Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 Niedziela Zwykła – 24.VII.2022rok

 

Dzisiaj rozpoczynamy XXIII. Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, w którym w sposób szczególny modlimy się w intencji kierowców – właścicieli pojazdów mechanicznych. Po zakończeniu   Mszy Św.   pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i ich właścicieli. Ofiary zebrane podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczamy   dla Stowarzyszenia MIVA Polska w ramach „Akcji św. Krzysztof 1 GROSZ ZA 1 BEZPIECZNIE PRZEJECHANY KILOMETR” a zebrane w ten sposób środki przeznaczymy na zakup pojazdów dla Polskich Misjonarzy. Za ofiarność w tym względzie  naszym Parafianom serdecznie dziękujemy!

 

 1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.
 2. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św. I tak w dni powszednie i w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał jest do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w Stałym Konfesjonale nie ma. Podczas wakacji biuro parafialne czynne będzie tylko w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17.00.
 3. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
 4. Także jutro przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. A już dziś w niedzielę podczas każdej Mszy św. wspominamy świętego Krzysztofa jako   patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu!  Dziś i za tydzień po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych na placu przed kościołem.   Nasze pojazdy to nie tylko samochody, ale również motocykle, quady, rowery, którymi się poruszamy. Kierowców prosimy o ustawianie swoich pojazdów   dookoła kościoła.   Tradycyjną zbiórkę ofiar   na zakup pojazdów dla misjonarzy w ramach akcji Miva Polska przeprowadzamy dziś w niedzielę podczas wszystkich Mszach św.
 5. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
 6. Od jutra za tydzień rozpoczyna się sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów zdążać będą na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątniczy szlak z naszej parafii na Jasną Górę. Nasza parafialna i akademicka grupa   przeźroczysta z księdzem Piotrem w skwarze ostatnich dni zbliżają się do Tronu Królowej Polski. Polećmy naszych pątników opiece Bożej: Zdrowaś Maryjo….

7.W dniu dzisiejszym kończy się DEKANALNA PIELGRZYMKA między parafiami Fordonu. O godzinie 18.30 Msza św. w kościele św. Mikołaja i przejście do kościoła św. Mateusza. Tam około godz. 20.30 uroczyste zakończenie Pielgrzymki Dekanatu Bydgoszcz – Fordon.

 1. W dniach 21-22 sierpnia – 3 sztafetowa pielgrzymka biegowa na Jasną Górę. Każdy z uczestników ma do pokonania 10 kilometrów w czasie 70 minut, wybierając dowolny odcinek na mapie pielgrzymki. Szczegóły, regulamin i zapisy na stronie Martyrii. 
 2. Dnia 1 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy pieszych pielgrzymów z Gdańska udających się na Jasna Górę. Dlatego zwracamy się do parafian, którzy chcieliby włączyć się w ten pielgrzymi trud, o przyjęcie na nocleg pątników. Zgłaszanie noclegów dla pielgrzymów z Gdańska w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym.

10.W piątek dnia 29 lipca – przypada wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza, rodzeństwo świętych  z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

 1. W Przewodniku Katolickim: Zachęcamy do interesującej lektury.
 2. kontynuowana jest zbiórka podpisów by zmienić kodeks karny i go zaostrzyć w związku z wrogimi aktami w stosunku do chrześcijan, obiektów sakralnych, krzyży, kapliczek oraz obrazę uczuć religijnych.

podpisy w sklepiku parafialnym przez kolejne niedziele, potrzebny pesel.

13.Zmarli: śp. Barbara Gramza, lat 76, zam. ul .Bołtucia 2.

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

15.Wszystkim naszym parafianom udającym się w najbliższym czasie na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych wakacji. Wypoczywajmy z Bożym błogosławieństwem.