Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII Niedziela Zwykła – 10.IX.2023 rok

 1. W tym tygodniu w dniach 13, 14 i 15 września zapraszamy na Diecezjalny, Wielki Sanktuaryjny Odpust mieszkańców całego miasta i naszej bydgoskiej diecezji.

Program odpustu poprzedzony   uroczystymi modlitwami będzie w tym roku następujący:

W środę 13 września br.  o godz. 18.30   Msza święta z procesją fatimską wokół tutejszego sanktuarium – celebruje ks. proboszcz Marek Januchowski, proboszcz parafii pw. Św. Faustyny w Bydgoszczy.

W czwartek 14 września br. o godz. 17.00 Bydgoska Droga Krzyżowa w Dolinie Śmierci organizowana przez katolickie stowarzyszenia, organizacje i wspólnoty diecezji bydgoskiej.

Godz. 18.30 Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego – celebruje ksiądz Maciej Reszel – proboszcz parafii    pw. Św. Jana Pawła II w Bydgoszczy Fordonie.

Uroczystości Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w naszym Sanktuarium rozpoczną się dnia 15 września br. w piątek o godz. 18.30. Uroczystą Mszę św. sprawował będzie ks. prałat Daniel Tumiel – Sekretarz Ambasady Stolicy Apostolskiej w Bangkoku.

Jutro i we wtorek od godz. 9.00 rozpoczniemy prace przygotowujące świątynię i jej obejście na najbliższe uroczystości. Zapraszamy osoby, które pomogą w tych pracach. 

2. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich z kapłanami prowadzącymi przygotowanie do I Komunii św. we wtorek 12 września o godz. 19.00 w kościele.

3. Jutro w poniedziałek 11 września, o godz. 19:00, w kaplicy, spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży klas ósmych Szkoły Podstawowej w związku z rozpoczęciem przygotowań do sakramentu bierzmowania. 

4.Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu.   Dziś Kościół katolicki wspomina św. Franciszka Salezego, którego papież Pius XI ogłosił w 1923 r. patronem pisarzy katolickich i dziennikarzy.

5. Już dziś kierujemy do małżonków naszej parafii wyjątkowe zaproszenie. W niedzielę dnia 1 października   o godz. 13.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku pierwszą, 5, 10, 15, 25 i kolejne okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości proszone są o zgłaszanie się do kapłanów naszej parafii po Mszach św. w zakrystii albo w kancelarii parafialnej. Można też zgłaszać nazwiska Jubilatów telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii. Przygotowujemy dla małżonków okolicznościowe pamiątki i błogosławieństwa.

6.W środę 13.09.   o godz. 17.00   Msza św. za Ojczyznę oraz Radio Maryja i Akcję Katolicką, a po niej spotkanie w salce.

7. Domowy Kościół zaprasza wszystkich swoich członków i sympatyków na comiesięczne Czuwanie z Maryją w modlitwie różańcowej, które odbędzie się w najbliższą sobotę 16 września o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

8. Duszpasterstwo Akademickie Martyria organizuje Warsztaty w temacie Kryzysu w związku małżeńskim. Odbędą się one 23 września 2023 roku w auli domu parafialnego parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników. Zapisy i szczegóły nawww.martyria.pli mediach społecznościowych.

9. Ksiądz Michał wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zaprasza 11 września w poniedziałek na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.30. podczas modlitwy egzorcyzm wody, soli, oleju, świec.

10. Ks. Marek zaprasza na nowo na Spacery Miłosierdzia w poniedziałki od 21.00 do 22.00, do ostatniego potrzebującego. Najbliższy spacer w poniedziałek 11 września.

11. Wszystkich ministrantów i kandydatów do służby Bożej przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę, która odbędzie się 16 września w sobotę o godzinie 9:00 w naszym kościele.

12. Od września wznawia swoją działalność nasza parafialna schola dziecięca „Boże nutki”. Wszystkich chętnych do śpiewania, a także osoby grające na instrumentach zapraszamy na próby do zakrystii w czwartki o godz. 18.00.Pierwsze spotkanie w czwartek 21 września o godz. 18.00.

13. Skauci Europy serdecznie zapraszają rodziców z dziećmi na wycieczkę po górkach fordońskich połączoną z piknikiem po Mszy o 11.30 dnia 24 września. Zapraszamy całe rodziny do dołączenia do nas w naszej wyprawie.

14. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim: Najświętsza Maryja Panna Bolesna Matka – Jej współcierpienie pod krzyżem, zrozumiałe jest nawet dla niewierzących. Historia rodziny Ulmów – znak na nasze czasy. Zmienia się sytuacja dzieci nienarodzonych na niekorzyść i w statystyce, i w polityce.

15. Przypomnijmy, że uległy zmianie godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Zatem kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 16 do 17. Dodatkowo w czwartki i piątki od godz. 9 do 10.

16. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

 

 

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.