Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 Niedziela Zwykła –   17.VII.2022 rok

 

 1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
 2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
 3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
 4. Duszpasterstwo akademickie Martyria zaprasza na cykl wakacyjnych wydarzeń:
 • Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z grupą „Przezroczystą” w dniach 21-31 lipca. Koszt 120 zł. Dziś o godz. 18:00 w sali DA ostatnie spotkanie przedpielgrzymkowe. Zapisy na spotkaniu oraz przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej duszpasterstwa do najbliższej środy.
 • Jak co roku, wychodzimy do parafian z propozycją składania intencji do specjalnie przygotowanej „skrzyni pielgrzyma”. Każdego dnia pielgrzymki modlić się będziemy w powierzonych nam intencjach, a na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza święta we wszystkich prośbach i podziękowaniach parafian. Formularze wyłożone są na skrzyni. Skrzynia będzie stała w kaplicy do środy rana.
 • W dniach 21-22 sierpnia – 3 sztafetowa pielgrzymka biegowa na Jasną Górę. Każdy z uczestników ma do pokonania 10 kilometrów w czasie 70 minut, wybierając dowolny odcinek na mapie pielgrzymki. Szczegóły, regulamin i zapisy na stronie Martyrii. 
 • 24-31 sierpnia – studencki wyjazd w Tatry. Informacje i zapisy u ks. Piotra.
 • W piątek 22 lipca nawiedzi nasze Sanktuarium Oaza Młodzieżowa 3 stopnia z diecezji pelplińskiej i Oaza Rodzin 3 stopnia z diecezji gdańskiej. O godz. 15.00, pod przewodnictwem Diecezjalnego Moderatora Ruchu Światło-Życie diecezji pelplińskiej ks. Artura Pukownika odbędzie się Msza Święta w bazylice, a po niej nabożeństwo w Dolinie Śmierci. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.  
 1. Za tydzień w dniach 24-31 lipca 2022 będzie obchodzony 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztofi wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. (JK)
 2. Już dziś przypominamy, że za tydzień – w niedzielę 24 lipca – będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne z racji przypadającego w ciągu tygodnia wspomnienia Św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Jak co roku w czasie błogosławieństwa będzie można wesprzeć akcję organizowaną przez MIVA POLSKA pod hasłem „Jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr”, z której dochód jest przeznaczany na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
 3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
 4. W tym roku w dniu dzisiejszym zgodnie z fordońską tradycją równolegle do trwającej jasnogórskiej pieszej pielgrzymki diecezjalnej wyrusza w dniach 17 lipca – 24 lipca 2022 roku DEKANALNA PIELGRZYMKA między parafiami Fordonu. We wtorek 19 lipca z Parafii św. Faustyny pielgrzymka przejdzie do naszego kościoła a w środę 20 lipca po Mszy św. o godz. 18.30 przejdzie z naszej świątyni do kościoła św. Marka. Zapraszamy wszystkich do wspólnego spotkania i modlitwy.   Dokładny plan między parafialnego pielgrzymowania będzie w gablotach kościoła.
 5. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św. I tak w dni powszednie i w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał jest do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w Stałym Konfesjonale nie ma. Podczas wakacji biuro parafialne czynne będzie tylko w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17.00.
 6. W sobotę przypada 23 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o 18.30 wspólnotę Towarzystwa Świętego Wojciecha.

13.W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy wiele interesujących tekstów z życia Kościoła w kraju i świecie. Zachęcamy do interesującej lektury.

14.Zmarli: śp. Aniela Marcinkowska, śp. Janusz Nowak, śp. Wiesława Rytlewska – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie..   

15.Wszystkim naszym parafianom udającym się w najbliższym czasie na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych wakacji. Wypoczywajmy z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

 

Ogłoszenia Parafialne – Fundacja „Wiatrak” 

 

– Fundacja „Wiatrak” prowadzi niepubliczne przedszkole, którego celem jest dbanie o pełny rozwój dziecka, tak aby już od najmłodszych lat mogło rozwijać swoje skrzydła. Edukacja w przedszkolu opiera się na fundamentalnych wartościach zgodnych z nauką św. Jana Pawła II, zapewniając najmłodszym uczniom zaangażowanie, bezpieczeństwo, troskę i odpowiedzialność. Przedszkole niepubliczne „u Karolka” prowadzi rekrutację przez cały rok –  w celu szczegółowych informacji i zapisów serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem 533 022 268 / 52 32 34 822

– Klub Seniora działający w Fundacji „Wiatrak” posiada wolne miejsca dla chętnych. Wszystkie osoby pragnące uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez „Wiatrak” serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 52 32 34 824. Zajęcia w Klubie Seniora prowadzone są od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00 – 14:00 (koszt uczestnictwa to 100 zł/ miesięcznie)

– Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci z fordońskich podwórek na wspólną zabawę z międzynarodowymi wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności. Zagraniczni goście zachęcają do uczestnictwa we wspólnych grach    i zabawach.  Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 26 lipca o godzinie 16.30 przy Fundacji „Wiatrak” Szczegółowy harmonogram spotkań  umieszczony na stronie internetowej Fundacji „Wiatrak”.