Ogłoszenia duszpasterskie 13.02.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Zwykła – 13.02.2022

 1.  

  1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
  2. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, m.in. do Bułgarii i na Morawy. Wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.
  3. Także jutro tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

  4.W środę, 16 lutego kolejna Msza św. o 18.30 zakończona modlitwami do św. Jana Pawła II i uczczeniem relikwii.   

  1. Ogłoszenia duszpasterza młodzieży księdza Piotra:
  • W środę, po akademickiej 20stce, zapraszamy na katechezę ks. dra Dawida Perlika na temat „Synodalna odnowa Kościoła: Czy Kościół ma szansę na odrodzenie po pandemii i innych kryzysach?”.
  • W najbliższą sobotę i niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Bpa Marka Marczaka z Łodzi, który jest delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Akademickiego. W niedzielę, z inicjatywy DA „Martyria”, odbędzie Synodalne Forum Akademickie „Szczerze o Kościele”, którego ideąjest większe uczestnictwo wszystkich wiernych, szczególnie młodzieży akademickiej, w kształtowaniu życia i misji Kościoła. Zapraszamy studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich do wspólnego przeżycia Synodalnego Forum. Początek o godz. 10:00 w auli św. Krzyża Bazyliki Wincentego a’Paulo. Więcej informacji na stronie internetowej Martyrii i mediach społecznościowych. 
  1. W tym tygodniu w piątek organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w kruchcie naszej Bazyliki od dnia 18od piątku do 19 lutego soboty do godz. 10.00. Wyznaczona godzina dziesiąta jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata.     
  2. Aktualny numer „Przewodnika Katolickiego proponuje wiele ciekawych informacji dotyczących życia religijnego w Polsce i świecie. Zapraszamy do interesującej lektury.
  3. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty: śp. Henryk Krzyżanowski, lat 84, Sucharskiego 4, śp. Tadeusz Wierzbicki, lat 100, Łochowskiego 4, śp. Teresa Kujawa, lat 90, Fieldorfa Nila 6, śp. Bronisław Lesicki, lat 79, Sucharskiego 4.Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

  10.Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

   

  OGŁOSZENIA FUNDACJI WIATRAK

   

  1.Wzorem lat ubiegłych Fundacja Wiatrak zwraca się do naszych Parafian z prośbą. Przygotowujemy się do akcji 1 % dla Wiatraka. Prosimy osoby zajmujące się księgowością i potrafiące rozliczyć 1% podatki o zgładzenie się w Biurze Domu Jubileuszowego w tygodniu od godz. 9.00 do 16.00 by pomóc Fundacji w przeprowadzeniu tej akcji.

  2.Przypominamy także iż w Fundacji Wiatrak działa Przedszkole „U Karolka” w którym obecnie trwają zapisy nowych dzieci. Przyjmujemy dzieci od dwu i pół roku życia. Informacja pod numerami telefonów: 533 022 268 a także w sekretariacie Fundacji tel.52 32 34 810 oraz na stronie Facebooka: „Przedszkole Niepubliczne U Karolka”.