Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2020

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł na świat po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłużają się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.
Jednym ze sposobów polskiego przeżywania Świąt niech będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Ten piękny zwyczaj zechciejmy promować, w naszej kulturze wspólnego świętowania Bożego Narodzenia. Kolędy zawierają bogate treści teologiczne. Pozwalały nam w chwilach trudnych odnaleźć tożsamość narodową – tak było niejednokrotnie już w naszej historii. Niechaj polskie i katolickie domy rozbrzmiewają w tym czasie kolędą nie tylko słuchaną, ale śpiewaną z całego serca w gronie rodziny i przyjaciół.

W pierwszy dzień Świąt wypada Msza św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według niedzielnego porządku. Podczas Mszy św. o godz. 15.00 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu św. Dziś przypada też XVIII rocznica śmierci ks. prałata Zygmunta Trybowskiego. Dzień ten uczcimy modlitwą przy Jego grobie po Mszy o godz. 18.30.

Niech nam będzie wolno dziś serdecznie podziękować parafianom oraz wspólnotom: młodzieży, studentom z DA, pracownikom Fundacji „Wiatrak” i osobom zajmującym się dekoracją świątyni za wszelkie prace i pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych w kościele i kaplicy. Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili dzisiejszą liturgię: naszym kościelnym, organiście, szafarzom Eucharystii, służbie liturgicznej.

Jutro drugi dzień Świąt, wspomnienie świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według niedzielnego planu. Kolekta z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uwielbienia narodzonego Syna Bożego.
Bliższe szczegóły poczynań duszpasterskich związanych z kolędą i uroczystościami Świętej Rodziny i Nowego Roku podamy jutro podczas ogłoszeń duszpasterskich.
W imieniu tutejszych kapłanów i swoim pragnę podziękować naszym Parafianom, mieszkańcom miasta, władzom samorządowym, administracyjnym i licznym instytucjom za przekazane życzenia świąteczne. Naszą kapłańską odpowiedzią niech będzie Boże błogosławieństwo, które w modlitwach wypraszamy na przeżywanie tegorocznych Świąt.


Ks. Jan Andrzejczak
proboszcz

 

Wszystkie nabożeństwa i uroczystości świąteczne z naszego kościoła są transmitowane w internecie na stronie parafii mbkm.pl

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE