Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.2021

III Niedziela Wielkanocna 18.IV.2021 rok

 

         Dziś w trzecią Niedzielę Wielkanocną    przypada Niedziela Biblijna oraz rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). Dziś również piąte Narodowe Czytania Pisma Świętego. 

 Zachęcamy naszych Parafian do osobistej lektury Słowa Bożego.  Słowo Boże ukształtowało naszą tożsamość jako Polaków i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia. Także w obecnym czasie, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z pandemią o globalnym zasięgu, niesie ono siłę zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha Świętego, motywuje do służby i do poświęcenia. Serdecznie zachęcamy do tego, abyśmy w naszych domach w czasie XIII Tygodnia Biblijnego i V Narodowego Czytania Pisma Świętego dzielili się nawzajem skarbem Ewangelii.

 

1.Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii. Jest to czas wielkanocnej spowiedzi świętej który trwa do uroczystości Trójcy Świętej w tym roku do 30 maja.
2. Spotkanie Rodziców dzieci klas trzecich z Ks. Maciejem Chmielewskim – kapłanem przygotowującym dzieci do uroczystości I Komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele.

3.W najbliższą sobotę o godz.11:00 odbędzie się próba przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klasy 1 liceum i technikum. Obecność kandydatów i świadków obowiązkowa. Spotkanie dla rodziców tej młodzieży odbędzie się za tydzień w niedzielę 25.IV.br. po Mszy św. o godz. 17:00 w Kościele.
4. Za tydzień w ostatnią niedzielę kwietnia, przeżywać będziemy XV Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za kierowców. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy kierują pojazdami mechanicznymi, wyrażając naszą wdzięczność szczególnie kierowcom wykonującym swoją pracę w czasie panującej epidemii.
5. W piątek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
7. W środę po akademickiej Mszy św. o godz. 20:00 w kaplicy katecheza ks. dr Dawida Perlika na temat: „Reguły rozeznawania duchów według św. Ignacego Loyoli. W niedzielę o godz. 18:30 w kaplicy kolejne spotkanie z cyklu „Ducha nie gaście” poświęcone pamięci ks. Prałata Zygmunta Trybowskiego.
8. Od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w internecie premierowego filmu „Wyrok na niewinnych”. Przez ponad miesiąc film będzie można zobaczyć na stronie internetowej: www.RafaelKino.pl To historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego. Głównym bohaterem jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk”. Kupony zniżkowe uprawniające do 50% zniżki na zakup biletu dołączone są do Przewodnika Katolickiego oraz wyłożone na stoliku prasowym.

9.Dziękujemy Drogim Parafianom jak i Przyjaciołom naszej parafii, którzy wspierają ją ofiarą podczas Mszy św. czy też przelewem na konto bankowe. Wpłata z adnotacją: „darowizna cele kultu religijnego”, umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym (do wysokości 6% rocznego dochodu).   Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
10. W naszym dekanacie rozpoczęły się trwające co pięć lat kanoniczne wizytacje biskupa diecezjalnego. Uczestniczy w nich z urzędu dziekan dekanatu Bydgoszcz – Fordon nasz ksiądz proboszcz.  Stąd jego nieobecność w tym roku na niedzielnej liturgii w naszej świątyni. Wizytacja Księdza Biskupa  Naszej diecezji w naszej parafii odbędzie się 1 maja br. Program wizytacji podamy za tydzień.  Informujemy też ze W związku z wizytacją sejmik parafialny w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św.

11.W aktualnym numerze „Przewodnika Katolickiego znajdziemy m.in. następujące artykuły: „Chleb to nie wszystko”; „Nowy portret Benedykta”; „Zanim znikną cmentarze”; „Nowa bezdzietna rzeczywistość”; „Kobiety i alkohol”; „Krawczyk: Odrodzenie”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
12. Zmarli: śp. Henryk Zwiefka, lat 80, zam. ul.Konf. Barskich 3, śp. Jadwiga Balcer, lat94, zam. ul. Mielczarskiego 1, śp. Tadeusz Mróz, lat 75.
13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Wszystkie informacje duszpasterskie na stronach internetowych parafii i w kruchtach kościoła.

 

 

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.