Ogłoszenia duszpasterskie 20.06.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII Niedziela Zwykła – 20. VI .2021 rok

 

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego. Zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św.
 2. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. W środę wieczorną Mszę św. koncelebrować będą kapłani z naszego dekanatu w ramach dorocznej kongregacji dekanalnej. Tego dnia na godz. 18.00 do modlitwy różańcowej zaprasza Towarzystwo Świętego Wojciecha. Po różańcu Msza św. w oprawie liturgicznej tej wspólnoty.
 3. W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem w środę Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.30. W samą uroczystość Msze Święte jak w dni powszednie. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Św. Jan Chrzciciel to Patron naszego ks. proboszcza. Po wieczornej Mszy św. sprawowanej przez solenizanta będzie okazja do złożenia życzeń.

4.W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz.18.30 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

 1. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha!
 2. Przypomnijmy, że od jutra za tydzień a także w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św. I tak w dni powszednie i w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tak będzie w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w Stałym Konfesjonale nie będzie. Tak jak w zeszłym roku w lipcu i sierpniu Kancelaria Parafialna czynna będzie tylko w godzinach popołudniowych.
 3. Dnia 21 lipca pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy wyruszy z naszej Parafii piesza Promienista Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy na wspólne rekolekcje w drodze, które staną się również naszym duchowym przygotowaniem do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Formularze zgłoszeniowe są dostępne w zakrystii oraz biurze parafialnym. Wypełnione i podpisane dokumenty prosimy dostarczyć na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godz. 15:00 w Domu Parafialnym. 
 4. „Senne wskazówki” – to hasło 26 Akademickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z grupą „Przezroczystą„. W tym roku, pielgrzymować będziemy do tronu Pani Jasnogórskiej w dniach 21-31 lipca, pod szczególną opieką św. Józefa. Zapisy i szczegóły, dotyczące tegorocznego pielgrzymowania, dostępne na stronie internetowej Martyrii, Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej, mediach społecznościowych oraz po Mszach świętych akademickich. 
 5. Dziękujmy Parafianom i Sympatykom naszej bazyliki za kolejne ofiary, które w tym tygodniu wpłynęły na konto, zostały przekazane osobiście, na tacę czy do skarbon w kościele i kaplicy.  Bóg zapłać! 
 6. Dekretem Ks. Biskupa Administratora Diecezji Bydgoskiej odchodzi z naszej parafii do  parafii pw. Św. Jakuba Mniejszego w Dąbrówce Nowej  ks. Maciej Chmielewski. Pożegnalną Msze św. odprawią ks. Maciej 24   czerwca o godz. 18.30. Dziękujemy Księdzu Maciejowi za jego krótką, ale bardzo cenna obecność w naszym Sanktuarium i parafii i życzymy obfitych łask Bożych w pełnieniu posługi proboszcza w nowej parafii. Szczęść Boże!
 7. Parafia pw. Świętego Mikołaja w Fordonie organizuje po raz 42 jednodniową Pieszą Pielgrzymkę na odpust matki Bożej Bolesnej do Chełmna, w czwartek 1 lipca 2021 roku. Zapisy na pielgrzymkę w dniu wyjścia, w kościele pw. Św. Mikołaja przed godz. 6.00. Wyjście przewidziane jest o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce.
 8. Zmarli: śp. Jerzy Ronowicz, lat 81, zam. ul. Łabendzińskiego 4, śp. Józef Stefański, lat 72, zam. ul. Kleina 4, śp. Franciszek Kociniewski, lat 67, zam. ul. Fieldorfa Nila 11, śp. Małgorzata Rosińska, lat 64,zam. ul. Monte Cassino 6, śp. Irena Frydryszewska z domu Ziółkowska, lat 72, zam. ul. Monte Cassino 6.
 9. Zachęcamy do wakacyjnej lektury bieżącego numeru „Przewodnika Katolickiego.

14.Wszystkim naszym parafianom udającym się w najbliższym czasie na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych wakacji. Wypoczywajmy z Bożym błogosławieństwem.

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.