Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła – 17.X.2021 rok

 

Witamy dzisiaj w naszej Bazylice Ojca Mariusza Wójtowicza  

z Krakowskiej Prowincji Ojców Karmelitów Bosych. Rozpoczynamy tradycyjne rekolekcje   na dobry początek roku akademickiego. Ojciec rekolekcjonista podczas każdej Mszy świętej będzie głosił Słowo Boże i zapraszał na kolejne dni rekolekcji: poniedziałek, wtorek i środę na godz. 8:30 i 18:30 wszystkich parafian, a studentów i absolwentów na godz. 20:00 do kaplicy na konferencje rekolekcyjne. Serdecznie zapraszamy. Dodatkowe informacje na stronie Martyrii i plakatach w gablocie kościoła.

 

2.Dzisiaj, na Mszy świętej o godz. 18:30, przeżywać będziemy Ogólnobydgoską Inaugurację Roku Akademickiego, z obecnością władz wszystkich uczelni wyższych naszego miasta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

3.Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty patrona świątyni i parafii przy ul. Bora-Komorowskiego w naszym dekanacie. Suma odpustowa ku czci św. Łukasza dziś o godz. 11.30.

 1. We wtorek 19 października 37 rocznica męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności – bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jego postać widnieje w naszej bazylice w „Orszaku Świętych” z następującym tekstem modlitewnym: Przebaczyć, gdy inni nie potrafią. Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą. Polecajmy opiece Bożej nasze intencje przez wstawiennictwo kapelana Solidarności. Ufamy, że wkrótce ks. Jerzy będzie kanonizowany.
 2. W piątek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II a zarazem 43 rocznica inauguracji pontyfikatu Karola Wojtyły. W związku z tym, że nasza Bazylika jest świątynią papieską a św. Jan Paweł II jest patronem naszego województwa zapraszamy na specjalne modlitwy ku czci św. Jana Pawła II i wieczorną Msze św. połączoną z uczczeniem relikwii Świętego. Uroczysta Msza św. zakończona będzie specjalnym błogosławieństwem. 

6.Także w piątek, 22 października przypada   73. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

7.Ks. Tomasz przypomina, że:

 • Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne, które są głoszone w każdy wtorek i czwartek w Domu Jubileuszowym Fundacji „Wiatrak”. W tym tygodniu w czwartek ekipa wygłosi centralną katechezę – tzw. Kerygmat – usłyszymy zatem Dobrą Nowinę o naszym zbawieniu. Cały cykl katechez potrwa do końca listopada. Rozpoczęcie o godz. 19:15 w kaplicy na drugim piętrze. Wejście główne znajduje się od ul. Licznerskiego. 
 • W Niedzielę 31 października serdecznie zapraszamy na Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych. Plan uroczystości jest następujący: o godz. 18:00 modlitwa różańcowa, podczas której zostaną wprowadzone do naszej Świątyni Relikwie Świętych, o godz. 18:30 – Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Świętego, z kolei o godz. 20:00 zapraszamy do Domu Jubileuszowego Fundacji „Wiatrak” na Koncert pt. „Ufaj jak św. Józef”. Wystąpi Maya Thomas – finalistka Mam Talent oraz Dawid Krzyk – laureat międzynarodowego festiwalu „Niemen Non Stop” wraz z zespołem muzyków. 
 1. Duszpasterz akademicki informuje, że:
 • Akademicki zespół „Amen+” zaprasza na kolejny cykl wielbień w każdą czwartą sobotę miesiąca. Pierwszy wieczór uwielbienia w sobotę 23 października o godz. 20:00 w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na bydgoskich Jachcicach. Więcej o wydarzeniu na facebook’owym profilu zespołu „Amen+”.   
 • Za tydzień, w niedzielę o godz. 18:00, w hali Widowiskowo-Sportowej „Łuczniczka” odbędzie się koncert uwielbienia pt. „Wybrani”, z obecnością o. Adama Szustaka OP i ewangelizacyjnego zespołu „Owca”. Bilety na to wydarzenie są jeszcze do nabycia na facebook’owym profilu „Wybrani”. 
 1. I Komunia św. 
 • W najbliższą sobotę 23.X.br swoje spotkania będą miały dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Porządek spotkań jest następujący: o godz. 9:00 dziewczęta, a o godz. 10:00 chłopcy. Lekcje liturgiczne odbywają się w kościele. Zapraszamy.
 1. Zbliżający się listopad to czas modlitwy za zmarłych. Chcemy ich objąć pamięcią modlitewną z imienia i nazwiska. Wymienianki jednorazowe przyjmujemy do 15 listopada i łączymy je z modlitwą różańcową w dniach od 2-15 listopada o godz. 17:45. Wymienianki roczne przyjmujemy do końca listopada i modlimy się za tych zmarłych przez cały rok liturgiczny zawsze przed Mszą Św. niedzielną o godz. 9:40. Formularze wymienianek wyłożone są na ławkach. Zachęcamy do modlitwy tak bardzo potrzebnej tym, którzy odeszli już do Pana.

11.Nabożeństwa Różańcowe dla dorosłych   w tym roku   codziennie o godz.18.00. W sposób specjalny chcemy wdrażać do codziennej modlitwy różańcowej najmłodszych parafian. Różańcowe nabożeństwa dla dzieci w poniedziałki środy i piątki po Mszy św. o godz. 17.00.

 1. W sobotę o godz. 18.00 Towarzystwo Świętego Wojciecha jak co miesiąc zaprasza do wspólnej modlitwy Różańcowej oraz wspólnej modlitwy podczas Mszy św.
 2. Przygotowana została nowa Księga Intencji Mszalnych na rok 2022. Zatem w kancelarii parafialnej przyjmujemy już nowe intencje Mszy św. na rok 2021. Intencje zamawiać można tylko w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 3. Ksiądz Biskup Krzysztof zaprasza na diecezjalne dziękczynienie za Beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego w przyszłą niedzielę w Katedrze Bydgoskiej o g. 11.00.
 4. Polecamy lekturę tygodnika Przewodnik Katolicki W najnowszym wydaniu pisma przeczytamy m.in.: „Służyć, bo Bóg służył”; „Prawo silniejszego (nie tylko) na drodze”; „Szatan pod ochroną prawa”; „Księdza Jerzego dojrzewanie do świętości”; „Dzieci w sieci, rodzice w tyle”; „Uczeń Chrystusa się nie lęka”.  Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 5. 16. Zmarli: śp. Marian Kufel, lat 61, zam. ul. Kleina 5, śp. Helena Strzelecka, lat 61, zam. ul. Nieduszyńskiego 20, śp. Krystyna Mała, lat 59, zam. ul. Monte Cassino 4.
 6. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszym Sanktuarium Królowej Męczenników Kalwarii Bydgoskiej życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym kolejnym tygodniu różańcowego miesiąca października.

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.