Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXI Niedziela Zwykła – 27.VIII.2023 rok

 1. Zgodne z dekretem Księdza Biskupa jutro 28 sierpnia kończy pobyt w naszej parafii ks. Witold Gałat, który nadal pełnić będzie posługę kapelana hospicjum Sue Ryder, ale mieszkać będzie w Parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej. Pożegnanie księdza Witolda dziś   na Mszy św. o g. 18.30.     Już teraz całego serca dziękujemy ks. Witoldowi za wszelkie dobro, które wniósł w życie naszej Wspólnoty Parafialnej i życzymy obfitości darów Ducha Świętego oraz Bożego błogosławieństwa w dalszej służbie chorym w hospicjum i w nowej parafii! Nowym wikariuszem będzie ks. Tymoteusz Białkowski – obecny wikariusz ze Złotowa. Ksiądz Tymoteusz był w naszej parafii przez rok wypełniając jako diakon duszpasterską praktykę.  Tutejszy wikariusz Ks. Marek Borowski został mianowany przez Księdza biskupa nowym prezesem Fundacji Wiatrak.

2.Od piątku przywracamy Msze św. o godz. 17.00, zarówno w niedziele jak i w dni powszednie. Od soboty wznawiamy również   dyżur stałego konfesjonału.  

3. Ks. Biskup zaprasza w czwartek 31 sierpnia do Katedry na Mszę Św. o godz. 18.00 na rocznicę Konsekracji Katedry, jest to początek nowenny przed odpustem katedralnym

4. Zapraszamy na odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości do bydgoskiej katedry. Poprzedzony jest on dniami modlitw. Szczegółowy program na stronie internetowej diecezji. W dzień odpustu 8 września Msze Święte o g.12.00 i 18.00, której przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk.

5. W piątek będziemy obchodzić 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

6. W tym roku dopiero 4 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży   będzie w niedzielę 3 września o godz.11.30.

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas pierwszych także w niedzielę 3 września podczas Mszy św. o godz.1130. Dnia 3 września w niedzielę podamy terminy spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych z kapłanami, którzy przygotowywać będą dzieci   do I Komunii św. a także termin spotkań z rodzicami przed bierzmowaniem ich dzieci.

7. Sejmik parafialny, czyli spotkanie wszystkich liderów grup i wspólnot świeckich działających w naszej parafii, odbędzie się we wtorek dnia 29 sierpnia br. po wieczornej Mszy św.

8. Bractwo Oblatów Św. Brygidy organizuje 2 września 44 pieszą pielgrzymkę z Sanktuarium Matki Boskiej Pięknej Miłości do Sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej. Wyjście pielgrzymów po Mszy św. o g. 8.00. Trasa wynosi 35 kilometrów.

9. Już dziś informujemy naszych Parafian, że dnia 15 września wielki Odpust Sanktuaryjny Kalwarii Bydgoskiej w rocznicę uroczystości ogłoszenia Bulli Papieskiej podnoszącej nasze Sanktuarium do godności Bazyliki Mniejszej.  Szczegóły odpustu podamy za tydzień.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 7.00 do 9.00 i po południu od 17.00 do 18.30. Po spowiedzi św. dzieci otrzymają nowe książeczki do spowiedzi św. pierwszopiątkowej na cały nowy rok szkolny. W sobotę 2 września w godzinach przedpołudniowych nasi księża odwiedzą swoich chorych z posługą kapłańską. Spotkanie   dla członków Żywego Różańca za tydzień w niedzielę po Mszy św. o g. 8.30.

11. Domowy Kościół zaprasza wszystkich członków i sympatyków na wspólnotową Mszę świętą w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, tj. 1 września 2023 r. na godzinę 18:30. Po mszy św. odbędzie się  spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich członków Domowego Kościoła oraz dla osób, które chciałyby dołączyć, poznać lub porozmawiać. Serdecznie zapraszamy.

12. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku modlitewnik „5 minut z Bogiem” na wrzesień.

13. Od dnia 1 września zmieniamy także godziny pracy kancelarii parafialnej. Będzie czynna jak dotąd od poniedziałku do piątku po południu od godz. 16.00 do 17.00. Natomiast w godzinach przedpołudniowych od godz. 9.00 do 10.00 kancelaria będzie czynna w czwartki i piątki.

14. Zmarli: śp. Stanisław Paruszyński l.77 z ul. Sucharskiego 4

15. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

Ogłoszenia Parafialne – Fundacja „Wiatrak”

– Klub Seniora działający w Fundacji „Wiatrak” posiada wolne miejsca dla chętnych. Wszystkie osoby pragnące uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez „Wiatrak” serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 530 836 876 lub osobiście. 

Zapraszamy również seniorów do brania udziału w zajęciach systematycznie lub okazjonalnie plan zajęć na stronie lub jest dostępny w Fundacji. Wszystkie zajęcia w ramach „Wiatrakowego Klubu Seniora” są bezpłatne!!!!!!! Plan zajęć na wrzesień dostępny jest również w gablocie w kruchcie kościoła.

– Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” zaprasza do zapisów i udziału w zajęciach pozalekcyjne. W celu szczegółowych informacji i zapisów serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem 509 433 585 lub osobiście.

 

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.