Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła – 11.IX.2022rok

 

  1. Dziś po Mszy świętej o godz. 10:00, w kaplicy, spotkanie organizacyjne dla Rodziców młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej w rozpoczęciu przygotowań do sakramentu bierzmowania.  W piątek 16 września, na Mszę świętą o godz. 18:30 do kościoła, zapraszamy młodzież klas 8 szkoły podstawowej, pierwszych   klas liceum oraz parafialnych wspólnot do wspólnej modlitwy z racji zbliżającego się wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Dla kandydatów do Bierzmowania będzie to okazja do rozpoczęcia przygotowań do tego sakramentu. 16 września podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.pozegnanie ks. Piotra. Deklaracje do bierzmowania młodzież złoży na Mszy świętej o godz. 10:00, w niedzielę 25 września. Ostateczny termin składania deklaracji upływa 9 października.  

2.Od roku 2008 czyli od daty ustanowienia Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników   zapraszamy    na doroczną uroczystość odpustową ku czci swej Patronki dnia 15 września bieżącego roku.  Zapraszamy na ten Diecezjalny, Wielki Sanktuaryjny Odpust mieszkańców całego miasta i naszej bydgoskiej diecezji.

Program odpustu poprzedzony   uroczystymi modlitwami będzie w tym roku następujący:

 

We wtorek 13 września br.  o godz. 18.30   Msza święta z procesją fatimską wokół tutejszego sanktuarium – celebruje ks. proboszcz Dariusz Wesołek, proboszcz parafii pw. Św. Krzyża w Bydgoszczy.

W środę 14 września br. o godz. 16.30 ósma Bydgoska Droga Krzyżowa w Dolinie Śmierci organizowana przez katolickie stowarzyszenia, organizacje i wspólnoty diecezji bydgoskiej.

Godz. 18.30 Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego – celebruje ksiądz Maciej Tyckun – proboszcz parafii    pw. Św. Jana Pawła II w Bydgoszczy Fordonie.

  Święto Podwyższenia Krzyża świętego przypomina nam, że Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

Uroczystości Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w naszym Sanktuarium rozpoczną się dnia 15 września br. w środę o godz. 18.30. Uroczystą Mszę św. sprawował będzie Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk ordynariusz Diecezji Bydgoskiej.

W tym tygodniu przygotujmy naszą świątynię i obejście wokół niej według porządku ustalonemu na ostatnim sejmiku parafialnym.

  1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
  2. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

5.Już dziś kierujemy do małżonków naszej parafii wyjątkowe zaproszenie.  W   niedzielę dnia 2 października   o godz. 13.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku pierwszą, 5, 10, 15, 25 i kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości proszone są o zgłaszanie się do kapłanów naszej parafii po Mszach św. w zakrystii albo w kancelarii parafialnej. Można też zgłaszać nazwiska Jubilatów telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii. Przygotowujemy dla małżonków okolicznościowe pamiątki i błogosławieństwa.

6.Nasza parafia   włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie   ormiańskich chrześcijan. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy relikwiarzu św. Faustyny po lewej stronie nawy głównej. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

  1. W poniedziałek 12 września o godz. 19.00 na plebanii krótkie spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie parafii z księdzem proboszczem.
  2. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
  3. W przyszłą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.
  4. Od września wznawia swoją działalność nasza parafialna schola dziecięca „Boże nutki”. Wszystkich chętnych do śpiewania, a także osoby grające na instrumentach zapraszamy na próby do zakrystii w poniedziałki o godz. 18.00.
  5. 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej tygodnika Przewodnik Katolicki.

12.Zmarli: śp. Krystyna Wieczorek, lat 67, zam. ul. Brzóski 4, śp. Renata Nowakowska, lat 69, zam. ul. Gierczak 13.

  1. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.