Ogłoszenia duszpasterskie 25.04.2021

IV Niedziela Wielkanocna   25.IV.2021 rok

 

Drodzy w Chrystusie Siostry i Bracia!

Każdego niemal dnia słyszymy o tym, jak wielu ludzi ginie w wypadkach na naszych drogach. Ludzie wierzący nie powinni być obojętni na ten wielki narodowy problem. Aby to zmienić, zwracamy się do kierowców, pieszych, rowerzystów i wszystkich użytkowników drogi z apelem o jeszcze większą ostrożność i szacunek wobec zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Ostatnia niedziela kwietnia to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach.  Dlatego dziś w całym kraju modlimy się za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach i ulicach. Zabiegani na co dzień   nieczęsto mamy okazję do refleksji, że nasze uczestnictwo w ruchu drogowym ma również swój istotny wymiar religijny. Bowiem, wszystko to, co robimy na szosie, bądź na ulicy ma zasadnicze znaczenie dla losów, zdrowia i życia innych użytkowników drogi, czyli naszych bliźnich.

 

1. W dzisiejszą Niedzielę – Dobrego Pasterza – przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pasterzach Kościoła, aby naśladowali wzór Dobrego Pasterza. Prośmy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego; także z naszej wspólnoty parafialnej.
2. Dziś przypada wspomnienie św. Marka Ewangelisty. To dzień odpustu w naszej sąsiedniej parafii u Salezjanów. Suma odpustowa o godz. 12.30.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży, która 1 maja przyjmie Sakrament Bierzmowania. Ostatnia katecheza formacyjna wraz z próbą dla kandydatów w środę o godz. 18:00. Spowiedź święta przed przyjęciem Bierzmowania dla kandydatów i świadków w piątek od godz. 17:30 w Kościele. 

4.Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego: Dzisiaj o godz. 18:30 w kaplicy kolejne spotkanie z cyklu „Ducha nie gaście” poświęcone pamięci ks. Prałata Zygmunta Trybowskiego. 

Ksiądz Piotr dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę spisywania świadectw i wspomnień o śp. ks. Zygmuncie Trybowskim i przekazali je na użytek powstającej biografii poświęconej jego pamięci. Zachęcamy innych, aby spisali swoje wspomnienia i przekazywali je księdzu Piotrowi. 

W środę po akademickiej Mszy św. o godz. 20:00 w kaplicy katecheza ks. dr Marcina Chrostowskiego  na temat: „Jak wyglądał Kościół pierwszego wieku? Analiza na podstawie Dziejów Apostolskich”.  

5.W sobotę rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Niestety ze względu na czas pandemii zmuszeni jesteśmy do odwołania   nabożeństw majowych o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej.

6. W najbliższą sobotę 1 maja odwiedzi naszą parafię z wizytacją duszpasterską Ks. Bp Jan Tyrawa – Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej. Wizytacje kanoniczne parafii odbywają się – zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kościelnego – co pięć lat. Program wizytacji jest następujący:

1maja 2021 r. – sobota

          Godz. 16.00  –  Msza św.   połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.        

          Godz. 18.30   –  Msza św. wizytacyjna całej wspólnoty parafialnej.

Liderów Grup Apostolskich prosimy po Mszy św. o odbiór w zakrystii przygotowanych na ostatnim sejmiku decyzji dotyczących wizytacji kanonicznych.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W sobotę kapłani odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną.

8. Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym. Jest to czas wielkanocnej spowiedzi świętej który trwa do uroczystości Trójcy Świętej w tym roku do 30 maja.

9. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, czy też przelewem na konto bankowe na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego dodatek comiesięczny: 5 minut dla Pana Boga.

11. Zmarli: Śp. Julia Wesołowska, lat 96, zam. ul Fieldorfa Nila 15, śp. Teresa Kolerzyńska, lat 70, zam. ul. Nieduszyńskiego 8, śp. Gabriela Burda, nienarodzone dziecko, zam. ul. Ogrodowa, śp. Czesława Zamiatała, lat 91, zam. ul. Krysiewiczowej 2, śp. Bronisław Mokwa, lat 100, zam. ul Tychoniewicza 1, śp. Stanisław Pabin, lat 80, zam. ul. Sucharskiego 4, śp. Jerzy Łach, lat 69, zam. ul. Fieldorfa Nila, śp. Zofia Jaroń, lat 75, zam. ul. Kleina 2.

12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Wszystkie informacje duszpasterskie na stronach internetowych parafii i w kruchtach kościoła.

 

 

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.