Ogłoszenia duszpasterskie 16.01.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła – 16.I.2022 rok

 

 1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.  Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków. 
 2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.
 3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach
  i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały
  i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4.W piątek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszamy w piątek 21 stycznia na Mszę Świętą o godz.18.30.  Żyjącym wypraszać będziemy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 1. Ks. Piotr – duszpasterz akademicki przekazuje informacje: W poniedziałek i wtorek, od godz. 20:00, studenci Martyrii odwiedzą z modlitwą i kolędowym błogosławieństwem mieszkańców akademików Politechniki Bydgoskiej przy ulicy Kaliskiego. W środę, na zakończenie kolędy, na godz. 20:00 do auli Audytorium Novum PB, zapraszamy na Mszę świętą w intencji uczelni, jej władz oraz wszystkich studentów przyjmujących tegoroczną kolędę. 

            W sobotę o godz. 20:00, w parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle n. Notecią odbędzie się pierwszy wieczór wielbienia pt. „Posłani” z obecnością akademickiego zespołu „Amen+”. Dodatkowe informacje o tym wydarzeniu w mediach społecznościowych zespołu. 

            Za tydzień w niedzielę, o godz. 18:00 w sali DA, kolejne spotkanie z cyklu „Ducha nie gaście” poświęcone świętej pamięci ks. Zygmunta Trybowskiego. 

            Duszpasterstwo Akademickie Martyria zaprasza na Dwuweekendowy Kurs Przedmałżeński „Co i jak, zanim powiesz TAK!”.  To czas intensywnego przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Prowadzący zespół, w skład którego wchodzą małżonkowie, doradcy życia rodzinnego, specjaliści z zakresu terapii, oraz kapłan zapewniają 30 godzin pogłębiania relacji, odkrywania zasobów i wyzwań, które stają przed związkiem
i budowania żywej więzi z Bogiem. Spotkania odbędą się w parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w terminach od 4 – 6 i 11 – 13 lutego. Szczegóły i zapisy na stronie www.coijak.org.pl

 1. Dzisiaj zasadniczo kończymy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie, kolędując u Parafian na indywidualne zaproszenia. Tegoroczne cowidowe kolędowanie miało inny i specyficzny charakter. Pamiętajmy jednak, że zawsze w okresie kolędowym tzn. do 2 lutego br. można telefonicznie zaprosić kapłana pod wskazany adres z modlitwąi błogosławieństwem kolędowym. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej i pod numerem telefonu: 512 931 930. Wszystkim Parafianom serdecznie dziękujemy za wypełnienie tradycji religijnych związanych z kolędowym błogosławieństwem w tym roku w formie naszych modlitw w świątyni. Dziękujemy za troskę o umocnienie i rozwój życia religijnego w naszych domach, rodzinach i parafii.  Składamy także serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie kolędy jak i za wydatną pomoc materialną przekazana na rzecz parafii wpłatami na konto bankowe parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Rozpoczyna się dla dzieci i młodzieży okres ferii a dla niektórych dorosłych zimowych urlopów. Nie zapominajmy, że wypoczynek będzie miał pełny chrześcijański wymiar, gdy nie zaniedbamy swoich religijnych obowiązków. Pamiętajmy zwłaszcza o obowiązku świętowania dnia świętego – niedzieli. Niech to świętowanie wyrazi się przede wszystkim w uczestniczeniu w niedzielnej Eucharystii.
 3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim m.in. następujące artykuły: „Cuda się dzieją”; „Dzień Judaizmu: na drodze pojednania i dialogu”; „Dlaczego mam spowiadać się przed księdzem?”; „Ks. Tomasz Kancelarczyk o akcji Paczuszka dla Maluszka”; „Pandemia bez happy endu?”. Polecamy lekturę katolickiej prasy.
 4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Stanisława Rakowska, lat 86, zam. ul. Nieduszyńskiego 20, śp. Krystyna Serafin, lat 79, zam. ul. Witeckiego 2, śp. Julia Schmidt, niemowlę, śp. Tadeusz Fikowski, lat 71, ul. Monte Cassino 3.

10.Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.