Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI Niedziela Zwykła – 18.VII.2021 rok

 

Dzisiaj rozpoczynamy XXII. Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, w którym w sposób szczególny modlimy się w intencji kierowców – właścicieli pojazdów mechanicznych. Po zakończeniu   Mszy Św.   pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i ich właścicieli. Ofiary zebrane podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczamy   dla Stowarzyszenia MIVA Polska w ramach „Akcji św. Krzysztof 1 GROSZ ZA 1 BEZPIECZNIE PRZEJECHANY KILOMETR” a zebrane w ten sposób środki przeznaczymy na zakup pojazdów dla Polskich Misjonarzy. Za ofiarność w tym względzie już dzisiaj naszym Parafianom serdecznie dziękujemy!

 

 1. MIVA Polska czyli Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. „MIVA Polska   prosi o składanie ofiar, ale też apeluje do kierowców o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę”.     Zachęcamy każdego kierowcę do uczynienia osobistego rachunku sumienia z zachowania na drodze.   Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże i szczęśliwie przejechane kilometry, za Bożą opiekę podczas każdej podróży. Dziś po każdej Mszy św. prosimy kierowców   o ustawianie swoich pojazdów   dookoła kościoła.  

2.Od jutra zgodnie z fordońską tradycją równolegle do trwającej jasnogórskiej pieszej pielgrzymki diecezjalnej wyrusza w lipcu w dniach 19 lipca – 26 lipca 2021 roku DEKANALNA PIELGRZYMKA między parafiami Fordonu. W środę z Parafii św. Faustyny pielgrzymka przejdzie do naszego kościoła a w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 przejdzie z naszej świątyni do kościoła św. Marka.   Dokładny plan między parafialnego pielgrzymowania w gablotach kościoła.

 1. W piątek przypada 23 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o 18.30 wspólnotę Towarzystwa Świętego Wojciecha.
 2. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św. I tak w dni powszednie i w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Stały Konfesjonał jest do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. Biuro parafialne czynne jest tylko w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17.00.
 3. Nasza Parafia wraz z Fundacją „Wiatrak” organizuje dwudniowy wyjazd na beatyfikację ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Marii Czackiej. Zapraszamy na tę autokarową pielgrzymkę w terminie 11-12 września. Koszt wyjazdu to 400 zł. Zapisy w biurze parafialnym, zakrystii lub recepcji „Wiatraka”.
 4. Dnia 21 lipca pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” wyruszy z naszej Parafii piesza Promienista Pielgrzymka na Jasną Górę. Na wspólne rekolekcje w drodze zaprasza grupa Biało-Żółta. O godz. 15:00 w Domu Parafialnym odbędzie się przedpielgrzymkowe spotkanie organizacyjne – prosimy o dostarczenie wszystkich formularzy zgłoszeniowych.
 5. „Senne wskazówki” – to hasło 26 Akademickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z grupą „Przezroczystą”.
  W tym roku pielgrzymować będziemy do tronu Pani Jasnogórskiej w dniach 21-31 lipca pod szczególną opieką św. Józefa. Zapisy i szczegóły, dotyczące tegorocznego pielgrzymowania, dostępne są na stronie internetowej Martyrii oraz w mediach społecznościowych. Grupa „Przezroczysta” zaprasza parafian do składania intencji, w których modlić się będziemy każdego dnia na pielgrzymkowym szlaku. Do skrzyni, wystawionej w środku kościoła, można wrzucać kartki z prośbami i podziękowaniami, które złożone zostaną przed cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny. Spotkanie przedpielgrzymkowe dla zapisanych i zainteresowanych odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 w sali DA.
 6. „Martyria” zaprasza do udziału w 2 Akademickiej Sztafetowej Pielgrzymce Biegowej z Bydgoszczy na Jasną Górę w dniach 21-22 sierpnia. Każdy uczestnik ma do pokonania odcinek 10 km w czasie nie większym niż 70 min. Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje na stronie internetowej Martyrii o mediach społecznościowych.
 7. Dnia 1 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy pieszych pielgrzymów z Gdańska udających się na Jasna Górę. Dlatego zwracamy się do parafian, którzy chcieliby włączyć się w ten pielgrzymi trud, o przyjęcie na nocleg pątników. Zgłaszanie noclegów dla pielgrzymów z Gdańska w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym.
 8. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.
 9. Pomimo okresu urlopowego zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tym „Przewodnika Katolickiego”.  

11.Zmarli:  śp. Jadwiga Szczegielniak, l. 74; śp. Jerzy Głowacki, lat 81.

12.Wszystkim naszym parafianom udającym się w najbliższym czasie na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych wakacji. Wypoczywajmy z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

 

PROGRAM MINI – PIELGRZYMKI PO PARAFIACH W FORDONIE

 

 

19.07. – poniedziałek godz. 18.00

Rozpoczęcie Pielgrzymki w Parafii św. Mateusza Ap. i Ew. oraz

przejście do Parafii św. Jana Pawła II

20.07. – wtorek godz. 18.00

z Parafii św. Jana Pawła II przejście do Parafii św. Faustyny Kowalskiej

21.07. – środa godz. 18.00

z Parafii św. Faustyny przejście do Parafii Matki Bożej

Królowej Męczenników

22.07. – czwartek godz. 18.30

z Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników przejście do Parafii

św. Marka Ew.

23.07. – piątek godz. 18.00

z Parafii św. Marka Ew. przejście do Parafii św. Łukasza Ew.

24.07. – sobota godz. 17.00

z Parafii św. Łukasza Ew. przejście do Parafii św. Jana Ap. i Ew.

25.07. – niedziela godz. 18.00

z Parafii św. Jana Ap. i Ew. przejście do Parafii św. Mikołaja

26.07. – poniedziałek godz. 18.30

z Parafii św. Mikołaja przejście do Parafii św. Mateusza Ap. i Ew.

i ok. godz. 20.30 uroczyste zakończenie Mini – Pielgrzymki

 

 

Uwaga: W dniu wyjścia Mini-Pielgrzymki z Parafii, Pielgrzymi otrzymują błogosławieństwo na zakończenie Mszy św., a Parafia w danym dniu odpowiedzialna jest za posługę Duszpasterza i za nagłośnienie.

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.