Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12.VI.2022  

 

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
 2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3.Wczoraj nasz proboszcz ks. prałat Jan Andrzejczak   obchodził złoty Jubileusz Kapłaństwa. Dnia 10 czerwca br. przypadła dokładnie pięćdziesiąta rocznica przyjęcia przez Jubilata z rąk błogosławionego Prymasa Tysiąclecia kardynała Wyszyńskiego święceń kapłańskich w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie. Z tej okazji   uroczysta Mszę św. dziękczynna celebrowana była wczoraj o godz. 11.00. Tę uroczystą Mszę św. koncelebrowali wszyscy pracujących w naszej parafii księży wikariuszy. Obecni byli także księża z całego naszego dekanatu oraz księża infułaci i biskupi związani z nasza Bazyliką. Za wspólną modlitwę w imieniu księdza Jubilata serdecznie dziekujemy. 

 1. Dzisiaj dalszy ciąg uroczystości Złotego Jubileuszu Kapłaństwa. Osoby, które pragną złożyć życzenia Jubilatowi i otrzymać pamiątkowy obrazek zapraszamy dziś w niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. celebrowanej przez księdza proboszcza będzie można otrzymać Boże Błogosławieństwo i okolicznościowe pamiątkowe obrazki Złotego Jubileuszu.
 2. W tym tygodniu w czwartek uroczystość Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie tradycyjnie ulicami parafii do 4 ołtarzy. Procesja Eucharystyczna wyruszy ze świątyni po Mszy św. o 8.30 i przejdziemy ulicami: Bołtucia, Fiedlera, Fieldorfa Nila, Kleina, Albrychta, Wańkowicza by powrócić do kościoła. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 10.00. Bezpośrednio po zakończeniu procesji odprawiona zostanie Msza św. recytowana. Na Boże Ciało bardzo prosimy o przyozdobienie trasy procesji i udekorowanie domów, okien i balkonów naszych mieszkań emblematami religijnymi i flagami. Udekorujmy nie tylko trasę procesji, ale całą naszą parafię.

Pamiętajmy, że udział w procesji jest złożeniem publicznego wyznania naszej wiary i oddaniem hołdu Chrystusowi w Eucharystii. Mając na uwadze swobodne wyjście procesji z kościoła zarówno w Boże Ciało, jak i każdego dnia oktawy po Mszy o 18.30, prosimy parafian o niezastawianie samochodami terenu wokół kościoła i przed świątynią. Dzieci klas trzecich i czwartych przejdą w procesji z katechetkami w strojach komunijnych w oddzielnej grupie. Od piątku rozpoczynamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Wśród tygodnia codziennie po Mszy św. o 18.30 a w niedziele po sumie zapraszamy do licznego udziału w procesji z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.    Zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków nastąpi w przyszły czwartek. Dziewczynki prosimy już dziś o przygotowanie się do sypania kwiatków. Próba dla dziewcząt sypiących kwiatki jutro w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30 w kaplicy.

 1. Przypomnijmy, że   w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek Mszy św.    I tak w dni powszednie i w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tak będzie   w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu. Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał będzie do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w Stałym Konfesjonale nie będzie. Tak jak w poprzednich latach w lipcu i sierpniu Kancelaria Parafialna czynna będzie tylko w godzinach popołudniowych.
 2. Jutro 13 czerwca po Mszy o 18.30 drugi w tym roku tak zwany Dzień Fatimski z Mszą św. i Różańcem dookoła kościoła. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej i wszystkich Parafian. Przynieśmy z sobą lampiony, świece lub znicze.
 3. Mamy czerwiec, miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. W naszej bazylice nabożeństwa do Serca Jezusowego codziennie po wieczornej Mszy św. oraz codziennie o 21.00 przy krzyżu misyjnym prowadzone przez wspólnoty apostolskie działające w parafii.
 4. Duszpasterstwo akademickie ogłasza, że: Za tydzień ostatnia niedzielna Msza święta akademicka o godz. 20. Dziękować będziemy dobremu Bogu za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy od Niego w tym roku akademickim, szczególnie za wszystkie dzieła ewangelizacyjne, które podejmowaliśmy. Modlić się będziemy za wszystkich studentów o pomyślność w czasie sesji i szczęśliwie zdane egzaminy. Ostatnia środowa „Dwudziestwa” odbędzie się 22 czerwca.  Za tydzień podamy ofertę wydarzeń na czas wakacji. 
 5. W niedzielę 19 czerwca zapraszamy na X Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy o g.12.30 ze Starego Rynku do Bazyliki św. Wincentego a Paulo, po Mszy św. odprawionej o g.11.00 w katedrze przez biskupa Krzysztofa.
 6. Polecamy lekturę prasę. W Przewodniku: obraz Trójjedynego Boga, Nominacje na teraźniejszość i przyszłość. Jaki znaczenie ma dla Kościoła kogo papież ogłasza kardynałem? Pokarmowe rewolucje rozmowa o zdrowotnych konsekwencjach otyłości u dzieci, fobiach żywieniowych i roli rodziców.
 7. Koncert Ewangelizacyjny „Osiemnaście i już” z okazji osiemnastych urodzin diecezji odbędzie się na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało 16.06. o godz. 17.30. Zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
 8. We wtorek wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, patrona Diecezji Bydgoskiej.
 9. Zmarli: śp. Krystyna Witkowicz, 86 lat, zam. ul. Łochowskiego 7, śp. Bolesław Dworczak, 75 lat, zam. ul. Gordona
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW CZERWCOWYCH PRZY KRZYŻU MISYJNYM    PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE

GODZ. 21.00

01 – środa

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

04 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

05 – niedziela

NEOKATECHUMENT

06 – poniedziałek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – wtorek

OAZA RODZIN

08 – środa

 MARTYRIA

09 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – sobota

GRUPY PIELGRZYMKOWE

12 – niedziela

NEOKATECHUMENT

13 – poniedziałek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – wtorek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

15 – środa

MARTYRIA

16 – czwartek

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – piątek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

18 – sobota

MARTYRIA

19 – niedziela

NEOKATECHUMENT

20 – poniedziałek

  OAZA RODZIN

21 – wtorek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – środa

MARTYRIA

23 – czwartek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

24 – piątek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – sobota

MARTYRIA

26 – niedziela

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

27 – poniedziałek

OAZA RODZIN

28 – wtorek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 – środa

MARTYRIA

30 – czwartek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ