Ogłoszenia duszpasterskie 11.04.2021

II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia 11.IV.2021 rok

 

 1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
 2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też zwłaszcza w tym tygodniu ofiarami do puszek w kościele i kaplicy wspierajmy dobre dzieła naszej diecezjalnej Caritas.
 3. O 15.00 w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.
 4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
 5. W środę o godz. 17,00 Msza św. za Ojczyznę, a po niej spotkanie koła Radia Maryja.
 6. W najbliższą sobotę o godz.11:00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla Kandydatów do Bierzmowania z klasy 1 liceum i technikum. Ze względu na zbliżający się termin przyjęcia Sakramentu Bierzmowania serdecznie prosimy o obecność wszystkich Kandydatów. Szczegóły dotyczące Uroczystości podamy w następną Niedzielę. 
 7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Przemienienie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 15 kwietnia w najbliższy czwartek. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.30. Głoszone będą konferencje, świadectwa wiary oraz wspólna modlitwa. Spotkania raz w tygodniu w czwartki z zachowaniem wszelkich przepisów obowiązujących podczas pandemii. Osiem spotkań w ramach seminarium zakończy się modlitwą o dary Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkie chętne osoby.
 8. Ogłoszenie duszpasterstwa akademickiego: W środę po akademickiej Mszy św. o godz. 20:00 w kaplicy kolejna katecheza o. Macieja Sierzputowskiego CSSp „O sztuce słuchania”. W sobotę o godz. 20:00 w kościele św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy kolejny wieczór uwielbienia „Serce Ojca”, poświęcone czci św. Józefa – patrona Kościoła.
 9. Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcamy. Komunię można przyjmować na rękę, czyniąc z nich tron dla Boga i układając je na krzyż na wysokości serca, zgodnie z nauczaniem Ojców Kościoła, że „Ciało Pana przyjmujemy na krzyż naszego życia”. Komunię spożywamy przy prezbiterze!!! Wiernych przyjmujących Komunię Świętą na rękę zachęca się, by uprzednio zdezynfekowali sobie dłonie.
 10. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.30. Maryja jest dla nas tronem miłosierdzia Bożego. Może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas.
 11. Gorące Bóg zapłać składamy również wszystkim którzy w tym czasie pamiętają o nas kapłanach w modlitwie, oraz wsparli i wspierają materialnie naszą wspólnotę parafialną przez wpłaty na konto parafii i indywidualne ofiary dostarczone do kancelarii parafialnej, do zakrystii czy do skarbonek w kościele. Z serca za te dary serca dziękujemy. Dzięki tej pomocy parafia nasza może funkcjonować w miarę normalnie.
 12. Zmarli: śp. Regina Sijka, lat 90, śp. Leokadia Turska, lat 85, zam. ostatnio w Toruniu, śp. Bogdan Jarząbkiewicz, lat 63, zam. ul. Frydrycha 4, śp. Zdzisław Jaskólski, lat 66, zam. ul. Nieduszyńskiego 11, śp. Barbara Łykowska, lat 72, zam. ul. Kleina 4, śp. Zbigniew Gerard Mroczkowski, lat 78, zam. ul. Fieldorfa Nila 6, sp. Krystyna Kitajgrodzka, lat 87, zam. ul. Gierczak 13, śp. Wojciech Ślusarski, lat 75, zam. ul. Kleina 7.

 WAŻNE KOMUNUKATY!

 Odnośnie Pierwszej Komunii   św. Prosimy rodziców dzieci o ustalenie terminu I Komunii św. swych dzieci do końca kwietnia.

Spotkanie Rodziców z Ks. Maciejem Chmielewskim – kapłanem przygotowującym dzieci do uroczystości za tydzień 18 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele.

Wielkanocna spowiedź św. trwa do końca liturgicznego okresu Wielkanocy, do Uroczystości Trójcy Św. w tym roku do dnia 30 maja.

Zachęcamy do interesującej lektury tygodników katolickich takich jak    Przewodnik Katolickiego, Gość Niedzielny, Niedziela ukazujących się w wersji elektronicznej.  Znajdziemy tam wiele interesujących artykułów i  informacji z życia religijnego Kościoła w Polsce i świecie. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

 1. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Wszystkie informacje duszpasterskie na stronach internetowych parafii i w kruchtach kościoła.

 

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.