich małżeństw naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają jakiekolwiek trudności i kryzysy.
 2. W dniu dzisiejszym na godzinę 17:45 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Spotkanie przy Żłóbku, któremu towarzyszyć będzie wspólne śpiewanie kolęd w wykonaniu parafialnego zespołu „Boże Nutki”. Spotkanie to odbędzie się w ramach cyklu pt. „Ducha nie gaście” i poświęcone będzie śp. ks. prał. Zygmuntowi Trybowskiemu z okazji 18 rocznicy jego odejścia do Domu Ojca oraz zbliżającej się daty jego urodzin. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania. 
 3. W czwartek we wspomnienie św. Sylwestra kończy się kolejny rok kalendarzowy – 2020. Zakończmy go w naszej świątyni wieczorem, – i tu uwaga – o godz. 17.00. Będzie odprawiona specjalna dziękczynna Msza św. Zachęcamy naszych Parafian, by   wieczorem – w ostatni dzień mijającego roku, w modlitwie wdzięczności wraz z całą rodziną podziękować Bogu za wszystkie łaski i doświadczenia mijającego czasu i prosić o Boże błogosławieństwo na zbliżający się Nowy Rok 2021. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu ze wspólną modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną. Za udział w tej Mszy i nabożeństwie możemy otrzymać odpust zupełny. W tym roku podczas tej Mszy św. nie będzie sprawozdania duszpasterskiego za miniony rok 2020-ty. Sprawozdanie przeniesione zostaje na niedzielę Chrztu Pańskiego w dniu 10 stycznia 2021 roku. W Sylwestra tak jak w latach ubiegłych nie będzie Mszy św.   o północy.
 4. W piątek Nowy Rok – z woli Ojca Świętego Światowy Dzień Modlitw o pokój. O pokój w życiu narodów i społeczeństw, o pokój w naszych rodzinach prosimy Boga za przyczyną Świętej Bożej Rodzicielki, którą tego dnia czcimy w liturgii Kościoła. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty. W Nowy Rok Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Niech nikogo z nas nie zabraknie w pierwszy dzień Nowego Roku na Mszy św. Rozpocznijmy Nowy Rok z Bożym błogosławieństwem. Pierwszy dzień Nowego Roku jest także pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi św. podczas wszystkich Mszy św.
 5. Dnia 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz.7.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Odwiedziny chorych przekładamy na miesiąc luty.
 6. Domowy Kościół zaprasza wszystkich członków i sympatyków na wspólnotową Mszę świętą w najbliższą pierwszą niedzielę Nowego Roku tj. 3 stycznia na godzinę 11:30. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie opłatkowe.
 7. Nasza parafia włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Hosepa Khashhikian, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Dziś jeszcze po raz ostatni ofiary na ten cel można składać do puszki przy relikwiach Św. Siostry Faustyny po lewej stronie. Za każdy dar serca dziękujemy. 
 8. Jutro w poniedziałek rozpoczynamy tradycyjną kolędę – duszpasterskie nawiedzenie rodzin. Kierując się sytuacją jaka panuje w kraju, mając na względzie obowiązujące obostrzenia sanitarne informujemy, że tegoroczną kolędę przeżyjemy w formie spotkań z wiernymi na Mszy św. w intencji parafian o g.18.30 począwszy od jutra 28 grudnia br. Podczas kolędowego spotkania w kościele będzie wspólne śpiewanie kolęd, Msza św., okolicznościowe błogosławieństwo i przygotowana dla każdej rodziny kolędowa pamiątka. Plany kolędy są dostępne w kalendarzu parafialnym do nabycia w zakrystii i sklepiku a także na nowej – tworzonej obecnie – stronie internetowej parafii. Plan kolędy wywieszony jest także w gablotach kościoła. Ze względu na rozpoczynający się czas kolędy od poniedziałku Msze św. wśród tygodnia sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30 i 18.30.  W tym czasie Msze św. z godz. 15.30 przenosimy na godz. 18.30. Zmiany te spowodowane zostały trwającą pandemią koronawirusa.   Plan kolędy.
 9. Jak co roku, przygotowaliśmy dla parafian, gości i sympatyków naszej parafii XIX wydanie kalendarza parafialnego i sanktuaryjnego na rok 2021. Zawiera kalendarium, informatorium parafialne, w tym o: sakramentach (warunkach przygotowania i terminy ich przyjęcia), odpustach i innych aktywnościach duszpasterskich, a także rejestr grup i wspólnot apostolskich. Załączone fotografie ukazują głównie prace malarskie umieszczone na frontonie Bazyliki, w tym ostatnie ukończone w listopadzie br. które wykonał artysta Sylwester Piędziejewski pracownik Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Do kalendarza dołączono niezwykły plan kolędy 2020/21. Kalendarz i plan kolędy są dostępne w zakrystii i sklepiku parafialnym.
 10. Można nabyć Przewodnik Katolicki ostatnie wydanie w bieżącym roku a w nim: odkryć Betlejem, obrazy Bożego Narodzenia, ojciec Badeni przypomina o paruzji.

11.Zmarli: śp. Petronela Sucharska, lat 85, zam. ul. Bartłomieja z Bydgoszczy 13, śp. Antoni Panas, lat 89, zam. ul. Monte Cassino 1, śp. Dorota Firfas, lat 71, zam. ul. Łabendzińskiego 4, śp. Elżbieta Komsta, lat 65. 

 1. Wszystkim naszym Parafianom życzymy dużo zdrowia i mocy Bożych na ostatnie chwile starego roku. Życzymy także obfitości Bożych łask  w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym, opieki Bożej Opatrzności na każdy nowy dzień rozpoczynającego się w piątek Nowego Roku. Na ostatnie chwile kończącego się roku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.