Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Wielkanocna 22.V.2022 rok

 1. Dziś parafia nasza przeżywa doroczną uroczystość I Komunii św. Dzieci klas trzecich pierwszy raz uczestniczyć będą w sposób pełny we Mszy św.  Początek uroczystości podczas Mszy św. o godz. 10.00.   Dziś po południu   nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 16.00  specjalnie dla dzieci pierwszokomunijnych. Majowe przy figurze bez zmian. Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu dziś o 15.00 w kaplicy. Od jutra przyjęte dziś dzieci uczestniczyć będą w tzw. „Białym Tygodniu” przychodząc każdego dnia w odświętnym stroju na Mszę św. o godz.18.30. Dziękujemy rodzicom dzieci przyjętych dziś do pierwszej Komunii św., parafianom oraz wszystkim osobom, które   dekorowały kościół, uczestniczyły w pracach przy porządkowaniu świątyni i obejścia kościoła a także służbie liturgicznej za ogromny wkład pracy i serca. Takie zaangażowanie w trosce o piękno Domu Bożego jest znakiem wiary i miłości tych osób dla Chrystusa i Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Jutro kolejny 23 dzień miesiąca. O godz. 18.00 Towarzystwo Świętego Wojciecha zaprasza do wspólnej modlitwy na Mszy św. z oprawą liturgiczną tej grupy. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty.
 3. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.
 4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

5. W tym tygodniu w środę w 25 dzień miesiąca wieczorna Msza św. sprawowana jest w Bazylice w połączeniu z modlitwami przez wstawiennictwo Świętej Faustyny. Po każdej takiej Mszy św. przy relikwiarzu świętej okolicznościowe modlitwy połączone z odczytaniem przyniesionych próśb i podziękowań i uszanowaniem relikwii św. Faustyny. 

 1. W czwarte, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.30, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
 2. Dzieci klas czwartych szkoły podstawowej rocznicę I Komunii św. będą obchodziły za dwa tygodnie dnia 5 czerwca  w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00.  Spotkanie przygotowujące odbędzie się dla dzieci rocznicowych od jutra za tydzień  w poniedziałek 30 maja o godz. 17:30 w kościele. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców odbędzie się w sobotę
4 czerwca o godz. 17:00.

8. Uroczyste ustanowienie Sanktuarium św. Rity Patronki ,,od spraw trudnych i po ludzku niemożliwych do rozwiązania” w parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity dzis w niedzielę 22 maja o g.13.00, w czasie Mszy Świętej, której przewodniczył będzie bp Krzysztof Włodarczyk. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP Polonia.

 1. Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego: Dzisiaj o godz. 18:00, w sali duszpasterstwa, kolejne spotkanie z cyklu „Ducha nie gaście”, poświęcone pamięci ks. prałata Zygmunta Trybowskiego. Gościem spotkania będzie ks. dr Krzysztof Lewandowski. W środę, na Mszy świętej akademickiej o godz. 20:00 w kaplicy, modlić się będziemy przez wstawiennictwo bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Po Eucharystii, spotkanie z ks. dr. Pawłem Hoppe znawcą błogosławionego kard. Wyszyńskiego. W sobotę 4 czerwca, zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych nad Jeziorem Lednickim pod hasłem: „Posłani na krańce świata”. Ksiądz Piotr zaprasza młodzież na wspólny wyjazd. Zapisy i dodatkowe informacje w social media DA Martyria i 4don4LORD.  
 2. Tragiczna sytuacja na Ukrainie nadal budzi nasze sumienia i wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy uchodźcom, którzy przybywają do Polski. Możemy złożyć ofiarę dla naszych Braci i Sióstr z Ukrainy do skarbony znajdującej się w lewej nawie kościoła przy relikwiarzu św. Faustyny.    W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania       bardzo prosimy o zgłaszanie rodzin czy miejsc gotowych na przyjęcie uchodźców z Ukrainy, którzy poszukują dachu nad głową.
 3. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
 4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W najnowszym wydaniu: „Matczyne końce świata”; „Kobieta księdzem”; „Jazda po polsku”; „Bać się czy nie bać?”; „Odwrócenie dwuwiekowej karty”; „Pokora i bezinteresowność”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 6. Zmarli: Adam Kardach, lat 41, zam. Stommy 2, śp. Jolanta Malinowska lat 60, zam. Bołtucia 10, śp. Jadwiga Ryczewska lat 84, zam. ul. Koronowska 1,     śp. Roman Biskup, lat 62, zam. ul.   Bołtucia 10.

15.Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 

 Ogłoszenia Parafialne – Fundacja „Wiatrak” 22.05.2022 rok.

 

– Fundacja „Wiatrak” prowadzi niepubliczne przedszkole, którego celem    jest dbanie o pełny rozwój dziecka, tak aby już od najmłodszych lat  mogło rozwijać swoje skrzydła. Edukacja w przedszkolu opiera się na fundamentalnych wartościach zgodnych z nauką św. Jana Pawła II, zapewniając najmłodszym uczniom zaangażowanie, bezpieczeństwo, troskę odpowiedzialność. Przedszkole niepubliczne „u Karolka” prowadzi rekrutację przez cały rok –  w celu szczegółowych informacji i zapisów serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem 533 022 268 / 52 32 34 822

– Klub Seniora działający w Fundacji „Wiatrak” posiada wolne miejsca dla chętnych. Wszystkie osoby pragnące uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez „Wiatrak” serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 52 32 34 824. Zajęcia w Klubie Seniora prowadzone są od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00 – 14:00 (koszt uczestnictwa to  100 zł/ miesięcznie)

– Fundacja „Wiatrak” w tym roku również zaprasza do włączenia się w kampanię i przekazania swojego 1%. Wszystkie osoby, które chcą skorzystać z pomocy naszych księgowych, serdecznie zapraszamy do Domu Jubileuszowego im. św. Jana Pawła II. PIT można zostawić od poniedziałku do piątku w godz. 9:30 – 14:00 w recepcji Fundacji „Wiatrak” (główne wejście od ul. Licznerskiego).

Z końcem kwietnia 2022 roku Fundacja „Wiatrak” zakończyła przyjmowanie Pit-ów.

Dziękujemy, za każdy 1%, który został przekazany przez Państwa na naszą Fundację. Wyrażamy ogromną wdzięczność za otwartość serca i gotowość wspierania naszych działań statutowych, które od lat służą fordońskiej społeczności. 

W tym miejscu pragniemy zaprosić Państwa na Mszę Świętą, która odbędzie się 19 czerwca br. o godz. 13:00 w MBKM, podczas której będziemy dziękować wszystkim naszym Darczyńcom za zaangażowanie oraz pomoc  w działalność i funkcjonowanie „Wiatraka” prosząc dla nich o potrzebne łaski oraz dar Bożego błogosławieństwa.

 

Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet Diecezji Bydgoskiej

Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet Diecezji Bydgoskiej do Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Królowej na Krajnie w Górce Klasztornej. Pielgrzymka z błogosławioną Matką Elżbietą Różą Czacką. 28 maj Górka Klasztorna.

 

.

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW MAJOWYCH PRZY FIGURZE NPM  FATIMSKIEJ  PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE GODZ. 21.00

 

01 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

04 – środa

MARTYRIA

05 – czwartek

NEOKATECHUMENT

06 – piątek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – sobota

OAZA RODZIN

08 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

09 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – środa

GRUPY PIELGRZYMKOWE

12 – czwartek

NEOKATECHUMENT

13 – piątek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – sobota

CHÓR FORDONIA

15 – niedziela

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

16 – poniedziałek

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – wtorek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

18 – środa

MARTYRIA

19 – czwartek

NEOKATECHUMENT

20 – piątek

  OAZA RODZIN

21 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

23 – poniedziałek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

24 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – środa

MARTYRIA

26 – czwartek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

27 – piątek

OAZA RODZIN

28 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 -niedziela

CHÓR FORDONIA

30 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

31- wtorek

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.