Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Mija połowa Adwentu. Wkroczyliśmy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Jak przeżywamy ten święty czas? Czy byliśmy chociaż jeden raz na „Roratach”? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii dziś w trzecią niedzielę Adwentu   podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 2. Dzisiaj tradycyjna zbiórkę artykułów spożywczych w ramach akcji adwentowej „Kilogram dla potrzebujących”. Prosimy o składanie do koszy przy wejściu do kościoła artykułów spożywczych o dłuższej możliwości przechowania. Z darów tych przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących parafian i dla dzieci ze Świetlicy Sióstr Miłosierdzia w Fordonie a także na polskie dzieci na Ukrainie.  Przy figurze św. Antoniego i przy relikwiach św. Faustyny skarbonki dla osób, które akcję pragną wesprzeć swoją ofiarą. 
 3. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 4. Jutro dzień imienin Pasterza naszej Diecezji, Ks. Biskupa Jana Tyrawy.Pamiętajmy o modlitwie za Solenizanta.
 5. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnych do nabycia w sklepiku, zakrystii i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Mała świeca w cenie 6, a duża w cenie 15 złotych. W sklepiku, zakrystii i biurze parafialnym można również otrzymać poświęcony opłatek wigilijny.

6.Tradycyjnie w Adwencie spotykamy się z Chrystusem przebaczającym w spowiedzi św. W tym roku spowiedzi św. adwentowej dla wszystkich parafian w tradycyjnej dotychczasowej praktyce, kiedy zapraszaliśmy księży z całego dekanatu ze względów pandemicznych nie będzie.    Zapraszamy do spowiedzi św. adwentowej   codziennie od godz. 17.00 do 18.30 w kościele. Przypominamy jednocześnie naszym Parafianom, że w święta nie słuchamy spowiedzi św.

 1. Za tydzień w czwartą niedzielę adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do 23 grudnia. Poprowadzi je ks. Maciej Chmielewski, nasz nowy wikariusz. Otoczmy księdza rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pojednania.
 2. W środę, 16 grudnia rozpoczynamy prace przy oprawianiu i ustawieniu choinek w kościele i kaplicy oraz przygotowaniu szopek świątecznych. Są to prace czasochłonne, więc prosimy Panów do pomocy. Rozpoczynamy o godz. 9.00.
 3. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi.
 4. Zapraszamy na „Roraty”. Dla dorosłych codziennie oprócz niedziel o godz. 7.00. Natomiast roraty dla dzieci i młodzieży w tym tygodniu będą codziennie od poniedziałku do piątku włącznie o godz.17.00.
 5. Jutro o godz. 7:00 w kościele kolejne Roraty Akademickie. W kościele Ojców Jezuitów na Placu Kościeleckich Adwentowe Rekolekcji dla młodych o godz. 19:00. W czwartek o godz. 12:00 na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej oraz Martyrii transmitowane będzie Ogólnobydgoskie Akademickie Spotkanie Opłatkowe. Zapraszamy do wspólnego przeżywania czasu składania życzeń i pozdrowień. Trwa Martyriowa akcja „Kocham więc służę”. Studenci czekają na możliwość przyjścia naszym seniorom z samarytańską posługą. Wszelkie informacje na ten temat oraz kontakt znajdują się na stronie internetowej Martyrii.
 6. W przyszłą niedzielę 22 grudnia podczas Mszy św. o godzinie 11.30-tej harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy będzie można zabrać je do swoich domów.
 7. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 8. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego. w najnowszym wydaniu: Przebaczenie przedsmak naprawdę szczęśliwych świąt. Niewinny kardynał i media – historia kard. Georga Pella, Najmłodsza córka Kościoła – walka Francuzów o możliwość bycia na Mszy św. Za tydzień Przewodnik Katolicki wydanie na dwa tygodnie wraz z dodatkiem „Rodzina” i z modlitewnikiem na styczeń „5 minut z Bogiem”. Ponad 100 stron do czytania za 10 zł! 
 9. Najbliższe duszpasterskie plany: 1. Spowiedź św. Adwentowa codziennie od 17.00 do 18.30. 2. Za tydzień w niedzielę rekolekcje adwentowe.3. Przed nami święta, jest dyspensa ks. Biskupa od uczestnictwa we Mszach Św., oraz ograniczenia sanitarne, które sprawiają, że w naszym kościele może uczestniczyć ograniczona liczba osób około 180. W związku z tym postanowiliśmy, że w tym roku będą trzy Pasterki, żeby dać trochę większą szanse na udział we Mszy Św. – Pierwsza Pasterka będzie o godz. 20.30 specjalnie dla dzieci i młodzieży z rodzicami, druga o 22.00 i trzecia o godz.24.00. 4. Po świętach zawsze rozpoczynały się wizyty duszpasterskie (tzw. kolęda), które w tym roku zmuszeni jesteśmy odwołać ze względu na troskę o zdrowie i bezpieczeństwo Parafian i duszpasterzy. W tym roku nie będzie kolędy w znanej nam dotychczas formie i nie będziemy odwiedzać parafian w ich domach. Jednak, aby zachować piękną polską tradycję i duchową więź parafii chcemy po świętach i w nadchodzącym nowym roku w trudnym czasie, zaprosić do świątyni przedstawicieli rodzin z poszczególnych wyznaczonych ulic naszej parafii. Szczegóły podamy za tydzień.
 10. Zmarli: śp. Gerarda Karczewska, lat 86, zam. ul. Piwnika Ponurego 4, śp. Stanisław Blacha, lat 74, zam. ul. Kleina 2, śp. Ryszarda Anna Michalska, lat 77, zam. ul. Witeckiego 3, śp. Tadeusz Jonoszak, lat 83, zam. ul Teski 2, śp. Jolanta Joanna Kozłowska, lat 63, zam. Piwnika Ponurego 1 c.
 11. Wszystkim osobom uczestniczącym w dzisiejszą niedzielę we Mszy św. życzymy obfitych łask Bożych w nowym, już trzecim tygodniu adwentowego czuwania.

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.