Ogłoszenia duszpasterskie 07.05.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna   7.V.2023 rok

1. Trwa miesiąc maryjny – maj. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy także na nabożeństwa majowe o godz. 21.00 przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej, prowadzone przez apostolskie wspólnoty działające w parafii. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30 w kaplicy. Plan dla grup Apostolskich prowadzących nabożeństwa majowe przy Figurze NMP wywieszony jest w gablotkach kościoła i podany na stronach internetowych parafii. W dniu dzisiejszym (niedziela) majowe nabożeństwo wyjątkowo o godz. 18.00.

2. W dniu dzisiejszym Ks. Marek Borowski odprawi uroczystą Mszę św. wieczorem o godz. 18.30 w trzydziesta rocznicę przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa. Zapraszamy na tę jubileuszową Eucharystię wszystkich Parafian, przedstawicieli wspólnot Apostolskich działających w parafii a zwłaszcza Apostolstwo Powołań.  Niech ta Msza św. będzie naszym wspólnym dziękczynieniem za przykładną posługę Księdza Marka w naszej parafii i sposobnością do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej w naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Stanisława biskupa, zamordowanego z rozkazu króla Bolesława Śmiałego podczas odprawiania Mszy św. w kościele na Skałce w Krakowie. Jest on głównym Patronem Polski. Św. Jan Paweł II nazwał go „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego.”. Módlmy się w tym dniu prosząc o wstawiennictwo tego świętego za naszą Ojczyznę oraz za wszystkich kapłanów świata, szczególnie tych prześladowanych i mordowanych za odwagę w wyznawaniu wiary. Podczas Mszy św. wypraszać będziemy Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. 

4. W sobotę 13 maja, wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej.  Przypada 43 rocznica zamachu na życie Ojca Św. Jana Pawła II.  Dnia   13 maja wracamy w naszej parafii do Fatimskich Procesji Różańcowych. W nawiązaniu do objawień fatimskich pragniemy każdego 13 – tego dnia miesiąca od maja do października gromadzić się na tzw. Fatimskiej Procesji Różańcowej, ponieważ Maryja właśnie w tych miesiącach i tego dnia objawiała się w Fatimie.       

5. W poniedziałek 08 maja 2023r.  po wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się o uzdrowienie duszy i ciała. Nabożeństwo poprowadzi ks. Michał, muzycznie posługiwać będzie Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ,,Przemienienie”. Zapraszamy wszystkie osoby do udziału w nabożeństwie.

6. Zbliża się druga środa miesiąca. Zapraszamy tradycyjnie na Mszę św. za Ojczyznę, Radio Maryja i Akcję Katolicką.  Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie w salce.

7. Ksiądz Michał przygotowujący w naszej parafii dzieci do pierwszej Komunii św. i młodzież do sakramentu bierzmowania informuje, że:

  • Próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w zmienionym terminie we wtorek 9 maja o 19:15 w bazylice. Obecność jest obowiązkowa.
  • Kolejna próba liturgiczna dla dzieci Komunijnych odbędzie się w sobotę 13 maja o godzinie 10:00. Przypominamy, że obecność na próbach jest obowiązkowa.

8. Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego:

  • Dzisiaj na godz. 20:00, zapraszamy wszystkich maturzystów na Eucharystię w intencji szczęśliwie zdanych kolejnych egzaminów dojrzałości. Po Mszy świętej każdy z abiturientów zostanie „zaadoptowany” dodatkowym Aniołem Stróżem na czas zmagania się z egzaminami.    
  • W środę, po Mszy św. akademickiej, kolejne spotkanie z cyklu „Przemienieni” z o. Maciejem Sierzputowskim CSSp. 
  • 13 maja Martyria zaprasza do udziału w 87. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę. Wyjazd autokarem o godz. 7:00 spod kaplicy, a powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt to 100 zł. Program pielgrzymki i zapisy na stronie internetowej Martyrii oraz pod numerem telefonu: 663 253 962. 
  1. Trwa okres wielkanocny. Czas ten od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Jest to czas wielkanocnej spowiedzi świętej który trwa do uroczystości Trójcy Świętej w tym roku do 4 czerwca.
  2. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach do: Częstochowy i Krakowa 9 i 10 czerwca br. (w programie Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice); następna pielgrzymka do Rzymu, Padwy, Loretto, Monte Cassino i Asyżu od 16-23 czerwca br.; do Lichenia 8 lipca br. i do Gietrzwałdu 15 lipca br. Informacje na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafii.
  3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego: w poszukiwaniu idealnego księdza, sztuczna inteligencja dla każdego? – rozmowa z Tomaszem Rożkiem oraz rozmowa z Darią Gralik o wyzwaniach w byciu położną, kontrowersjach porodowych i nadużywaniu cesarskiego cięcia, a także W sukience dla Maryi? Ubiór może mieć wymiar religijny. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  4. Zmarli: Śp. Bernard Lewandowski l.76 ul. Kleina 7, Śp. Alina Gołata l.72 ul. Kleina 2, Śp. Jan Marfiewicz l.74 ul. Witeckiego 3, Śp. Jadwiga Chałaciaic l.97 ul. Nila 6.
  5. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Wszystkie informacje duszpasterskie na stronach internetowych parafii i w kruchtach kościoła.

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący,
dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. 
Dziękujemy za wszystkich, 
którzy Go tworzą.
Za każdą wspólnotę parafialną,
każdy klasztor i dom zakonny,
za każde diecezjalne dzieło.
Spójrz łaskawie na:
ojców, matki, młodzież i dzieci,
ludzi chorych i zagubionych,
osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. 
Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, 
osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich,
aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. 
Daj nam liczne i dobre powołania
kapłańskie, zakonne i apostolskie.
Umacniaj naszą wiarę,
wlewaj nadzieję i ucz pas kochać,
byśmy z odwagą i ufnością
każdego dnia świadczyli o Ewangelii. 
Maryjo, Matko Pięknej Miłości,
błogosławiony Biskupie Michale
módlcie się za nami.