Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XI Niedziela Zwykła – 13.VI.2021 rok

 

1.Zakończyły się obchody Oktawy Bożego Ciała i dlatego jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy ubogacili ten czas swoim wysiłkiem i służbą. Noszącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki i Służbie Ołtarza. A w szczególny sposób z serca dziękujemy wszystkim za obecność na wspólnej modlitwie.

2.Dziś w niedzielę przypada 13. dzień miesiąca. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 i po nabożeństwie czerwcowym procesja różańcowa na Bożej Roli  ku czci Matki Bożej Fatimskiej. 

 1. Biskupi polscy podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br. jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
 2. W jutrzejszy poniedziałek o godz. 12:00 w związku ze wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym Patrona naszej Diecezji Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika, w bydgoskiej katedrze odbędzie się uroczysta Suma odpustowa. Do łączenia się w modlitwie w intencji naszej Diecezji i wyboru dobrego Pasterza dla niej czcigodnych wiernych zachęcamy i zapraszamy.
 3. Mamy miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. W naszej bazylice nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Przypomnijmy, że w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św. I tak w dni powszednie i w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tak będzie   w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w Stałym Konfesjonale nie będzie.

7.Dnia 21 lipca pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy wyruszy z naszej Parafii piesza Promienista Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy na wspólne rekolekcje w drodze, które staną się również naszym duchowym przygotowaniem do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Formularze zgłoszeniowe są dostępne w zakrystii oraz biurze parafialnym. Wypełnione i podpisane dokumenty prosimy dostarczyć na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godz. 15:00 w Domu Parafialnym. 

 1. W środę na Mszy św. akademickiej gościć będziemy ks. Tymoteusza Białkowskiego, który udzieli prymicyjnego błogosławieństwa, a o godz. 21:00 poprowadzi spotkanie na temat swojej pracy magisterskiej.  
 2. „Senne wskazówki” – to hasło 26 Akademickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z grupą „Przezroczystą„. W tym roku, pielgrzymować będziemy do tronu Pani Jasnogórskiej w dniach 21-31 lipca, pod szczególną opieką św. Józefa. Zapisy i szczegóły, dotyczące tegorocznego pielgrzymowania, dostępne na stronie internetowej Martyrii, Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej, mediach społecznościowych oraz po Mszach świętych akademickich. 
 3. W czasie pandemii często brakuje potrzebnej krwi, dlatego zapraszamy na zbiórkę krwi pt. MOTO KREW, która odbędzie się w sobotę, 19 czerwca na Starym Rynku w Bydgoszczy w godz. od 9.00 do 15.00. W programie występ dzieci z Przedszkola Polanka, pokaz Krav Magi oraz występy zespołów Cold Shot i Pokój nr 3. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek i weźmie udział w losowaniu nagrody głównej – telewizora. Zaprasza organizator Klub Motocyklowy Fenix MC Poland.
 4. Parafia pw. Świętego Mikołaja w Fordonie organizuje po raz 42 jednodniową Pieszą Pielgrzymkę na odpust matki Bożej Bolesnej do Chełmna, w czwartek 1 lipca 2021 roku. Zapisy na pielgrzymkę w dniu wyjścia, w kościele pw. Św. Mikołaja przed godz. 6.00. Wyjście przewidziane jest o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce.
 5. Narodowy Spis Powszechny zakończy się 30 czerwca. W gablocie informacje pomagające dokonać spisu. Jest to zachęta i przypomnienie z Urzędu Miejskiego.
 6. Czteroletnie Studium Organistowskie przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2021/2022. Egzamin 18 czerwca. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 7. Centrum Onkologii zaprasza na badania profilaktyczne w kierunku raka jelita grubego i raka płuca. Szczegóły na stronie internetowej.

15.Zachęcamy do lektury najnowszego „Przewodnika Katolickiego”.  W   numerze tygodnika:  spory wokół Mszy Trydenckiej, o pochopnych operacjach zmiany płci. Dorastanie często wiąże się z powątpiewaniem w siebie, w swoje możliwości. Jak pomóc nastolatkowi odkryć i rozwijać jego mocne strony? 

16.Zmarli: śp. Władysława Zielińska, lat 89, zam. ul. Łochowskiego 3, śp. Tadeusz Józef Tomaszewski, lat 67, zam. ul. Monte Cassino 4, śp. Franciszek Felchnerowski, lat 67, zam. ul. Bołtucia 2, śp. Zdzisław Andrzej Kosiedowski, lat 72, zam. ul. Witeckiego 2.

 1. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu. Parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patronki naszego Sanktuarium.

 

Badania profilaktyczne w kierunku raka jelita grubego i raka płuca

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na badania kolonoskopowe (profilaktyka raka jelita grubego) osoby w wieku 50 – 65 lat (bez żadnych objawów), które w przeciągu ostatnich 10 lat nie wykonywały takiego badania. Profilaktyka raka płuca to możliwość wykonania niskodawkowej tomografii komputerowej u osób palących lub takich, które rzuciły palenie nie później niż 15 lat temu, lub z zagrożeniami zawodowymi, lub rodzinnymi w wieku 55 – 74 lat. Szczegółowe informacje i rejestracja pod numerem telefonu: 52/374 39 20 lub na stronach internetowych: www.profilaktyka-jelita.pl, www.profilaktyka-pluca.pl

 

NABÓR DO STUDIUM ORGANISTOWSKIEGO DIECEZJI BYDGOSKIEJ

Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2021/2022. Na egzaminie wstępnym, który odbędzie się w piątek, 18 czerwca, o godz. 19.00 w salce na plebanii przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy (Siernieczek, ul. Kapliczna 1), obowiązywać będą: jeden utwór z muzyki klasycznej na pianinie, jedna pieśń kościelna z towarzyszeniem pianina oraz powtórzenie rytmu i dźwięków za prowadzącym.

BLIŻSZYCH  INFORMACJI  UDZIELA  I  ZGŁOSZENIA PRZYJMUJE  ks. JANUSZ  TUSK,  tel. 663776787

     

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.