Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela Zwykła – 18.VI.2023 rok

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w modlitwach. Dziękujemy wspólnotom za przygotowanie ołtarzy w czwartek, wszystkim za oprawę procesji: pocztom sztandarowym, paniom noszącym figurkę Matki Bożej, panom posługującym przy baldachimie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, naszym zakrystianom, panu organiście i wszystkim którzy ofiarowali swój czas dla Jezusa w Najświętszej Eucharystii.
 2. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. W naszej bazylice nabożeństwa do Serca Jezusowego codziennie po wieczornej Mszy św., oraz codziennie o 21.00 przy krzyżu misyjnym prowadzone przez wspólnoty apostolskie działające w parafii.
 3. W tym tygodniu w piątek 23.VI.br zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci, młodzież rodziców zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę św. podczas której dziękować będziemy Bogu za mijający czas roku szkolnego i wypraszać Boże błogosławieństwo na czas wakacji i urlopów. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.  W piątek podczas Mszy św. będzie okazja do spowiedzi św.
 4. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św.    I tak w dni powszednie i w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tak będzie   w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w Stałym Konfesjonale nie będzie.
 5. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że od jutra do końca miesiąca kancelaria parafii będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych, ze względu na czas rekolekcji św. naszych księżych wikariuszy. Także w lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku kancelaria będzie czynna tylko po południu od. godz. 16 do 17.00.
 6. W piątek 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Tego dnia podczas Mszy św. modlić się będziemy za ojców. Prosić będziemy Patronkę naszego Sanktuarium by pomagała wszystkim Ojcom z miłością wykonywać ich obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Także w piątek na godz. 18.00 do modlitwy różańcowej zaprasza Towarzystwo Świętego Wojciecha. Po różańcu Msza św. w oprawie liturgicznej tej wspólnoty. z posługą kapłańską ostatni raz przed przerwą wakacyjną.
 7. Ogłoszenia akademickie: Z radością informujemy parafian, że w miniony czwartek, w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu, Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” uhonorowany został nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego za wkład w rozwój województwa kujawsko-pomorskiego, w kategorii: „Działalność społeczna i i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka. Na szczególną uwagę zasługuje, podejmowane od 22 lat, dzieło Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci.

-Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce akademickiej na Jasną Górę z grupą „Przezroczystą”, która w tym roku kroczyć będzie w dniach 7-17 lipca. Towarzyszyć nam będzie hasło: „Nie oglądaj się! – czyli o życiowych decyzjach bez odwrotu”. Głównym bohaterem rekolekcji w drodze będzie Maryja, która na każdym etapie swojego życia mówiła Bogu „fiat”. Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje o pielgrzymce na stronie internetowej Martyrii oraz pod nr tel. 721-300-704.

-Po raz kolejny wychodzimy do parafian z zaproszeniem składania intencji do wystawionej w środku kościoła skrzyni. Formularze intencji wyłożone są na skrzyni. W tych intencjach, każdego dnia pielgrzymki, ofiarowywać będziemy modlitwę różańcową, a na Jasnej Górze ks. Piotr odprawi Msze świętą w kaplicy Cudownego Obrazu. 

-Spotkanie przedpielgrzymkowe dla zainteresowanych odbędzie się we wtorek 20 czerwca o godz. 18:00 w sali duszpasterstwa akademickiego. 

-W środę, 21 czerwca, zapraszamy na ostatnią w tym roku akademickim Mszę świętą o 20:00 do kaplicy. Dziękować będziemy dobremu Bogu za wszelkie łaski oraz o pomyślność na czas zbliżającej się sesji.  

-Zapraszamy do udziału w 4 Biegowej Pielgrzymce Sztafetowej na Jasną Górę „Biegnę do Mamy”, w dniach 19-20 sierpnia. Każdy z uczestników ma do pokonania min. 10 km. Koszt udziału w pielgrzymce to 70 zł. Na każdego czekają nagrody oraz pamiątkowe medale. Zapisy pod numerem tel.: 503-096-878. Dodatkowe informacje na stronie internetowej Martyrii. 

-Martyria organizuje wyjazd w Tatry, w dniach 21-27 sierpnia. Koszt udziału to 400 zł. Zapisy i informacje pod numerem tel.: 501-355-771. 

 1. W sobotę – 24 czerwca – przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To również dzień imienin naszego ks. Proboszcza. Tego dnia ksiądz proboszcz sprawował będzie wieczorną Mszę św. po zakończeniu której w modlitwie pamiętać będziemy o Solenizancie i złożymy życzenia.
 2. W najbliższy czwartek 22.06. wieczorna Msza Święta, po której odbędzie się modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Egzorcyzm wody, soli, oleju, świec. Nabożeństwo prowadzi ks. Michał, muzycznie Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy chętne osoby.
 3. W sobotę 24 czerwca, w godz. 11:00-15:30 w Sisu-Arenie przy ul. Toruńskiej 59, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością XX-lecia naszej diecezji. Spotkanie pod tytułem „W cieniu Twej ręki” (Iz 49,2) będzie wydarzeniem modlitewno-koncertowym. Na zakończenie wydarzenia, przed Areną, zorganizowane będą atrakcje dla dzieci oraz poczęstunek dla wszystkich przybyłych.
 4. Rozpoczęto rekrutację kandydatów do Seminarium naszej diecezji. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z księdzem prefektem Pawłem Białczakiem w celu ustalenia daty spotkania. Szczegóły na stronie internetowej
 5. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Rekrutacja do 13 września, rozmowy rekrutacyjne 14 września. Bliższe informacje zamieszczono na plakacie oraz na stronie internetowej bydgoskateologia.pl.
 6. Są jeszcze wolne miejsca w pielgrzymkach do: do Lichenia 8 lipca br. i do Gietrzwałdu 15 lipca br. Zapisy w kancelarii parafii.
 7. Dziękujmy Parafianom i Sympatykom naszej bazyliki za kolejne ofiary, które w tym tygodniu wpłynęły na konto, zostały przekazane osobiście, na tacę czy do skarbon w kościele i kaplicy. Bóg zapłać!
 8. Polecamy Przewodnik Katolicki: Polak, ale czy katolik? Zmienia się w Polsce rola wiary i religii jako czynnika kształtującego tożsamość narodową. A to rodzi pytania o rozumienie polskości przez następne pokolenia oraz oświadczenie Ruchu Światło-Życie czyli czym jest Kościół Żywy? Za tydzień w Przewodniku dodatek „modlitewnik 5 minut z Bogiem” na lipiec.
 9. Zmarli: Śp. Czesław Bauer l.80   z ul. Tychoniewicza 1, Śp. Mieczysław Marchlewski l.71, ul. Tychoniewicza 2
 10. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu. Parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patronki naszego Sanktuarium.

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW CZERWCOWYCH PRZY KRZYŻU MISYJNYM PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE

GODZ. 21.00

 

01 –  czwartek

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 –  piątek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – sobota

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

04 – niedziela

MARTYRIA

05 – poniedziałek

NEOKATECHUMENT

06 – wtorek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – środa

OAZA RODZIN

08 – czwartek

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

09 – piątek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – sobota

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – niedziela

RADIO MARYJA

12 – poniedziałek

NEOKATECHUMENT

13 – wtorek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – środa

CHÓR FORDONIA

15 – czwartek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

16 – piątek

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – sobota

GRUPY PIELGRZYMKOWE

18 – niedziela

MARTYRIA

19 – poniedziałek

NEOKATECHUMENT

20 – wtorek

  OAZA RODZIN

21 – środa

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – czwartek

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

23 – piątek

RADIO MARYJA

24 – sobota

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – niedziela

MARTYRIA

26 – poniedziałek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

27 – wtorek

OAZA RODZIN

28 – środa

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 – czwartek

CHÓR FORDONIA

30 – piątek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

 

 

 

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.