Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE = Boże Narodzenie – 25 grudzień 2021 r.

Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy braku nadziei, zwątpienia i lęku o przyszłość. Kolejny raz przychodzi nam obchodzić Boże Narodzenie podczas pandemii koronawirusa. Wielu Parafian pożegnało swoich bliskich, wielu napełnia lęk i pytanie jak to się wszystko skończy. I oto Chrystus przychodzi jako Boża Dziecina ze Swym orędziem zbawienia i Dobrej Nowiny. Pełni głębokiej wiary i zaufania Bogu świętujemy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

            Wszystkim naszym Parafianom, osobom uczestniczącym w liturgii świętej w naszym Sanktuarium oraz miłym Gościom, pragniemy życzyć, aby Boże Dziecię zagościło w każdym sercu, rodzinie i domu. Niech umacnia w nas prawdziwą miłość, radość i pokój, a Boża Rodzicielka, która odważnie powiedziała Bogu „fiat”, uczy wszystkich bezgranicznego zaufania narodzonemu Dziecięciu, Jezusowi Chrystusowi.

 

            Dziś ze wzruszeniem patrzymy na betlejemski żłóbek, gdzie Boży Syn objawia swoją największą miłość do człowieka.   Stajemy dzisiaj przy żłóbku pełni nadziei, że choć świat ma swoje codzienne kłopoty i zmartwienia, to   nasz Zbawiciel przychodzi ze swoją miłością do każdego i każdej z nas. Niech nowo narodzone Dziecię Boże obdarza nas wszystkich swoją nadprzyrodzoną mocą, łaskami pokoju i miłości. Życzymy wszystkim tu obecnym, aby łaski narodzonego Chrystusa były radością Jego uczniów i czcicieli.   

            Niechaj te Święta dostarczą nam jak najwięcej dogłębnych przeżyć i wzruszeń, tak duchowych jak i rodzinnych. Niechaj przez te dni serca nasze nie doznają żadnej udręki, a radość, która je ogarnia niech będzie zapowiedzią tej wiecznej, największej, której nikt nam, nie odbierze, aby nasze życie było pełne, szczęśliwe i spełnione.

 

       Dzisiaj w pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.   Pozostałe Msze św. według niedzielnego porządku. Dzisiaj podczas   Mszy św. o godz. 15.00     udzielać będziemy Sakramentu Chrztu św.    Dziś przypada też XIX rocznica śmierci ks. prałata Zygmunta Trybowskiego.  Dzień ten uczcimy modlitwą przy Jego grobie po Mszy o godz. 18.30.

 

Jutro drugi dzień Świąt przypada uroczystość św. Rodziny z Nazaretu. Niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu będzie dla naszych rodzin ostoją i wsparciem, a przede wszystkim wzorem.    Podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się za wszystkie pary małżeńskie, które stanęły na ślubnym kobiercu w kończącym się 2021 r. Wypraszajmy dar świętości życia dla rodzin naszej parafii.                                                                             

Jutro  Msze św. według niedzielnego planu. Kolekta z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.    Serdecznie zapraszamy do wspólnego uwielbienia narodzonego Syna Bożego.

       Bliższe szczegóły poczynań duszpasterskich związanych z kolędą i uroczystościami Świętej Rodziny i Nowego Roku podamy jutro podczas ogłoszeń duszpasterskich.

 

       Niech nam będzie wolno dziś serdecznie podziękować parafianom oraz wspólnotom: młodzieży, studentom z DA, pracownikom Fundacji „Wiatrak” i osobom zajmującym się dekoracją świątyni za wszelkie prace i pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych w kościele i kaplicy.     Dziękujemy   wszystkim, którzy uświetnili dzisiejszą liturgię: naszym kościelnym, panu organiście, szafarzom Eucharystii, służbie liturgicznej. 

 

        W imieniu tutejszych kapłanów i swoim pragnę podziękować naszym Parafianom, mieszkańcom miasta, władzom samorządowym, administracyjnym i licznym instytucjom za zaproszenia na spotkania wigilijne i przekazane życzenia świąteczne. Naszą kapłańską odpowiedzią niech będzie Boże błogosławieństwo, które za chwilę udzielimy na błogosławione przeżywanie Świąt.

 

Bliższe szczegóły poczynań duszpasterskich związanych z kolędą i uroczystościami Świętej Rodziny i Nowego Roku podamy jutro podczas ogłoszeń duszpasterskich.