Ogłoszenia duszpasterskie 08.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX Niedziela Zwykła – 8.VIII.2021 rok

  1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg.
  2. We wtorek o godz. 18,00 Apostolstwo Dobrej Śmierci poprowadzi modlitwę różańcową, a po niej zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków.

3.W piątek 13 dzień sierpnia. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. i kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie z Różańcem i procesją dookoła kościoła. W tym miesiącu szczególnie w modlitwie różańcowej prośmy Maryję o trzeźwość w naszych domach i rodzinach i dobre przygotowanie do Misji św.

  1. W sobotę 14 sierpnia zapraszamy na XXXII Pielgrzymkę Maksymiliańską z kościoła NSPJ na Placu Piastowskim do parafii św. Maksymiliana Kolbe na Osowej Górze.   Pielgrzymka rozpocznie się błogosławieństwem pielgrzymów na dziedzińcu Domu Parafialnego o godz. 15.00, a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Pielgrzymka odbędzie się z zachowaniem wszystkich obowiązujących rygorów sanitarnych.

5.Przypomnijmy, że sierpień jest dla katolików w Polsce czasem szczególnego zdawania egzaminu z dojrzałości chrześcijańskiej. W tym miesiącu, wraz z całym Kościołem w Polsce, podejmujemy zobowiązanie całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Niech ten ofiarny czyn będzie wyrazem naszego włączenia się w walkę Kościoła o trzeźwość i rozwój naszego narodu.

  1. Za tydzień w niedzielę 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jedno z najstarszych i największych świąt maryjnych. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Można przynieść także owoce i plony z własnych działek.
  2. Dzień 15 sierpnia to także Dzień Wojska Polskiego. Podczas sumy okolicznościowe modlitwy w intencji Polskich Żołnierzy. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi. W to wielkie święto Maryjne polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Wieczorem o godz. 21.00 w kościele Apel Jasnogórski.
  3. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

9.Informujemy naszych Parafian, że w miesiącach wakacyjnych Stały Konfesjonał jest do dyspozycji penitentów o stałych godzinach z wyjątkiem sobót. W soboty dyżuru w konfesjonale nie będzie. Przypominamy także o wakacyjnym porządku Mszy Św.  W tygodniu i w niedziele oraz święta nie ma Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielne i świąteczne popołudnia Msze św. w naszej Bazylice o godz. 18.30 i godz. 20.00.

  1. Polecamy lekturę katolickiej prasy. W najnowszym wydaniu:”Życie karmione wiarą”; „Wiara prymasa Wyszyńskiego”; „”Igrzyska mimo wszystko”; „Wszystko zaczyna się od miłości”. Polecamy lekturę katolickiej prasy.
  2. W tym tygodniu patronują nam: w sobotę 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz, w za tydzień 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,

12.Zmarli: śp. Sławomir Łytkowski, lat 37, zam. ul. Wańkowicza 6, śp. Anna Zofia Maciejak, lat 65, zam. ul. Krysiewiczowej 6.

  1. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.