Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 26.V.2024

 1. Dziś parafia nasza przeżywa doroczną uroczystość I Komunii św. Dzieci klas trzecich pierwszy raz uczestniczyć będą w sposób pełny we Mszy św. Początek uroczystości podczas Mszy św. o godz. 10.00. Od jutra przyjęte dziś dzieci uczestniczyć będą w tzw. „Białym Tygodniu” przychodząc każdego dnia w odświętnym stroju na Mszę św. o godz.18.30. Dziękujemy rodzicom dzieci przyjętych dziś do pierwszej Komunii św., parafianom oraz wszystkim osobom, które dekorowały kościół, uczestniczyły w pracach przy porządkowaniu świątyni i obejścia kościoła a także służbie liturgicznej za ogromny wkład pracy i serca. Takie zaangażowanie w trosce o piękno Domu Bożego jest znakiem wiary i miłości tych osób dla Chrystusa i Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
 1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 2. W tym tygodniu w czwartek uroczystość Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie tradycyjnie ulicami parafii do 4 ołtarzy. Wyjdziemy ze świątyni po Mszy św. o 8.30, czyli około 9.30 i przejdziemy ulicami: Bołtucia, Fiedlera, Fieldorfa Nila, Kleina, Albrychta, Wańkowicza by powrócić do kościoła. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 10.00. Bezpośrednio po zakończeniu procesji odprawiona zostanie Msza św. recytowana. Na Boże Ciało bardzo prosimy o przyozdobienie trasy procesji i udekorowanie domów, okien i balkonów naszych mieszkań emblematami religijnymi i flagami. Udekorujmy nie tylko trasę procesji, ale całą naszą parafię.

Pamiętajmy, że udział w procesji jest złożeniem publicznego wyznania naszej wiary i oddaniem hołdu Chrystusowi w Eucharystii. Mając na uwadze swobodne wyjście procesji z kościoła zarówno w Boże Ciało, jak i każdego dnia oktawy po Mszy o 18.30, prosimy parafian o niezastawianie samochodami terenu wokół kościoła i przed świątynią. Dzieci klas trzecich i czwartych przejdą w procesji z katechetkami w strojach komunijnych w oddzielnej grupie. Od piątku rozpoczynamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Wśród tygodnia codziennie po Mszy św. o 18.30 a w niedziele po sumie zapraszamy do licznego udziału w procesji z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.   W ramach „oktawy Bożego Ciała” procesja eucharystyczna w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym. Do sypania kwiatów zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki także te, które przystąpiły do I Komunii. Próba sypania kwiatów   we wtorek o godz. 17.30.Zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków nastąpi w przyszły czwartek.

 1. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy.
 2. Duszpasterstwo akademickie ogłasza, że:

-Za tydzień, w niedzielę o godz. 19:00 w sali duszpasterstwa, kolejne spotkanie i modlitwy Żywego Akademickiego Różańca. 

-Zapraszamy do wspólnego wyjazdu na Festiwal Młodych do Medjugorie w terminie 31 lipca – 8 sierpnia. Program pielgrzymki i zapisy na stronie internetowej Martyrii. Kolejne spotkanie organizacyjne z przedstawicielami Biura Podróży Euro-Tim 17 czerwca o godz. 18:30 w sali duszpasterstwa akademickiego. 

 1. Ks. Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki serdecznie zapraszają do udziału wkoncercie pt. „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19:30 w SISU Arenie w Bydgoszczy (ul. Toruńska 59) z okazji 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu. Bilety do nabycia w Kurii Diecezjalnej od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00. Cena biletu 20 zł.   Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej naszej diecezji.
 2. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św.  I tak w dni powszednie i w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tak będzie w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu.
 1. Pragniemy przypomnieć, że nasza parafia włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie  z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy relikwiarzu św. Faustyny po lewej stronie nawy głównej. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 2. Informacja dla dzieci klas czwartych: Uroczysta Msza św. w pierwszą rocznicę Komunii św. dla dzieci klas czwartych będzie 9 czerwca o godz. 10.00.
 3. W piątek ostatni dzień maja. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy gorliwie uczestniczyli w tym miesiącu w majowych nabożeństwach.
 4. W sobotę rozpoczynamy czerwiec. Od tego dnia codziennie po Mszach św. o 18.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele lub kaplicy, a o godz. 21.00 nabożeństwo przy krzyżu misyjnym prowadzone przez nasze wspólnoty świeckie. Plan wspólnot apostolskich prowadzących czerwcowe przy krzyżu jest w kruchtach kościoła i na stronie internetowej parafii.
 5. W sobotę Międzynarodowy Dzień Dziecka. Fundacja „Wiatrak” oraz nasza zapraszamy dnia 2 czerwca w niedzielę na festyn rodzinny pod hasłem „Rodzina to jest siła”, którego tematem przewodnim będzie świat bajek!  Początek o godzinie 10:00 Dom Jubileuszowy Fundacji „Wiatrak” oraz teren przyległy. Zapewniamy moc atrakcji: przedstawienia teatralne, zabawy, gry, konkursy i animacje. Koncert piosenki bajkowej, turniej rycerski i wiele niezapomnianych przeżyć. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.wiatrak.org.pl plakatach i dostępnych ulotkach. Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu.
 6. Bp Krzysztof Włodarczyk udziela wszystkim wiernym diecezji bydgoskiej i osobom przebywającym na jej terenie, dyspensy w piątek, 31 maja. Korzystających zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia, bądź innych czynów pokutnych.
 7. W sobotę 1 czerwca modlitwy wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz.7.30.
 8. Z prasy polecamy Przewodnik Katolicki wraz z dodatkiem „5 minut z Bogiem na czerwiec”.
 9. Zmarli: śp. Śp. Adrian Czerniak l.46 z ul Fieldorfa-Nila 2
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW CZERWCOWYCH PRZY KRZYŻU MISYJNYM PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE GODZ. 21.00

 

01 – sobota

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 – niedziela

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – poniedziałek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

04 – wtorek

MARTYRIA

05 – środa

NEOKATECHUMENT

06 – czwartek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – piątek

OAZA RODZIN

08 – sobota

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

09 – niedziela

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – poniedziałek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – wtorek

RADIO MARYJA

12 – środa

NEOKATECHUMENT

13 – czwartek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – piątek

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

15 – sobota

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

16 – niedziela

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – poniedziałek

RADIO MARYJA I AKCJA KATOLICKA

18 – wtorek

MARTYRIA

19 – środa

NEOKATECHUMENT

20 – czwartek

  OAZA RODZIN

21 – piątek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – sobota

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

23 – niedziela

RADIO MARYJA

24 – poniedziałek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – wtorek

MARTYRIA

26 – środa

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

27 – czwartek

OAZA RODZIN

28 – piątek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 – sobota

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

30 – niedziela

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

 

 

 

 

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.