Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2021

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.I.2021 rok

 

  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
  3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

4.Przypominamy, że w miesiącu styczniu, że względu na kolędę Msze św. sprawujemy o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. Nie ma też w tym czasie dyżurów stałego konfesjonału. Wszelkie inne cykliczne nabożeństwa, jak codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego, piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu   bez zmian.

  1. W imieniu duszpasterstwa 4don4LORD, dziś na godz. 20:00 do kościoła zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież naszej parafii. Prosić będziemy Boga o dobre przeżycie ferii oraz szczęśliwe rozpoczęcie drugiego semestru nauki. Za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 w kaplicy kolejne spotkanie z cyklu „ParKING” dla par i poszukujących miłości opartej na sakramentalnym małżeństwie. Po spotkaniu akademicka 20stka z wołaniem o piękną miłość. 
  2. Już dziś kierujemy do młodzieży i studentów oraz wszystkich parafian zaproszenie do szczególnej modlitwy o odrodzenie życia religijnego. Idąc za wezwaniem Ojca świętego Franciszka, który w wydanym niedawno Liście Apostolskim „Patris corde” zawierzył w tym roku Kościół szczególnemu wstawiennictwu św. Józefa, rozpoczynamy cykl comiesięcznych wieczorów modlitwy za Kościół Młodych, które odbywać się będą raz w miesiącu w różnych świątyniach naszego miasta. W sobotę 23 stycznia o godz. 20:00 w naszej Bazylice, która jest Kościołem Papieskim, odbędzie się pierwsza modlitwa uwielbienia połączona z konferencją o św. Józefie i adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwom towarzyszyć będzie akademicki zespół „Amen+”. Szczegóły dotyczące idei i programu modlitw dostępne są na profilu FB: Amen+ oraz Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

7.W niedzielę 31 stycznia po Eucharystii godz. 20:00 w kościele odbędzie się Kolęda Akademicka dla studentów akademików Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Collegium Medicum. Wszyscy obecni studenci otrzymają kolędowe pamiątki wyjątkowej na ten rok wizyty duszpasterskiej. W następnych tygodniach rozpoczynamy modlitwy o szczęśliwy przebieg sesji.   

8.Począwszy od dnia 28 grudnia rozpoczęliśmy tradycyjną kolędę – duszpasterskie nawiedzenie rodzin. Jak już informowaliśmy, tegoroczną kolędę przeżywamy w formie spotkań z wiernymi na Mszy św. w intencji parafian o g.18.30.     Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd, Mszę św., okolicznościowe błogosławieństwo i przygotowaną dla każdej rodziny kolędową pamiątkę. Plany kolędy są dostępne w kalendarzu parafialnym do nabycia w zakrystii i sklepiku a także      na nowej – tworzonej obecnie – stronie internetowej parafii oraz w gablotach kościoła.      Kolęda w najbliższych dniach: dziś   w niedzielę Tychoniewicza 1,2,4, Twardzickiego (domki);   Nieduszyńskiego (domki);

11.01.2020 (poniedziałek) – Nieduszyńskiego 11, 18 i 20, Kulpińskiego, Łochowskiego 7, Krysiewiczowej 2 i Krysiewiczowej (domki).

12.01.2020 (wtorek) – Łochowskiego 7 i Łochowskiego 4 i 4a.

13.01.2020 (środa) –   Łochowskiego 2 i 5 oraz   Sosnowskiego 1. 

14.01.2020 (czwartek) –   Łochowskiego 3, 

15.01.2020 (piątek) –   Fieldorfa Nila 1. 

16.01.2020 (sobota) – Fieldorfa Nila 2. 

17.01.2020 (niedziela) – Fieldorfa Nila 4, 

Pragniemy także serdecznie podziękować za złożone ofiary kolędowe jak i za wydatną pomoc materialną przekazana na rzecz parafii wpłatami na konto bankowe parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

  1. Jak co roku, przygotowaliśmy dla parafian, gości i sympatyków naszej parafii XIX wydanie kalendarza parafialnego i sanktuaryjnego na rok 2021.
  2. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym wydaniu: Jak zmienia się wiara Polaków? Skutki narodowego wyparcia, tekst z teologii politycznej. Zabity przez sycylijską mafię 38-letni sędzia Rosario Livatino zapamiętany będzie jako męczennik, a spojrzenie na jego żyjcie i śmierć może nam wiele powiedzieć. 22 grudnia papież zatwierdził dekret uznający jego męczeństwo. W edukacji nastawionej na zdawanie testów i odpowiedzi z klucza brakuje wspierania kreatywności oraz relacji mistrz-uczeń. Fundacja Orszaku Trzech Króli rozpoczęła pierwsze na dużą skalę działania w dziedzinie szkolnictwa. Aby wziąć w nich udział, nie potrzeba nigdzie jechać, ponieważ wszystko dzieje się drogą mejlową. Co jednak ważne, same zadania wykonuje się z dala od ekranu komputera. 

11.Zmarli: śp. Jan Kubiak, lat 75, zam. ul. Łochowskiego 7.  Zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

17.Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia a naszym bliskim którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.