Ogłoszenia duszpasterskie 08.05.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE = IV Niedziela Wielkanocna   8.V.2022 rok

Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup sprzętu medycznego.  Zbiórkę   przed kościołem przeprowadzają dziś wolontariusze Hospicjum po każdej Mszy św. Ks. Dyrektor Hospicjum dziękuje serdecznie Wielebnemu ks. Proboszczowi oraz Czcigodnym Parafianom za ofiarność w latach ubiegłych, co umożliwiało polepszenie wyposażenia Hospicjum i pozwalało na poprawę jakości życia naszych podopiecznych, a także na poprawę jakości i usprawnienie pracy personelu medycznego.

 1. W dzisiejszą Niedzielę – Dobrego Pasterza – przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pasterzach Kościoła, aby naśladowali wzór Dobrego Pasterza. Prośmy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego; także z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Trwa miesiąc maryjny – maj. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy także na nabożeństwa majowe o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, prowadzone przez apostolskie wspólnoty działające w parafii. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30 w kaplicy. Plan dla grup Apostolskich prowadzących nabożeństwa majowe przy Figurze NMP wywieszony jest w gablotkach kościoła i podany na stronach internetowych parafii.
 3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Podczas Mszy św. celebrowanych jak w dni powszednie będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
 4. W tym tygodniu w piątek 13 maja, wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej. Przypada 41 rocznica zamachu na życie Ojca Św. Jana Pawła II. Dnia   13 maja wracamy w naszej parafii do Fatimskich Procesji Różańcowych. W nawiązaniu do objawień fatimskich pragniemy każdego 13 – tego dnia miesiąca od maja do października po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 gromadzić się na tzw. Fatimskiej Procesji Różańcowej, ponieważ Maryja właśnie w tych miesiącach i tego dnia objawiała się w Fatimie.
 5. Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego: W środę, po Mszy świętej akademickiej, kolejne spotkanie z o. Maciejem Sierzputowskim Cssp cyklu „Krew i łzy – czyli o sztuce przebaczenia”. 

6.W piątek o godz. 17:00, w domu duszpasterskim, kolejne spotkanie dla młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.  

 1. Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Jest to czas wielkanocnej spowiedzi świętej który trwa do uroczystości Trójcy Świętej w tym roku do 12 czerwca.
 2. Za dwa tygodnie 22 maja br. podczas Mszy św. o 10.00 dzieci naszej parafii będą miały uroczystość przyjęcia do I Komunii świętej. W związku z tym większość ławek w kościele będzie zarezerwowana dla dzieci i ich rodziców. Prosimy zatem parafian nie związanych z tą uroczystością o obecność na Mszy w innym czasie, by pozwolić dzieciom, rodzicom i rodzinom godne przeżycie tej uroczystej chwili. W tym tygodniu próby dzieci pierwszokomunijnych w kościele we wtorek o godz. 18.00
 3. Tragiczna sytuacja na Ukrainie budzi nasze sumienia i wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski. Możemy złożyć ofiarę dla naszych Braci i Sióstr z Ukrainy do skarbony znajdującej się w lewej nawie kościoła przy tzw. Ciemnicy i Grobie Pańskim. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu w środę o godz. 17.00 będzie Msza św. za Ojczyzne i Radio Maryja, a po niej spotkanie w salce katechetycznej członków Kola Radia Maryja.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego: „Pięć Źródeł Światła”; „Pasterz, który jest Barankiem”; „Wojna oczami nastolatków”; „Maria Magdalena tajemnica i obraz”; „Nierówne linie podziału”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 6. Zmarli: Śp. Franciszka Skrzypczak, 91 lat, zam. Konfederatów Barskich 3, śp. Joanna Kozub, zam. Wańkowicza 4, śp. Edward Waszak, 83 lata, zam. Monte Cassino 6, śp. Franciszek Herman,  63 lata, zam. ul. Sucharskiego 4.
 1. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Wszystkie informacje duszpasterskie na stronach internetowych parafii i w kruchtach kościoła.

Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet Diecezji Bydgoskiej

Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet Diecezji Bydgoskiej do Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Królowej na Krajnie w Górce Klasztornej. Pielgrzymka z błogosławioną Matką Elżbietą Różą Czacką. 28 maj Górka Klasztorna.

.

PROWADZENIE NABOŻEŃSTW MAJOWYCH PRZY FIGURZE NPM  FATIMSKIEJ  PRZEZ GRUPY APOSTOLSKIE GODZ. 21.00

01 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

02 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

03 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

04 – środa

MARTYRIA

05 – czwartek

NEOKATECHUMENT

06 – piątek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

07 – sobota

OAZA RODZIN

08 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

09 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

10 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

11 – środa

GRUPY PIELGRZYMKOWE

12 – czwartek

NEOKATECHUMENT

13 – piątek

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

14 – sobota

CHÓR FORDONIA

15 – niedziela

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

16 – poniedziałek

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17 – wtorek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

18 – środa

MARTYRIA

19 – czwartek

NEOKATECHUMENT

20 – piątek

  OAZA RODZIN

21 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

22 – niedziela

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

23 – poniedziałek

GRUPY PIELGRZYMKOWE

24 – wtorek

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

25 – środa

MARTYRIA

26 – czwartek

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

27 – piątek

OAZA RODZIN

28 – sobota

TOWARZYSTWO ŚWIETEGO WOJCIECHA

29 -niedziela

CHÓR FORDONIA

30 – poniedziałek

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA POWOŁAŃ

31- wtorek

APOSTOLSTWO ŻYWEGO RÓŻAŃCA