Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII Niedziela Zwykła – 25.VII.2021 rok

 

 1. 1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
 2. Jutro wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej i dziadków Pana Jezusa Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. W dzisiejszych trudnych czasach pomijania i pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za rodziców żyjących i powołanych już do wieczności.
 3. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
 4. Dnia 1 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy pieszych pielgrzymów z Gdańska udających się na Jasna Górę. Dlatego zwracamy się do parafian, którzy chcieliby włączyć się w ten pielgrzymi trud, o przyjęcie na nocleg pątników. Zgłaszanie noclegów dla pielgrzymów z Gdańska w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym.
 5. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św. I tak w dni powszednie i w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał jest do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w Stałym Konfesjonale nie ma. I jeszcze jedna ważna informacja.  Podczas wakacji biuro parafialne czynne jest tylko w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17.00.
 6. Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską w pierwszą sobotę września. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

7.Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów zdążać będą na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątniczy szlak z naszej parafii na Jasną Górę. Nasze dwie parafialne grupy pielgrzymkowe biało-żółta z księdzem Tomaszem i przeźroczysta z księdzem Piotrem w skwarze ostatnich dni zbliżają się do Tronu Królowej Polski. Polećmy naszych pątników opiece Bożej: Zdrowaś Maryjo….

 1. W niedzielę 1 sierpnia przypada rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Jest to dodatkowa i szczególna okazja, aby pomodlić się za Ojczyznę i za tych, którzy oddali za nią życie.
 2. Przypomnijmy, że sierpień jest dla katolików w Polsce czasem szczególnego zdawania egzaminu z dojrzałości chrześcijańskiej. W tym miesiącu, wraz z całym Kościołem w Polsce, podejmujemy zobowiązanie całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Niech ten ofiarny czyn będzie wyrazem naszego włączenia się w walkę Kościoła o trzeźwość i rozwój naszego narodu.
 3. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.
 4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W Przewodniku dodatek – modlitewnik 5-minut z Bogiem na sierpień. Zachęcamy do wakacyjnej lektury katolickiej prasy.
 5. Dzisiaj kończy się XXI. Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, w którym w sposób szczególny modliliśmy się w intencji kierowców – właścicieli pojazdów mechanicznych. Na prośbę Parafian po zakończeniu również dziś po Mszy Św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i ich właścicieli. Osoby, które czekają na poświęcenie niech po Mszy św. pozostaną przy swoich pojazdach.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

14.Zmarli:

 1. Wszystkim naszym parafianom udającym się w najbliższym czasie na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych wakacji. Wypoczywajmy z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

 

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.