Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2023

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV Niedziela Zwykła – 17.IX.2023rok

 

1.Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za liczny udział w dopiero co zakończonym Triduum Odpustu Kalwarii Bydgoskiej. Dziękujemy służbie liturgicznej, naszym kościelnym, organistom, pocztom sztandarowym, wspólnotom apostolskim za przygotowanie świątyni udział w liturgii świętej i wspólne modlitwy. 

2.Dziś 17 września wspomnienie 84. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. 

3.Już dziś kierujemy do małżonków naszej parafii wyjątkowe zaproszenie.  W niedzielę dnia 1 października br. o godz. 13.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku pierwszą, 5, 10, 15, 25 i kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości proszone są o zgłaszanie się do kapłanów naszej parafii po Mszach św. w zakrystii albo w kancelarii parafialnej. Można też zgłaszać nazwiska Jubilatów telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii. Przygotowujemy dla małżonków okolicznościowe pamiątki i błogosławieństwa.

4. W sobotę 23 września na Mszy Św. o godz. 18.30Towarzystwo Św. Wojciecha modlić się będzie w swoich intencjach przez wstawiennictwo błogosławionego Kard. Stefana Wyszyńskiego.

5.Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.   W sąsiedniej parafii Św. Mateusza uroczysta Msza św. odpustowa sprawowana będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

6. Zapraszamy na diecezjalne czuwanie przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Dnia 13 października (piątek) wyjazd z noclegiem do Częstochowy o godzinie 10.00. Powrót w sobotę około 11.00. Koszt z noclegiem 170 zł. (opcja bez noclegu – 110 zł). Zapisy do końca września u księdza Tymoteusza Białkowskiego pod numerem telefonu 797 725 322. Są jeszcze wolne miejsca.

7. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii w dniu jutrzejszym przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

8. Od września wznawia swoją działalność nasza parafialna schola dziecięca „Boże nutki”. Wszystkich chętnych do śpiewania, a także osoby grające na instrumentach zapraszamy na próby do zakrystii w czwartki o godz. 18.00.Pierwsze spotkanie w czwartek 21 września o godz. 18.00.

9. Skauci Europy serdecznie zapraszają rodziców z dziećmi na wycieczkę po górkach fordońskich połączoną z piknikiem po Mszy o 11.30 dnia 24 września. Zapraszamy całe rodziny do dołączenia do nas w naszej wyprawie.   

10. Przypominamy, że wraz z nowym rokiem szkolnym i katechetycznym rozpoczął się czas bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Rodzice młodzieży klas ósmych, którzy jeszcze nie pobrali deklaracji mogą ją otrzymać dziś i w ciągu tygodnia po Mszach św. w zakrystii. Deklaracje młodzież uroczyście złoży na ołtarzu za tydzień (24.09.br) na Mszy św. o godzinie 10.00. Wszelkie dodatkowe informacje na ten temat na stronie internetowej naszej parafii www.mbkm.pl/bierzmowanie.

11. Jutro w poniedziałek 18 września o godz. 19.00 na plebanii krótkie spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie parafii z księdzem opiekunem.

12. Zapraszamy na międzyparafialny seans „Ulmowie błogosławiona rodzina”, w niedzielę 24 września o g.19.15 w kinie Helios.  Zachęcamy również do obejrzenia filmu „Dźwięk wolności”, opowiadający historię człowieka walczącego z handlem dziećmi. Projekcja odbędzie się w poniedziałek 2 października o g.19.15 w Kinie Helios. Na hasło „parafia”, cena każdego filmu wynosi 15 złotych.

13. Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego” zawiera m.in. następujące artykuły: „Pieniądze Kościoła, pieniądze dla Kościoła”; „Watykan i Państwo Środka”; „Abp Sheen jest czysty”; „Wzajemna wymiana światów”; „Proboszczowie jutra”; „Nóż w plecy” Nóż w plecy – 17 września 39, co z tego faktu wynika dla nas.; „Najsłynniejsza kobieta świata”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

14. Zmarli: – śp. Henryk Musialik l. 72 z ul. Konfederatów Barskich 3, śp. Elżbieta Koczorowska l.79 z ul. Thommee 1, śp. Regina Ledzińska l. 82 z ul. Konfederatów Barskich 3.

15. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.  

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.