Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI Niedziela Zwykła – 25 IX 2022 rok

 

 1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań
  i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
 2. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10:00, młodzież klas 8 Szkoły Podstawowej złoży, podpisane przez rodziców, deklaracje potwierdzające chęć przygotowania się do sakramentu bierzmowania. Ostateczny termin składania deklaracji upływa za tydzień, 2 października.

3.W tym tygodniu we wtorek (27.IX) sprawowana będzie Msza św. za Ojczyznę, radio Maryja i Akcje Katolicką. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Także tego dnia przypada Światowy Dzień Turystyki. W czasie wieczornej Mszy św. (18.30) będziemy modlić się za wszystkich zaangażowanych w działalność turystyczną

i pielgrzymkową.

4.W środę (28.IX) w pobliżu figury Matki Bożej Fatimskiej, o godz. 15:00, wzorem lat ubiegłych, zostanie poprowadzona Koronka Publiczna. Jest to akcja ogólnopolska. W tym dniu w całej Polsce, setki, może tysiące osób na skrzyżowaniach ulic będą błagać o Boże miłosierdzie dla świata całego.

 1. W czwartek (29.IX) święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
 2. W sobotę rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Tych, którym trudniej dotrzeć na liturgię, prosimy o odmawianie różańca w domach. Nabożeństwa Różańcowe dla dorosłych w tym roku codziennie o godz.18.00. W sposób specjalny chcemy wdrażać do codziennej modlitwy różańcowej najmłodszych parafian. Różańcowe nabożeństwa dla dzieci w poniedziałki środy i piątki o godz. 17.30.
 3. Za tydzień w niedzielę dnia 2 października o godz. 13.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św.

w intencji małżeństw obchodzących w tym roku pierwszą, 5, 10, 15, 25 i kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości proszone są o zgłaszanie się do kapłanów naszej parafii po Mszach św. w zakrystii albo w kancelarii parafialnej. Można też zgłaszać nazwiska Jubilatów telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii. Przygotowujemy dla małżonków okolicznościowe pamiątki i błogosławieństwa. W tym roku na tę Mszę św. pragniemy także zaprosić wdowy i wdowców dla wspólnej modlitwy za zmarłych współmałżonków a także osoby stanu wolnego do modlitwy za rodziców żywych lub zmarłych. Także za tydzień w niedzielę   po Mszy św. o g.8:30 spotkanie Żywego Różańca.

 1. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 2. W tym tygodniu w sobotę w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną. Tego dnia o godz. 7.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi połączona z adoracją Najśw. Sakramentu. W sobotę kapłani odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną.
 3. Duszpasterstwo Akademickiej „Martyria od następnej niedzieli ” rozpoczyna kolejny rok formacji. Za tydzień o godz. 18:00 w sali DA modlitwy Żywego Akademickiego Różańca, a o godz. 20:00 pierwsza Msza święta akademicka. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi cyklami spotkań i wydarzeń, które zamieszczone są na stronie internetowej Martyrii. 

11.W niedzielę, 9 października, na Mszy świętej o godz. 18:30, przeżywać będziemy w naszej wspólnocie parafialnej Ogólnobydgoską Inaugurację Roku Akademickiego z udziałem Władz, Nauczycieli Akademickich i Samorządów Studenckich wszystkich Uczelni Wyższych naszego miasta. Mszy świętej przewodniczył będzie i Słowo boże wygłosi Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk.   

 1. Przygotowujemy nową Księgę Intencji Mszalnych na rok 2023. Intencje przyjmować będziemy od dnia 3 października (poniedziałek) tylko w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Modlitwa z racji rocznic ślubnych czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich, a także w intencji zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych wszystkich, których polecamy Bogu w trakcie Eucharystii.
 2. Organizowany jest diecezjalny wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na Jasną Górę w dniach 20-21 października. Również z naszego dekanatu jedzie autokar, zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu w zakrystii i biurze parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca. 

14.Zachęcamy do zakupu i lektury „Przewodnika Katolickiego”.  W nowym wydaniu modlitewnik „5 minut z Bogiem” na październik.

 1. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.