Ogłoszenia duszpasterskie 09.05.2021

VI Niedziela Wielkanocna 9.V.2021 rok

 

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Trwa miesiąc maryjny – maj. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Niestety ze względu na czas pandemii zmuszeni jesteśmy do odwołania nabożeństw majowych o godz. 21.00 przy figurze MB Fatimskiej.

3. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, podjęto inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa jest sprawowana  w największych sanktuariach maryjnych świata, przez cały maj br.  Nasze Sanktuarium i Bazylika Królowej Męczenników włącza się w tę światową modlitwę poprzez codzienne odmawianie podczas nabożeństw majowych specjalnej modlitwy o ustanie pandemii. W tej samej intencji chcemy też codziennie o godz. 18.00 odmawiać różaniec..

4. W tym tygodniu w czwartek 13 maja, wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej.  Przypada 40 rocznica zamachu na życie Ojca Św. Jana Pawła II.  Dnia 13 maja wracamy w naszej parafii do Fatimskich Procesji Różańcowych. W nawiązaniu do objawień fatimskich pragniemy każdego 13 – tego dnia miesiąca od maja do października po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 gromadzić się na tzw. Fatimskiej Procesji Różańcowej, ponieważ Maryja właśnie w tych miesiącach i tego dnia objawiała się w Fatimie.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

6. Ogłoszenia duszpasterza młodzieży: Dzisiaj o godz. 18:30 w kaplicy spotkanie i modlitwa Żywego Akademickiego Różańca oraz Msza św. o 20:00 z udziałem młodzieży 4don4LORD. W środę po akademickiej Mszy św. o godz. 20:00 w kaplicy kolejne spotkanie z o. Maciejem Sierzputowskim CSSp z cyklu „O sztuce słuchania”. Za tydzień w niedzielę kolejne spotkanie dla młodzieży i studentów z cyklu ParKING, zachęcające do życia w sakramentalnym małżeństwie. 

7. Przygotowują się do przyjęcia święceń kapłańskich w naszej diecezji księża diakoni: ks. diakon Dariusz Lipiński, który mieszkał i pracował w naszej parafii w roku 2019-2020 a także ks. diakon Tymoteusz Białkowski, który w roku akademickim 2020-2021 odbywa w naszej parafii praktykę pastoralną. Zgodnie z wymogami prawa kościelnego informujemy naszych Parafian, że: diakoni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, Dariusz Lipiński i Tymoteusz Białkowski, pragną przyjąć ŚWIĘCENIA PREZBITERATU – 29 MAJA br. w katedrze bydgoskiej. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby Kandydata niegodnym przyjęcia święceń Prezbiteratu, w sumieniu jest zobowiązany zawiadomić o tym niezwłocznie Księdza proboszcza lub bezpośrednio władze seminaryjne. Kandydatów oraz całe Seminarium polecamy modlitwie wiernych.

8. Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Jest jeszcze czas wielkanocnej spowiedzi świętej, który trwa do uroczystości Trójcy Świętej w tym roku do 30 maja.

9. W tym tygodniu we wtorek spotkanie wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci.

10. Dziękujmy Parafianom i Sympatykom naszej bazyliki za kolejne ofiary, które w tym tygodniu wpłynęły na konto, zostały przekazane osobiście, na tacę czy do skarbon w kościele i kaplicy. .Bóg zapłać! Dziękujemy za pamięć, zwłaszcza tym, którzy wspierają parafię i bazylikę systematycznie!

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii.

12. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. 

 

 

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.