Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    XX   NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.VIII.2022 ROK

 

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
  2. Jutro w poniedziałek 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jedno z najstarszych i największych świąt maryjnych które jest świętem nakazanym i dlatego każdy chrześcijanin ma obowiązek uczestnictwa tego dnia we Mszy Świętej. Msze św. jutro według niedzielnego porządku. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Można przynieść także owoce i plony z własnych działek.
  3. Dzień 15 sierpnia to także Dzień Wojska Polskiego. Podczas sumy okolicznościowe modlitwy w intencji Polskich Żołnierzy. 15 sierpnia przypada 102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi. W to wielkie święto Maryjne polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają.
  4. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
  5. W sobotę o godz. 6:00 wyruszy z naszego Sanktuarium III Akademicka Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę. Pielgrzymi nieprzerwanie przemierzać będą w dzień i w nocy 350 km, by w niedzielę po południu dotrzeć do Tronu Pani Jasnogórskiej. O godz. 20:00 odprawiona zostanie w Kaplicy Cudownego Obrazu Msza święta, a o 21:00 pielgrzymi uczestniczyć będą w Apelu Jasnogórskim.  Polecajmy biegowych pątników opiece Matki Bożej.
  6. Od 19 sierpnia w kinach będzie wyświetlany film fabularny „Notre-Dame płonie”. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najbardziej znanych i najświętszych kościołów Europy i bezcennych relikwii chrześcijaństwa.
  7. Wojna, która toczy sięna Ukrainie budzi nasze sumienia i wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski. Możemy złożyć ofiarę dla naszych Braci i Sióstr z Ukrainy do skarbony znajdującej się po lewej stronie nawy głównej kościoła pod figurą św. Antoniego lub dokonać wpłaty na konto parafii z dopiskiem na Ukrainę. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” czytamy: „Unieść spór” i „Trudna Ewangelia” – rozważanie Słowa Bożego; „Odmrożone pielgrzymki” – o ponownym pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę po pandemijnej przerwie; „Syn Boży, Syn Człowieczy” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Wniebowzięcie czyli dom bez kredytu” – uroczystość, która jest hymnem na cześć ciała ludzkiego. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury religijnej.

9.Zmarli: śp. Marian Antoni Żakowski, lat 73 zam. ul. Fieldorfa Nila 15.

  1. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

 

Ogłoszenia Parafialne – Fundacja „Wiatrak” 17, 24, 31.07.2022 rok.

 

– Fundacja „Wiatrak” prowadzi niepubliczne przedszkole, którego celem   jest dbanie o pełny rozwój dziecka, tak aby już od najmłodszych lat mogło rozwijać swoje skrzydła. Edukacja w przedszkolu opiera się na fundamentalnych wartościach zgodnych z nauką św. Jana Pawła II, zapewniając najmłodszym uczniom zaangażowanie, bezpieczeństwo, troskę i odpowiedzialność. Przedszkole niepubliczne „u Karolka” prowadzi rekrutację przez cały rok – w celu szczegółowych informacji i zapisów serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem 533 022 268 / 52 32 34 822

– Klub Seniora działający w Fundacji „Wiatrak” posiada wolne miejsca dla chętnych. Wszystkie osoby pragnące uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez „Wiatrak” serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 52 32 34 824. Zajęcia w Klubie Seniora prowadzone są od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00 – 14:00 (koszt uczestnictwa to 100 zł/ miesięcznie)

– Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci z fordońskich podwórek na wspólną zabawę z międzynarodowymi wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności. Zagraniczni goście zachęcają do uczestnictwa we wspólnych grach    i zabawach.  Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 26 lipca o godzinie 16.30 przy Fundacji „Wiatrak” Szczegółowy harmonogram spotkań umieszczony na stronie internetowej Fundacji „Wiatrak”.