Ogłoszenia duszpasterskie 15.05.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA   15.V.2022 ROK

1.Trwa miesiąc maryjny – maj.  W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy także na nabożeństwa majowe o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, prowadzone przez apostolskie wspólnoty działające w parafii. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30 w kaplicy. Plan dla grup Apostolskich prowadzących nabożeństwa majowe przy Figurze NMP wywieszony jest w gablotkach kościoła i podany na stronach internetowych parafii.

  1. Jutro w poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  2. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 18.30.
  3. Za tydzień w niedzielę, 22 maja br., o godz. 10.00 uroczystość I Komunii Św., którą wraz z dziećmi klas trzecich rozpoczniemy o godz. 9.50 przy grobie śp. ks. Prałata Zygmunta. W związku z tym większość ławek w kościele będzie zarezerwowana dla dzieci i ich rodziców. Prosimy zatem parafian nie związanych z tą uroczystością o obecność na Mszy w innym czasie, by pozwolić dzieciom, rodzicom i rodzinom na godne przeżycie tej uroczystej chwili. Przypomnijmy, że uroczystość ta jest wielkim świętem całej Wspólnoty Parafialnej, dlatego też serdecznie prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców. Przy tej okazji przypominamy wszystkim, którzy w najbliższym czasie w różnych parafiach uczestniczyć będą w uroczystościach I Komunii św., żeby jako ludzie wierzący pojednali się z Panem Bogiem i przyjęli Chrystusa do swojego serca w intencji dziecka pierwszokomunijnego. Pamiętajmy, że wielkim zgorszeniem i znakiem niewiary jest pozostawanie gości w czasie uroczystej Mszy św. z okazji I Komunii św. poza kościołem. W tym tygodniu wszystkie dzieci komunijne zapraszamy na próby, które odbędą się w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00 w kościele. Ponadto w poniedziałek o godz. 18:00 ks. Prałat zaprasza na krótkie spotkanie do kaplicy rodziców dzieci komunijnych. Zapraszamy także rodziców dzieci Komunijnych do wspólnego porządkowania i dekoracji Kościoła   20 maja w piątek po próbie generalnej.  Spowiedź dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców w sobotę od godz. 9:30 do 10.00. 
  4. Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego:

-W środę przypadają 102 urodziny św. Jana Pawła II – współpatrona DA „Martyria”. Zapraszamy absolwentów i studentów, zaprzyjaźnionych z duszpasterstwem, do wspólnej Mszy świętej dziękczynnej o 20:00 w kaplicy. Po Mszy świętej   odbędzie się prelekcja dotycząca życia i misji św. Jana Pawła II. 

-W sobotę „Martyria” udaje się na Jasną Górę, by przewodniczyć 86. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akademickiej. O godz.   21:00, podczas Apelu Jasnogórskiego, studenci Martyrii złożą Rotę Ślubowania, zawierzając Matce Bożej swoją naukową i osobistą przyszłość. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez łącza radia i telewizji. 

-Za tydzień w niedzielę o godz. 18:00,   kolejne spotkanie z cyklu „Ducha nie gaście”, ku pamięci ks. prałata Zygmunta Trybowskiego. Gościem   będzie ks. dr Krzysztof Lewandowski – drugi wikariusz naszej parafii, a obecnie proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Toruniu. Zapraszamy do wspólnego wspominania ks. prałata Zygmunta. 

  1. Uroczyste ustanowienie Sanktuarium św. Rity Patronki ,,od spraw trudnych i po ludzku niemożliwych do rozwiązania” w parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity odbędzie się w niedzielę 22 maja o g.13.00, w czasie Mszy Świętej, której przewodniczył będzie bp Krzysztof Włodarczyk. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP Polonia.
  2.  Wzorem lat ubiegłych także w tym roku organizowany jest wyjazd na doroczną pielgrzymkę RODZINY RADIA MARYJA do Częstochowy 9-10 lipca. Zapisy w sklepiku parafialnym. 
  3. Od dwóch miesięcy w hostelu Tossta w Bydgoszczy na ul. Ks. Księdza Józefa Schulza 9 przebywa około 130 osób z Ukrainy. Głównie to matki z dziećmi. Uchodźcy wojenni z Ukrainy którzy zimą opuścili swe domy. Obecnie, gdy zrobiło się ciepło brakuje im ubiorów i obuwia letniego. Jeżeli u kogoś z Naszych Parafian są rzeczy w dobrym stanie, którymi możemy obdarować Nasze Siostry i Braci z Ukrainy to bardzo prosimy o przyniesienie do Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Za każdy gest serca Bóg zapłać.
  4. Tragiczna sytuacja na Ukrainie nadal budzi nasze sumienia i wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy uchodźcom, którzy przybywają do Polski. Możemy złożyć ofiarę dla naszych Braci i Sióstr z Ukrainy do skarbony znajdującej się w lewej nawie kościoła przy tzw. Ciemnicy i Grobie Pańskim. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Od wielu lat przy parafii nasze Fundacji „Wiatrak” prowadzi przedszkole,którego celem   jest dbanie o pełny rozwój dziecka, tak aby już od najmłodszych lat mogło rozwijać swoje zdolności i umiejętności. Edukacja w przedszkolu opiera się na wartościach czerpiących  z nauki św. Jana Pawła II, zapewniając najmłodszym uczniom zaangażowanie, bezpieczeństwo, troskę i odpowiedzialność. Przedszkole niepubliczne „u Karolka” prowadzi rekrutację przez cały rok. Zachęcamy do zapisów. Szczegóły na plakatach w kruchtach kościoła, w internecie i pod numerami telefonów: 533 022 268 / 52 32 34 822

11.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym wydaniu czytamy: wśród dziesięciu błogosławionych, których dziś papież ogłosi świętymi jest m.in. Karol de Foucauld, a na 22 maja zapowiedziano beatyfikację żyjącej w XIX w. Pauliny Jaricot. Jednym z jej pomysłów jest Żywy Różaniec. Z czego wynika jego trwałość i popularność? Miłość jest za darmo – rozmowa z s. Michaelą Rak, założycielką hospicjum w Wilnie. Zachęcamy do lektury!

  1. Zmarli: śp. Franciszek Wojtycki, 81 lat, zam. Bartłomieja z Bydgoszczy 10.

13.Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 

Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet Diecezji Bydgoskiej

Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet Diecezji Bydgoskiej do Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Królowej na Krajnie w Górce Klasztornej. Pielgrzymka z błogosławioną Matką Elżbietą Różą Czacką. 28 maj Górka Klasztorna.

 

.

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW MAJOWYCH PRZY FIGURZE NPM  FATIMSKIEJ  PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE GODZ. 21.00

 

01 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

04 – środa

MARTYRIA

05 – czwartek

NEOKATECHUMENT

06 – piątek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – sobota

OAZA RODZIN

08 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

09 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – środa

GRUPY PIELGRZYMKOWE

12 – czwartek

NEOKATECHUMENT

13 – piątek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – sobota

CHÓR FORDONIA

15 – niedziela

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

16 – poniedziałek

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – wtorek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

18 – środa

MARTYRIA

19 – czwartek

NEOKATECHUMENT

20 – piątek

  OAZA RODZIN

21 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

23 – poniedziałek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

24 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – środa

MARTYRIA

26 – czwartek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

27 – piątek

OAZA RODZIN

28 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 -niedziela

CHÓR FORDONIA

30 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

31- wtorek

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA