Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela Zwykła – 26.VI.2022 rok

 

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Pragniemy przekazać wyrazy podziękowania mieszkańcom naszej parafii za ostatnie świadectwo wiary wyrażone tak licznym udziałem w procesji Bożego Ciała i jej oktawie. Dziękujemy wspólnotom i bezimiennym pomocnikom, którzy przygotowywali ołtarze, osobom z pocztów sztandarowych, panom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki, orkiestrze dętej, służbie liturgicznej oraz wszystkim, którzy wzięli udział w oprawie liturgicznej i porządkowej zarówno Mszy św. jak i procesji oraz całej oktawy. Dziękujemy również za dekorację naszych mieszkań i domów. Za okazany wysiłek i trud dla chwały Bożej składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W środę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Msze św. w czwartek jak w dzień powszedni. Będzie także dodatkowa Msza św. dnia o godz. 10.00. Choć nie ma w tym dniu obowiązku uczestniczenia we Mszy św. to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do udziału w niej, aby uprosić obfite łaski dla Ojca Świętego i Kościoła powszechnego. Składane tego dnia w kościołach ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jak wiemy od 27.II.2014 roku świątynia nasza podniesiona została do godności – Bazyliki Mniejszej – papieskiego kościoła, któremu przysługują nadane przywileje. Jednym z nich jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia św., modlitwa za Ojca św.).  Niech udział w świątecznej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi i okazja dla naszego uświęcenia.
 3. Ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.30 oraz o godz. 21.00 przy Krzyżu Misyjnym.
 4. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św. I tak w dni powszednie i w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tak będzie   w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w Stałym Konfesjonale nie będzie. Tak jak w poprzednich latach w lipcu i sierpniu Kancelaria Parafialna czynna będzie tylko w godzinach popołudniowych.
 5. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły wakacje a dla wielu dorosłych czas urlopów. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha!
 6. Duszpasterstwo akademickie Martyria zaprasza na cykl wakacyjnych wydarzeń:
 • Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z grupą „Przezroczystą” w dniach 21-31 lipca. Koszt 120 zł. Pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe będzie miało miejsce w sali DA we wtorek 28 czerwca o godz. 19:30. Zapisy na spotkaniach oraz przez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej duszpasterstwa.
 • Jak co roku, wychodzimy do parafian z propozycją składania intencji do specjalnie przygotowanej „skrzyni pielgrzyma”. Każdego dnia pielgrzymki modlić się będziemy w powierzonych nam intencjach, a na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza święta we wszystkich prośbach i podziękowaniach parafian. Formularze wyłożone są na skrzyni.
 • W dniach 21-22 sierpnia – 3 sztafetowa pielgrzymka biegowa na Jasną Górę. Każdy z uczestników ma do pokonania 10 kilometrów w czasie 70 minut, wybierając dowolny odcinek na mapie pielgrzymki. Szczegóły, regulamin i zapisy na stronie Martyrii.  
 • W czwartek 30 czerwca, na godzinę 18:00, zapraszamy do kinoteatru „Adria” w Bydgoszczy (ul. Toruńska 30) na pokaz filmu pt. „Tobiasz”, w wykonaniu krakowskiego teatru „Exit” i reżyserii Macieja Sikorskiego. Scenariusz filmu jest adaptacją biblijnej Księgi Tobiasza w wykonaniu aktorów z niepełnosprawnością. Film jest liryczną opowieścią o duchowej podróży i mistycznym uzdrawianiu relacji w rodzinie. W filmie występuje wybitny artysta operowy Rafał Siwek. Spotkanie zakończy się rozmową aktorów z widzami, która będzie warsztatem motywacyjnym dla osób z niepełnosprawnością. Wstęp wolny. Dodatkowe informacje w mediach społecznościowych Martyrii.   
 1. Informujemy, że rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego. Bliższe informacje na stronie internetowej Seminarium.
 2. Zapraszamy na 43 Pieszą Pielgrzymkę z Fordonu do Chełmnaw dniu 1 lipca. Zapisy na pielgrzymkę od godz. 5:45 w parafii św. Mikołaja
 3. Numer „Przewodnika Katolickiego” zawiera wkładkę „5 minut z Bogiem, Modlitwy na każdy dzień miesiąca lipca”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

10.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 7 do 9 i po południu od godz. 17 do 19.00. Nabożeństwo do Najśw. Serca Maryi w sobotę o godz. 7.00. 

11.Zmarli: śp.  Eugeniusz Landyszkowski, 73 lata, Albrychta 1, śp. Czesława Lazarewicz, 73 lata, Witeckiego 2, śp. Zygmunt Łada, 77 lat, Koronowska 63, śp. Aleksandra Pilarczyk, 75 lat, Monte Cassino 6, śp. Marcin Łopatka, 19 lat Kleina 5.

 1. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu. Parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patronki naszego Sanktuarium.