Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV Niedziela Zwykła – 19.IX.2021rok

 

 1.Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu.  Tematem papieskiego orędzia na dzisiejszy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu są słowa: „Chodź i zobacz!” (J 1,46). Komunikować, spotykając się z osobami takimi jakie są i tam, gdzie są”. Dziś Kościół katolicki wspomina św. Franciszka Salezego, którego papież Pius XI ogłosił w 1923 r. patronem pisarzy katolickich i dziennikarzy.

2.Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity przy parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity we Fordonie zaprasza do duchowego 9 – miesięcznego przygotowania, do ogłoszenia w przyszłym roku SANKTUARIUM ŚW. RITY. Spotkania nowennowe odbywają się każdego 22 dnia każdego miesiąca. W środę drugie spotkanie o godz. 17.00. Szczegółowe informacje odnośnie tej modlitwy i spotkań nowennowych znajdują się na plakacie.

 1. Już dziś kierujemy do małżonków naszej parafii wyjątkowe zaproszenie. W niedzielę dnia 3 października o godz. 13.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku pierwszą, 5, 10, 15, 25 i kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości proszone są o zgłaszanie się do kapłanów naszej parafii po Mszach św. w zakrystii albo w kancelarii parafialnej. Można też zgłaszać nazwiska Jubilatów telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii. Przygotowujemy dla małżonków okolicznościowe pamiątki i błogosławieństwa.
 2. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty patrona naszej sąsiedniej parafii. Suma odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
 3. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Zapraszamy wraz z Odnową w Duchu Świętym, która rozpoczyna swoje Forum na nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio.   23 września w czwartek Mszy Świętej o godz. 18:30. Po Mszy św. podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Najświętszego Serca Pana Jezusa, która towarzyszyła Świętemu za jego życia. Tego dnia   na Różaniec o godz. 18.00 zaprasza Towarzystwo Świętego Wojciecha.
 4. Ks. Tomasz i ks. Michał zapraszają Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz nowych chętnych kandydatów na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w sobotę 25 września o godz. 11:00. Po spotkaniu wyjście na salę gimnastyczną. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieli by dołączyć do drużyny i służyć przy ołtarzu – Zapraszamy!!!
 5. I Komunia św. W sobotę 25 września swoje spotkanie liturgiczne przed I Komunią Świętą będą miały dzieci klas III naszej parafii. Spotkania odbędą się w naszej bazylice, w następującym porządku. O godz. 9:00 chłopcy, o godz. 10:00 dziewczynki. Plan spotkań na poszczególne miesiące jest zamieszczony na naszej stronie internetowej.Informacje są w zakładce SAKRAMENTY.
 6. Nasza parafia włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy relikwiarzu św. Faustyny po lewej stronie nawy głównej. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Informacje na temat tej pomocy umieściliśmy w kruchcie kościoła.

9.Duszpasterz akademicki informuje, że: Za tydzień, na Mszy świętej o godz. 10:00, młodzież klas 8 Szkoły Podstawowej złoży, podpisane przez rodziców, deklaracje potwierdzające chęć przygotowania się do sakramentu bierzmowania. Ostateczny termin składania deklaracji upływa 3 października. Zapraszamy młodzież na spotkania parafialnej grupy „4don4LORD”, która w każdy piątek o godz. 18:00, spotyka się w sali Duszpasterstwa Akademickiego na modlitwie i formacji oraz podejmowaniu działań ewangelizacyjnych duszpasterstwa młodzieży.    

 • Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” zaprasza na dwu-weekendowy kurs przedmałżeński pt. „Co i jak, zanim powiesz TAK!”. Jest to czas intensywnego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Prowadzący zespół, w skład którego wchodzą małżonkowie, doradcy życia rodzinnego, specjaliści z zakresu terapii oraz kapłan zapewniają 30 godzin pogłębiania relacji, odkrywania zasobów i wyzwań, które stają przed związkiem i budowania żywej więzi z Bogiem. Spotkania odbędą się w naszej parafii w terminach 15-17 października i 5-7 listopada. Szczegóły i zapisy na internetowej stroniecoijak.org.pl   
 • Ksiądz Piotr zaprasza do spisywania wspomnień i świadectw o księdzu Zygmuncie Trybowskim. Przyczynią się one do powstania monografii na temat jego życia i apostolskich dzieł, które dokonał. Praca miałaby powstać z okazji 20 rocznicy jego śmierci, która przypada w grudniu za rok. Przykładowe formularze wyłożone są na stoliku w środku kościoła. Spisane wspomnienia przynosimy do biura parafialnego lub bezpośrednio do księdza Piotra.     
 1. Od września wznawia swoją działalność nasza parafialna schola dziecięca „Boże nutki”. Wszystkich chętnych do śpiewania, a także osoby grające na instrumentach zapraszamy na próby do zakrystii w poniedziałki o godz. 18.00.

11.Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła. W najnowszym numerze tygodnika   przeczytamy m.in.: „Dziennikarstwo to zdzieranie butów”; „Nieco przysłonięty Kongres Eucharystyczny”; „Po beatyfikacji”; „W szkole Ojca Pio”; „Odczytywać znaki czasu”; „Ciężkie czasy w szkołach”.  Można nabyć  w sklepiku w zakrystii i u ministrantów okolicznościową broszurkę poświęconą Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Wyszyńskiemu. Zachęcamy do nabycia i interesującej lektury wzbogaconej licznymi fotografiami. Cena broszury wraz z cegiełką na wymianę nawierzchni wokół kościoła 10 zł.

 1. Zmarli: – śp. Barbara Cieślikiewicz, lat 82, zam. ul. Boya Żeleńskiego 20.    
 2. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.