Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV Niedziela Zwykła – 12.IX.2021rok

 

Dziś w niedzielę 12.09. 2021 r. o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie rozpocznie się Uroczystość beatyfikacyjna Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.   Nasz ks. Proboszcz, który przyjął święcenia kapłańskie z rąk Prymasa Tysiąclecia osobiście uczestniczy w uroczystościach w Warszawie. W związku z tym szczególnym świętem zapraszamy wszystkich naszych Parafian na apel dziękczynny, który rozpocznie się dziś o godz. 18:00 w naszej świątyni. Po tym wydarzeniu Msza Święta dziękczynna za beatyfikację kard. Wyszyńskiego oraz modlitwa za jego przyczyną w intencji naszej Ojczyzny i Parafii. 

Nowi Polscy Błogosławieni   złotymi zgłoskami wpisali się swym życiem w historię Kościoła w Polsce w XX wieku.   Każde z nich tę swoją drogę do świętości zawierzyło Matce[ Najświętszej i chcieli służyć Bogu i człowiekowi tak, jak Maryja. Pokazali nam drogę. Innej szukać nie trzeba.   Niech pomagają nam w odczytywaniu ich prorockich intuicji w podejmowaniu aktualnych wyzwań duszpasterskich Kościoła Chrystusowego w Polsce. Niech od dziś będą naszymi Patronami w niebie.

 

  1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:00, w kaplicy, spotkanie organizacyjne dla Rodziców młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej w rozpoczęciu przygotowań do sakramentu bierzmowania.  W piątek 17 września, na Mszę świętą o godz. 18:30 do kaplicy, zapraszamy młodzież klas 8 Szkoły Podstawowej I klas liceum oraz parafialnych wspólnot do wspólnej modlitwy z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Dla kandydatów do Bierzmowania będzie to okazja do rozpoczęcia przygotowań do tego sakramentu. Deklaracje do bierzmowania młodzież złoży na Mszy świętej o godz. 10:00, w niedzielę 26 września. Ostateczny termin składania deklaracji upływa 3 października.  
  2. Także dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej „zaległa” I Komunia Św. o godz. 10.00. Dzieci po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć we Mszy Św. Polecajmy je i ich rodziny opiece Bożej.
  3. Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników – Golgota Bydgoska Kalwaria XX wieku zaprasza na doroczną uroczystość odpustową ku czci swej Patronki dnia 15 września bieżącego roku. Zapraszamy na ten Wielki Sanktuaryjny Odpust mieszkańców całego miasta i naszej bydgoskiej diecezji.

 

Program odpustu poprzedzony   uroczystymi modlitwami jest następujący:

 

Jutro w poniedziałek 13 września br.  o godz. 18.30   Msza święta z procesją fatimską wokół tutejszego sanktuarium – celebruje ksiądz     Maciej Chmielewski – proboszcz parafii    pw. św. Jakuba Mniejszego apostoła w Dąbrówce Nowej nasz były wikariusz.

We wtorek 14 września br. o godz. 16.30 kolejna Bydgoska Droga Krzyżowa w Dolinie Śmierci organizowana przez katolickie stowarzyszenia, organizacje i wspólnoty diecezji bydgoskiej. Początek przy wejściu do Doliny Śmierci.

Godz. 18.30 Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego – celebruje ksiądz Karol Glesmer – proboszcz parafii św. Mikołaja w Bydgoszczy Fordonie.

Święto Podwyższenia Krzyża świętego przypomina nam, że Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

Uroczystości Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w naszym Sanktuarium rozpoczną się dnia 15 września br. w środę o godz. 18.30. Uroczystą Mszę św. sprawował będzie Ks. Biskup Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej i aktualny administrator naszej Bydgoskiej Diecezji.

W tym tygodniu przygotujmy naszą świątynię i obejście wokół niej według porządku ustalonemu na ostatnim sejmiku parafialnym.

  1. 18 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży. Razem z Fundacją „Wiatrak” serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w Projekcie Kostka – inicjatywie ewangelizacyjnej, podczas której wystąpim.in. zespół Trzecia Godzina Dnia. Wyjazd do Złotowa w sobotę 18 września o godz. 13:30. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Tomka i ks. Michała. Lista zostaje zamknięta 16 września. Koszt wyjazdu 30 zł. 

5.Już dziś kierujemy do małżonków naszej parafii wyjątkowe zaproszenie.  W   niedzielę dnia 3 października   o godz. 13.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku pierwszą, 5, 10, 15, 25 i kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości proszone są o zgłaszanie się do kapłanów naszej parafii po Mszach św. w zakrystii albo w kancelarii parafialnej. Można też zgłaszać nazwiska Jubilatów telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii. Przygotowujemy dla małżonków okolicznościowe pamiątki i błogosławieństwa.

  1. Nasza parafia włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy relikwiarzu św. Faustyny po lewej stronie nawy głównej. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.Informacje na temat tej pomocy umieściliśmy w kruchcie kościoła.
  2. W czwartek 16 września o godz. 19.00 na plebanii krótkie spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie parafii z księdzem proboszczem.
  3. Od września wznawia swoją działalność nasza parafialna schola dziecięca „Boże nutki”. Wszystkich chętnych do śpiewania, a także osoby grające na instrumentach zapraszamy na próby do zakrystii w poniedziałki o godz. 18.00.
    9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej tygodnika Przewodnik Katolicki. Wydanie poświęcone jest Prymasowi Tysiąclecia i Siostrze Elżbiecie Róży Czackiej. W związku z dzisiejszą uroczystością można nabyć w sklepiku w zakrystii i u ministrantów okolicznościową broszurkę poświęconą Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Wyszyńskiemu. Zachęcamy do nabycia i interesującej lektury wzbogaconej licznymi fotografiami.
  4. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.