Ogłoszenia duszpasterskie 07.02.2021

 

V Niedziela Zwykła – 7.II.2021 rok

 

  1. Na specjalne życzenie osób związanych z Apostolstwem Żywego Różańca informujemy, że od dziś spotkania wspólnoty odbywać się będą zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca po sumie, czyli Mszy św. o godz. 8.30 w kaplicy.

2.W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Podczas wszystkich Mszy modlić się będziemy w intencjach ludzi chorych a także służb medycznych. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.

3.Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali w sobotę 13 lutego o godz. 10.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

  1. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie, kolędę. Wszystkim Parafianom serdecznie dziękujemy za wypełnienie tradycji religijnych związanych z kolędowym błogosławieństwem w tym roku w formie naszych modlitw w świątyni. Dziękujemy za troskę o umocnienie i rozwój życia religijnego w naszych domach, rodzinach i parafii. Składamy także serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie kolędy jak i za wydatną pomoc materialną przekazana na rzecz parafii wpłatami na konto bankowe parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

 5.Od kilku dni powracamy do naszego normalnego porządku codziennych Mszy św. o godz., 7.00, 8.30, 17.00 i 18.00. Przywracamy też dyżur stałego konfesjonału. Przypomnijmy w dni powszednie od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 18.00 do 18.30 a w piątki i soboty od godz. 9.30 do 12.00 i od godz. 14.30 do 17.00.

6.Ks. Tomasz informuje że:   zaprasza Lektorów na spotkanie liturgiczne, które odbędzie się w sobotę o godz. 10:00 w zakrystii. Natomiast spotkanie formacyjne dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 1 liceum i technikum odbędzie się w sobotę 13 lutego o godz. 11:30 w Kościele. 

  1. Ogłoszenia duszpasterza młodzieży księdza Piotra: Dziś o godz. 18:30 w kaplicy spotkanie Żywego Akademickiego Różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.      W środę po 20stce zapraszamy na kolejną katechezę o. Macieja Sierzputowskiego z cyklu „O sztuce słuchania”. W piątek na Mszę świętą o godz. 17:00 zapraszamy młodzież klas 8 Szkoły Podstawowej, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej katecheza formacyjna.  Za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 w kaplicy kolejne spotkanie z cyklu „Ducha nie gaście” poświęcone pamięci ks. prałata Zygmunta Trybowskiego. Naszym gościem będzie ks. Artur Pukownik – profesor i prefekt młodzieży Collegium Marianum w Pelplinie, który jako młodzieniec rozeznawał swoje powołanie w cieniu posługi ks. Zygmunta. Zapraszamy na to spotkanie szczególnie młodzież szukającą wzorców w podejmowaniu życiowych decyzji. 
  2. Na prośbę Policji Komisariatu Bydgoszcz Fordon informujemy że: Uważajmy na oszustów podających się za „wnuczka”, „policjanta”, „funkcjonariusza CBŚ” czy administratora.   Funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji w Fordonie ostrzegają jak nie paść ofiarą oszustwa. Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie gotówki czy udział w „tajnych akcjach”. Jak nie stać się ofiarą oszustów? Odbierając telefon z prośbą o pieniądze nigdy nie mów ile masz gotówki i staraj się nie udzielać żadnych informacji osobistych. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich. Jeżeli masz starszych rodziców lub dziadków, tym bardziej samotnych – przekaż im te informacje!

9.We wtorek o godz. 18,00 Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na modlitwę różańcową i Mszę św. w intencji członków, a po niej na spotkanie w Domu Parafialnym.

  1. W najbliższą środę Akcja Katolicka i Rodzina Radia Maryja zapraszają na Mszę św. o godz. 17.00 a po niej na spotkanie do domu duszpasterskiego.

11.Zachęcamy też do nabycia i lektury tygodnika ‘Przewodnik Katolicki”. W najnowszym wydaniu   warto przeczytać: „Między terapią, a opieką”; „Dlaczego Jezus wystąpił tak późno?”; „Kto uwierzy wizjonerom”;  „I nie dopuść, aby znalazło się na śmietniku”; „Jak zachęcić bliskich do terapii”. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

12.Zmarli: śp. Katarzyna Zatorska, lat 47, zam. ul. Fieldorfa Nila 6, śp. Danuta Skierkiewicz, lat 71, zam. ul. Gierczak 4, śp. Genowefa Gącik, lat 87, zam. w Wałczu, śp. Edward Budziak, lat 74, zam. ul. Witeckiego 1 , śp. Elżbieta Nowicka, lat 72, zam. ul. Monte Cassino 6.

  1. Wszystkim osobom uczestniczącym dziś w świętej liturgii w naszej świątyni życzymy miłej niedzieli i obfitych łask Bożych w rozpoczętym dziś nowym tygodniu.

 

Podziękowanie dla Dobroczyńców naszej Parafii

Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w kościele jak i te które zostały przelane na konto bankowe naszej parafii:

  74 1090 1072 0000 0001 0261 7319.