Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.IV.2022 rok

 

 1. Przypadająca dziś niedziela miłosierdzia bożego to święto patronalne caritas, które w tym roku jest obchodzone jako dzień dobra. W całym kraju odbywają się koncerty, pikniki, warsztaty, pokazy i imprezy sportowe pokazujące jak wiele dobra dzieje się dzięki zaangażowaniu w wolontariat. Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst – przeprowadzone w dniu dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom.
 2. W naszej bazylice w dzień dobra dobrowolne ofiary na rzecz utrzymania placówek dających schronienie uchodźcom można składać do skarbonek przy tzw. ciemnicy i grobie pańskim.
 1. W Diecezji Bydgoskiej wydarzeniem wiodącym Dnia Dobra jest Festyn Dobra. Uroczyste obchody rozpocznie Eucharystia o g.13.00 w kościele MB Ostrobramskiej pod przewodnictwem bp Krzysztofa Włodarczyka. Po Mszy św. odbędzie się festyn w Fabryce Lloyda przy ul. Fordońskiej 156, połączony z koncertem zespołów religijnych, poczęstunkiem dla uczestników, grami i zabawami dla dzieci. We wszystkich parafiach odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz uchodźców z Ukrainy.
 1. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto caritas i rozpoczynamy tydzień miłosierdzia. Do 2012 roku tydzień miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto miłosierdzia bożego. doświadczając bowiem miłosierdzia bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. 
 2. O 15.00 w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do miłosierdzia bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.
 1. W środę, na godz. 18:00, zapraszamy do sali Duszpasterstwa Akademickiego wszystkich twórców, aktorów i statystów tegorocznego Misterium Męki Pańskiej. Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w to dzieło oraz podzielić się refleksjami na dalszą pracę. Spotkanie zakończy się Mszą św. dziękczynną o godz. 20:00 w kaplicy. 

7.We wtorek i czwartek, o godz. 19:00 w kościele, liturgiczne katechezy dla młodzieży bezpośrednio przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. 

 1. Pierwsza spowiedź dla dzieci komunijnych będzie w środę 27 kwietnia. O godz. 17:00 zapraszamy dziewczęta   a o godz.  18:00 chłopców. Dzieci do pierwszej spowiedzi św. przychodzą w towarzystwie jednego z rodziców lub prawnych opiekunów. Z uwagi na weekend majowy spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych będzie w środę 4 maja o godz. 17:30. 
 2. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.
 3. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Odpust ku czci św. Marka w sąsiedniej parafii Księży Salezjanów dziś o godz. 12.00.
 4. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.
 5. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w czasie wielkanocnym stanowi obowiązek każdego katolika.
 6. Za tydzień w niedzielę pierwszy dzień miesiąca maja. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy także na nabożeństwa majowe o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, prowadzone przez apostolskie wspólnoty działające w parafii. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30 w kaplicy. Plan dla grup Apostolskich prowadzących nabożeństwa majowe przy Figurze NMP wywieszony jest w gablotkach kościoła i podany na stronach internetowych parafii.
 7. Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy, pierwsza niedziela maja obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, po raz szósty również jako Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o g.17.30.
 8. Najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego zawiera wkładkę: „5 minut z Bogiem Modlitwa na każdy dzień miesiąca maja”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 9. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2022/2023. Na egzaminie wstępnym, który odbędzie się w piątek 24 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w salce na plebanii przy kościele św. Stanisława Bpa i M. w Bydgoszczy /Siernieczek/, ul. Kapliczna 1, obowiązuje 1 utwór z muzyki klasycznej na pianinie, 1 pieśń kościelna z towarzyszeniem pianina oraz powtórzenie rytmu i dźwięków za prowadzącym. Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje: ks. Janusz Tusk, tel. kom.: 663-776-787
 10. Zmarli: śp. Andrzej Gucko, 60 lat, ul. Wielorybia 100, śp. Krystyna Bujak, 87 lat, zam. ul. Fieldorfa Nila 1, śp. Ryszard Skrzypek, 85 lat, zam. ul. Witeckiego 1, śp. Marian Garbowski, 72 lata, zam. ul. Witeckiego 3, śp. Marianna Frelichowska, 87 lat, zam. ul. Kleeberga 7, śp. Marian Krumraj, 74 lata, śp. Sucharskiego 2.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Wszystkie informacje duszpasterskie na stronach internetowych parafii i w kruchtach kościoła.

.

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW MAJOWYCH PRZY FIGURZE NPM  FATIMSKIEJ  PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE GODZ. 21.00

 

01 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

04 – środa

MARTYRIA

05 – czwartek

NEOKATECHUMENT

06 – piątek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – sobota

OAZA RODZIN

08 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

09 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – środa

GRUPY PIELGRZYMKOWE

12 – czwartek

NEOKATECHUMENT

13 – piątek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – sobota

CHÓR FORDONIA

15 – niedziela

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

16 – poniedziałek

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – wtorek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

18 – środa

MARTYRIA

19 – czwartek

NEOKATECHUMENT

20 – piątek

  OAZA RODZIN

21 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

23 – poniedziałek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

24 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – środa

MARTYRIA

26 – czwartek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

27 – piątek

OAZA RODZIN

28 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 -niedziela

CHÓR FORDONIA

30 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

31- wtorek

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA